خانه » دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در تبریز » 5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

مشکل ریزش مو زنان و دخترانی که سن بلوغ را سپری می کنند شایع ترین مبحث این اختلال را تشکیل می دهد ، ولی چرا این گروه به یکباره دچار ریزش مو می شوند؟


5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

ریزش مو زنان را نگران می سازد چرا که خود را درحال از دست دادن بخشی از زیباییشان می بینند، این تغییر واقعاً ناراحت کننده است مخصوصاً برای خانم هایی که موهای بلند و خوش حالتی دارد .مثل هر تغییر دیگری در بدن ریزش مو در خانم ها عللی دارد که در این بخش از مختلف تبریز به آنها خواهیم پرداخت.

عادت ماهانه

یکی از علل رایج ریزش مو که خانم ها رنج می برند عادت ماهانه است، حدود یک سوم خانم ها به طور ژنتیکی در معرض آن هستند و ممکن است در آغاز سنین بلوغ یا یائسگی با نازک شدن مو شروع شود این تغییرات به علت هورمونی به نام دی هیدرو تستسترون است.

بیماری

برخی از بیماری ها باعث ریزش مو میشود ، افرادی که در معرض حمله به سلول های ایمنی بدن هستند ریزش مو برای شان اتفاق می افتد چون این تغییر به فولیکول موی آنها آسیب میزند.

تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک بامشکلات زیادی همراه است که یکی از آنها ریزش موست .تخمدان پلی کیستیک باعث عدم تعادل هورمونها می شود و وقتی تخمدانها بیش ازحد تستسترون تولید کند باعث پرمویی بدن و ریزش مو میشود.

عوارض داروها

برخی از ریزش موها به دلیل عوارض داروهای افسردگی و ضد التهابی است در چنین شرایطی تغییر یا گاهی حتی قطع دارو باعث ریزش مو میشود.

بارداری

بارداری با تغییرات شدید هورمون همراه است و ممکن است خانم ها ریزش مو را در این دوران تجربه کنند و در برخی خانمها ریزش مو سریع بعد از زایمان اتفاق می افتد.

نسخه های طبیعی و گیاهی راهی برای درمان ریزش مو زنان

5 علت اصلی ریزش مو زنان و دختران بعد از سن بلوغ

گیاهان دارویی

نخل و بیلوبا به افزایش حجم مو کمک میکند محققان ازعصاره ی نخل در شامپوها و لوسیون استفاده کردند و بعد از سه ماه استفاده 35رصد حجم مویشان بیشتر شد. بیلوبا نیز جریان خون را بالا می برد و مو را تقویت می کند.

تعادل هورمونها

گاهی اوقات ریزش مو به علت عدم تعادل هورمون هاست اما باخوردن بعضی غذاها مثل آواکادوو ، مغزها ، سیب ، انار ، دانه چیا هورمونها را متعادل کنید.

روغن های گیاهی

مطالعات نشان داده روغن رزماری بهترین درمان ریزش مو و محرک رشد است همچنین می توانید با روغن نعنا ترکیب کنید تا از سستی و نازکی مو جلوگیری کرده باشید.

منبع: نمناک

دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.