خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » 10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

تعمیر لباسشویی در تبریز

10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

اگر لباس‌ های هنگام شستشو در ماشین لباسشویی رنگ پس می‌ دهند و رنگ دیگر لباس‌ ها را عوض می‌ کنند این مطلب را بخوایند. اگر جزء افرادی هستید که به برچسب لباس‌ ها توجه نمی‌ کنید و همه لباس‌ هایی که باید شسته شوند را داخل ماشین لباسشویی انداخته و پودر ماشین لباسشویی را می‌ ریزید و ماشین لباسشویی را روشن می‌ کنید و فکر می‌ کنید که کارتان درست است، در‌واقع لباس‌ ها را عذاب می‌ دهید. اکثر لباس‌ های رنگی، رنگ پس می‌ دهد و بعضی از لباس‌ ها چه سفید و چه رنگی تغییر رنگ می‌ دهند. با اینکه ممکن است این اتفاق همیشه نیافتد ولی می‌ توانید با نکات ساده شستن لباس‌ ها که در زیر توضیح می‌ دهیم از لباس‌ هایتان مراقبت کنید.


10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

1- برچسب لباس‌ ها را نگاه کنید. این برچسب‌ ها برای قشنگی نیستند. این برچسب به شما می‌ گویند که لباس چطور باید شسته، خشک و اتو شود تا عمر بیشتری داشته و از رنگ و رو نروند. دستور العمل‌ ها را بخوانید و رعایت کنید.

2- اگر شما مجبور هستید که همه لباس‌ هایتان را با در یک نوبت بشوید مثلاً تعدادشان کم است یا وقت کافی ندارید، برای شستشو از آب سرد استفاده کنید. آب گرم الیاف بافت پارچه‌ ها را در هم شکسته و لباس‌ ها را کم‌رنگ می‌ کند در حالی که آب سرد از رنگ پس دادن جلو گیری می‌ کند. برای نتیجه‌ی بهتر، از پودر لباسشویی که برای شستو در آب سرد طراحی شده استفاده کنید.

3- لباس‌ های رنگ روشن را از تیره‌ ها جدا کنید. لباس‌ های تیره، بدون توجه به اینکه چطور شسته می‌ شوند، مقداری رنگ پس می‌ دهند. به عنوان مثال، رنگ تیره، شلوار نارنجی روشن را به حالت بور و کم‌ رنگ تبدیل می‌ کند. بنابراین، همیشه، تیره‌ ها با هم، رنگ روشن‌ ها با هم و لباس‌ های سفید را با هم بشویید. 10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

4- از تنظیمات درست ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر لباس‌ هایتان خیلی کثیف نیستند لازم نیست که از گزینه شستشوی سنگین استفاده کنید تا لباس‌ ها تمیز شوند. در این حالت فقط فشار بیشتری به لباس‌ ها وارد شده و زودتر رنگ و روی‌ شان می‌ رود.

5- تا می‌ توانید کمتر از خشک‌ کن استفاده کنید. چرخش‌ های ماشین خشک‌ کن باعث نرم شدن بافت بیرونی لباس‌ ها می‌شود و لباس‌ ها زودتر رنگ‌ شان را از دست می‌ دهند.

6- از شستشوی همیشگی اجتناب کنید. شستشوی بیشتر برابر با کهنه شدن بیشتر است. اگر لباسی‌ را فقط برای چند ساعت می‌ پوشید، داخل ماشین لباسشویی نیا ندازید. فقط روی چوب لباسی گذاشته و اجازه دهید در معرض هوا باشند. اصلاً هیچ وقت نشویید. مثلاً لباس‌ های جین نباید با ماشین لباسشویی شسته شوند و فقط با یک اسفنج لکه‌ ها را تمیز کنید.

7- لباس‌ ها را برعکس کنید یعنی داخل لباس به بیرون باشد. این کار از الیاف بیرونی در حین شستشو حفاظت می‌کند. الیاف داخلی ساییده می‌ شوند و از آنجایی که کسی داخل لباس را نمی‌ بیند، مهم نیست.

8- از نرم‌ کننده‌ ی لباس استفاده کنید. نرم‌ کننده مانند یک میدان نیروی جادویی است و الیاف بافت لباس را حین شسشتو لیز و لغزنده می‌ کند، بنابراین ساییدگی کم می‌ شوند. 10 نکته شستشوی لباس‌ ها با ماشین لباسشویی توضیح برای دوستان تبریز

9- نصف فنجان (۱۰۰ سی‌سی) سرکه در هر بار شستشو اضافه کنید. سرکه به عنوان نرم‌ کننده‌ ی طبیعی عمل می‌کند. البته در مراحل آبکشی بوی آن گرفته می‌ شود.

10- هر بار که مواد شوینده را اضافه می‌ کنید، برای لباس‌های تازه نصف فنجان نمک هم بریزید که نمک باعث تثبیت رنگ شده و جلوی کمرنگ و بور شدن را می‌گیرد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.