خانه » دکتر متخصص تغذیه در تبریز » 10 خواص قابل توجه تغذیه روزانه آب نارگیل در بدن

10 خواص قابل توجه تغذیه روزانه آب نارگیل در بدن

10 خواص قابل توجه تغذیه روزانه آب نارگیل در بدن

10 خواص قابل توجه تغذیه روزانه آب نارگیل در بدن

آب نارگیل فواید و خواص بیشماری دارد ، مصرف روزانه این نوشیدنی پرخاصیت می تواند بدن شما را دچار تغییراتی سازد که شاید مدتها بود برای آن راههای متفاوتی را امتحان کرده بودید.


10 خواص قابل توجه تغذیه روزانه آب نارگیل در بدن

آب نارگیل نوشیدنی پرخاصیت اما نه چندان پر مصرف ، این را گفتیم تا ابتدای مطلب به آن اشاره کنیم که علاوه بر فواید بیشمار این مایع آنقدرها هم مصرف آن رایج نیست درحالیکه مصرف روزانه آن می تواند تا حد قابل توجهی در سلامت جسم و درمان بیماری ها موثر باشد ، در این بخش از مختلف تبریز خواهیم گفت که اگر هر روز آب نارگیل مصرف کنید چطور بیماری ها را ضعیف و درمان خواهید کرد.

دکتر متخصص تغذیه در تبریز

خواص قابل توجه مصرف روزانه آب نارگیل

درمان سردرد

سردرد معمولا به دلیل خشکی ایجاد می شود آب نارگیل حاوی الکترولیت و مواد معدنی است که بدن را آب رسانی می کند وسردرد را تسکین می دهد.

تنظیم فشار خون

آب نارگیل فشارخون را تنظیم و کنترل می کند چون حاوی پتاسیم و منیزیم است.

تنظیم پ هاش

هرروز غذاهایی که حاوی شکر و کربوهیدرات هستند رامصرف میکنیم که بدن را اسیدی می کند و موجب مشکلاتی درسلامتی می شود آب نارگیل بدن را قلیایی و ازاسید پاکسازی می کند.

ادرار آور قوی

اگر مشکل کلیه ومثانه دارید می توانید آن را به طورطبیعی درمان کنید آب نارگیل ادرار آور قوی است و باعفونت های باکتریایی مبارزه میکند ، مصرف روزانه 2 لیوان اب نارگیل برای این مورد عالیست.

تنظیم قندخون

آب نارگیل از دیابت و قندخون بالا جلوگیری می کند چون حاوی فیبر است .

آب رسانی

آب نارگیل مقدار فراوانی الکترولیت دارد و ازخشکی روده جلوگیری می کند.

سلامت قلب

آب نارگیل به دلیل اینکه کالری کلسترول چربی ندارد بسیار برای سلامت قلب مفیداست و جریان خون را بهبود می بخشد همچنین کلسترول خوب دربدن را بالا میبرد و ازحمله ی قلبی جلوگیری می کند.

کاهش وزن

چون آب نارگیل کالری ندارد و حاوی فراوانی آنزیم است متابولیسم و گوارش رابهبود میدهد و روند لاغر شدن راسرعت می بخشد همچنین پتاسیم زیاد آن سدیم بدن را منظم می کند.

درمان بیماری های ناشی از نوشیدن الکل

استفراغ و حالت تهوع دو مورد ازنشانه های نوشیدن الکل است ، آب نارگیل بدن را آب رسانی و استرس ناشی از نوشیدن الکل رادرمان می کند.

کاهش روند پیری

سیتوکین موجود در آب نارگیل روند پیری را کند وپوست را آبرسانی و تغذیه می کند به همین منظور 2 فنجان آب نارگیل با2 ق چ پودرصندل ترکیب و روی صورت ماسک و صبرکنید تاخشک شود و بعد با آب بشویید.

منبع / نمناک

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.