خانه » شرکت خدماتی در تبریز » 10 توصیه مهم برای تمیز کردن خانه و محل کار خود

10 توصیه مهم برای تمیز کردن خانه و محل کار خود

10 توصیه مهم برای تمیز کردن خانه و محل کار خود

10 توصیه مهم برای تمیز کردن خانه و محل کار خود

در این پست به شما بازدید کننده گرامی به خصوص همشهریان عزیز تبریز روش تمیز کردن خانه و محل کار رو در نظر داریم آموزش بدیم با ما در ادامه مطلب همراه باشین….


10 توصیه مهم برای تمیز کردن خانه و محل کار خود

شرکت خدماتی در تبریز

  • زود بهتر از دیر است: لکه ها و چرک ها معمولاً بهتر و ساده تر تمیز می شوند وقتی شما در همان موقع و به سرعت اقدام به تمیز کردن آن می کنید. به طور مثال وقتی لکه سس قرمز روی پیراهن شما می ریزد با کمی آب و حداکثر صابون این لکه از روی پیراهن شما پاک می شود. اما اگر تا روز بعد صبر کنید و آنگاه بخواهید این لکه را پاک کنید با مشکل بیشتری مواجه خواهید بود. خلاصه اینکه لباس ها و همینطور فرش و موکت در مورد این اقلام توجه داشته باشید که انواع و اقسام لکه ها هنگامی که تازه اند راحت و ساده تر پاک می شوند تا زمانی که مدتی از ریختن آن گذشته است. البته این قضیه استثنا هم دارد. به طور مثال اگر گل روی فرش شما بریزد اگر شما بخواهید به سرعت آن را پاک کنید بسیار سخت تر است تا اینکه اجازه دهید خشک شود و سپس با یک جارو برقی آن را تمیز کنید.
  • از بالا به پایین بشویید: هنگامی که در حال تمیز کردن هستید با جاذبه نجنگید. قطعاً شکست خواهید خورد. معمولاً و یا بهتر است بگوییم در تمیز کردن هر چیزی، از بالا به پایین کار کردن معمولاً بهتر و بیشتر جواب می دهد تا بر عکس این کار. هنگامی که می خواهید کل منزلتان را تمیز کنید از بالاترین طبقه و ابتدا از اتاقها شروع کنید تا دوباره کاری نکرده باشید. هنگامی که می خواهید اتاقی را تمیز کنید، از سقف آغاز کنید و از بالای کمدها، سپس به سراغ دیوارها و درها و پنجره ها و در نهایت زمین را تمیز کنید. این باعث می شود تا شما مجدداً مجبور به جارو کردن زمین نشوید. برای تمیز کردن شیشه ها و آیینه ها هم از بالا به پایین این کار را انجام دهید. این ماجرا هم یک استثنا دارد و آن برای دیوارهای کثیف است. این دیوارها را اگر از بالا به پایین بشویید موجب می شود رگه هایی از چرک به سمت پایین سرازیر شود که تمیز کردن آنها دشوار تر خواهد شد.
  • اول جارو: اگر قصد تمیز کردن اتاق یا قسمتی از خانه را دارید به این نکته توجه کنید که ابتدا کارهایی را که به آب احتیاج ندارند مانند جارو کردن، گردگیری و جاروبرقی کشیدن را انجام دهید و سپس از مواد شوینده مایع و زمین شور و… استفاده کنید. اگر بخواهید روی زمین خیس جارو بکشید آلودگی بیشتری را با خود خواهد برد.
  • استفاده از روش خاص: برای تمیز کردن از روش خاص خود استفاده کنید. نیاز نیست بسیار از وسایل خارق العاده و غیر عادی برای تمیز کردن استفاده کنید. مطمئن باشید وسایل شما برای تمیز کردن منزل کافی هستند.
  • زمان بندی: مقداری زمان بندی درست در کارها می تواند تمیزکاری شما را ساده تر و سریعتر انجام دهد. به طور مثال اگر به روی زمین، زمین شور می ریزید اگر نیازی به صبر کردن هست تا جرم ها را پاک کند؛ کار دیگری انجام دهید و بعد به سراغ این کار بیایید. یا مثلاً در آشپزخانه روی گاز ماده تمیز کننده گاز می ریزید تا این ماده در حال عمل کردن است شما مواد غذایی را در یخچال جا به جا کنید یا ظرف های شسته شده را سر جایش بگذارید.
  • وسایل همراهتان باشد: وسایل مورد نظرتان برای تمیز کردن مانند شیشه پاک کن، تی، جارو، سفید کننده و… را با خود حمل کنید. این کار موجب می شود تا شما از این طرف و آن طرف رفتن بی جهت در خانه خودداری کنید. همچنین در زمان شما هم صرفه جویی خواهد شد. برای این کار می توانید از سبد های کیسه ای استفاده کنید. یا چرخی تهیه کنید کوچک و این وسایل را داخل آن بگذارید و هر طرفی که می روید آن را با خود بکشید و ببرید. برای حمل کلیه مایحتاجتان در هنگام کار منزل می توانید از روشهای دیگر هم استفاده کنید.
  • امتحان کنید: اگر قرار است از شوینده جدیدی استفاده کنید آن را ابتدا در قسمتی که قبلاً تمیز کرده اید امتحان کنید. این کار همچنین برای شیئی که اولین بار است می خواهید آن را بشویید هم باید انجام شود. ممکن است آن ماده شوینده موجب رسیدن صدمه ای به شیء مورد نظر شما شود. امتحان کردن به شما این امکان را می دهد تا شما ببینید که آیا این شیء رنگش را از دست می دهد یا ماده شوینده صدمه ای می زند یا خیر.
  • مراقب باشید: برای تمیز کردن وسایلی که به مایعات و مواد شوینده حساسند مثل وسایل الکتریکی، مانیتور کامپیوتر، لنز دوربین و یا … ماده شوینده و مستقیماً به آن وسیله نزنید. ابتدا آن را به دستمال بزنید و سپس آن را روی وسیله بکشید. ریختن یا پاشیدن مستقیم این مواد به روی اینگونه وسایل ممکن است هم خطرناک باشد و هم به آن وسیله صدمه جدی بزند.
  • بله قبلاً شنیده اید: سازنده مبل های زیبای شما قطعاً بهتر از شما نحوه تمیز کردن آن ها را می داند. سازنده مواد شوینده هم بهتر از ما طرز استفاده از آنها را می داند. بنابراین سعی کنید همیشه برای تمیزکردن هر وسیله ای سعی کنید از روی دستورالعمل آن این کار را بکنید. از توستر و ماکروویو و آب میوه گیری گرفته تا لباس هایتان. هیچ وقت برگه مخصوص تمیز کردن و شستن وسایلی که این قابلیت را دارند را دور نریزید. به این طریق اگر قرار باشد صدمه ای وارد شود قطعاً کمتر است.
  • از خودتان مراقبت کنید: آخرین نکته. اما مهمترین آن. از خودتان مراقبت کنید. بسیاری از مواد شوینده شامل مواد اسیدی و مخرب هستند برای پوست، چشم، بینی و همینطور زبان شما. در هنگام شست وشو حتماً از دستکشهای کلفت و حتی الامکان از عینک های محافظ استفاده کنید. تا صدمه نبینید. در هنگام استفاده از این مواد در کارخانه از لباس های قدیمی و شلوارها و بلوزهایی که دیگر قابلیت پوشیده شدن ندارند استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ناخنها و همینطور جلوگیری از راه یافتن میکروب به زیر ناخن هایتان مقداری به زیر آنها وازلین بزنید تا میکروب و چرک به زیر آنها نرود. در اتاقی که کار می کنید حتماً پنجره ها را باز بگذارید تا گاز این مواد شوینده و سفید کننده به مجرای تنفسی شما آسیب نزنند
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.