خانه » تعمیر یخچال در تبریز » یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

تعمیر یخچال در تبریز

مسلماً یخچال فریزر پرکارترین لوازم خانگی است، یخچال وسیله‌ ای است که بدون آن نمی‌ توان زندگی کرد. در اینجا چند مورد از دلایلی که می‌ تواند باعث شود که یخچال کار نکند را توضیح می‌ دهیم. از این اطلاعات می‌ توانید برای عیب‌ یابی یخچال فریزر استفاده کنید. عیب‌ یابی و فهمیدن مشکل مهترین و اولین قدم برای تعمیر هر وسیله‌ ی خانگی یا هر وسیله‌ ی دیگری است. حتی اگر تعمیر در توان فنی خودتان هم نباشد می‌ توانید تعمیر را به یک تکنسین ماهر بسپارید.


یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

مشکل خازن استارات یخچال

رله اوردلود یک ابزار محافظتی است که در مدار کمپروسور در یخچال فریزر استفاده می‌ شود. توانی که به سیم‌ پیچ موتور کمپروسور توسط اوردلود اعمال می‌ شود، و رله تا زمانی که کمپروسور با سرعت لازم بچرخد استفاده خواهد شد. اگر فن یخچال کار می‌ کند ولی کمپروسور شروع به کار نمی‌ کند یا صدای کلیکی از یخچال می‌ شنوید، رله‌ ی اورلود را بررسی کنید ببینید خیلی گرم شده یا جرقه می‌ زند. در یخچال‌ های مدرن، رله‌ ی اورلود معمولاً یک قسمت یکپارچه است که مستقیما به کمپروسور وصل شده است. اوردلود و رله را با یک مولتی‌ متر برای وصل بودن جریان امتحان کنید. همچنین یک خازن استارت به مجموعه‌ ی رله اورلود متصل است. خازن استارت ولتاژ شروع افزایش یافته برای سیم‌ پیچ‌ های کمپروسور را فرا هم می‌ کند. اگر خازن استارت معیوب باشد، کمپروسور شروع به کار نخواهد کرد. علایم گرمی و جرقه زدن را بررسی کنید و در صورت نیاز خازن استارت را عوض کنید. اگر اوردلود، رله و خازن استارت سالم بودند، شاید مشکل از خود کمپروسور باشد که این مورد باید توسط یک تکنسین ماهر بررسی شود. دقت کنید که در این قسمت برق وجود دارد و باید قبل از هر کار برق قطع شود. یخچال شروع به کار نمی‌ کند ؟ راهنمایی برای همشهریان تبریز

سیستم کنترل دما و سرما (ترموستات)

کنترل سرما یک سویچ کنترلی دما است(ترموستات) که توان را برای کمپروسور و فن یخچال فراهم می‌ کند. اگر یخچال شروع به کار نمی‌ کند و فن هم کار نمی‌ کند، پس شاید مشکل از ترموستات باشد. سیستم کنترل دما در مدل‌ های قدیمی داخل یخچال و در مدل‌ های جدید بیرون از یخچال قرار دارد. سیستم کنترل دما را با یک مولتی‌ متر امتحان کنید. قبل از این کار برق یخچال را قطع کرده و ترموستات را از جایش در آورید و اتصالات سیم‌ هایش را جدا کنید. وقتی کنترل را روی دماهای سردتر تنظیم می‌کنیم مدار سویچ باید بسته باشد و جریان بین ترمینال‌ ها برقرار باشد. اگر اینگونه نبود، پس ترموستات مشکل دارد و باید عوض شود.

برد کنترل الکترونیکی

بعضی یخچال‌ های جدیدتر با برد کنترل الکترونیکی که دماها را مونیتور کرده و کمپروسور، فن و سیستم دیفراست (یخ‌زدایی) را کنترل می‌ کنند. اگر یخچال شروع به کار نمی‌ کند احتمالاً برد کنترل مشکل دارد. بردهای الکترونیکی پیچیده و گران هستند. اول باید مشخص کنید که برقی به کمپروسور نمی‌ رسد، در حالی که برق به برد الکترونیکی می‌ رسد و کنترل‌ های خارجی به درستی کار می‌ کنند، تا اینکه مشکل را به برد الکترونیکی نسبت دهید. ظاهر برد الکرونیکی را بررسی کنید و به دنبال نشانه‌ های جرقه، اتصالات سوخته یا فویل معیوب بگردید. حتماً قبل از این کارها برق یخچال را قطع کنید.

دیگر قطعات یخچال

ما قطعات اصلی که بیشترین احتمال اینکه چرا یخچال شروع به کار نمی‌ کند را توضیح دادیم، ولی قطعات دیگری هم وجود دارند که ممکن است معیوب و دلیل عدم کار کردن یخچال باشند. اگر با اطلاعاتی که به شما دادیم نتوانستید یخچال را عیب‌ یابی و تعمیر کنید، باید از یک تکنسین با تجربه کمک بخواهید. یخچال فریزرها در عین حالی که دارای مکانیسم و اجزاء ساده می‌ باشد، ولی بدون دانش و ابزار مناسب تعمیر شخصی آسان نیست. در ضمن یخچال‌ های تولیدشده توسط شرکت‌ های مختلف دارای تفاوت‌ هایی هستند که عملاً روند عیب‌یابی و تعمیر برای هر یخچالی متفاوت است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.