خانه » خبر های تکنولوژی » کیا اپتیما هیبرید؛ ۲۶۷ میلیون تومان علی الحساب

کیا اپتیما هیبرید؛ ۲۶۷ میلیون تومان علی الحساب

کیا اپتیما هیبرید؛ ۲۶۷ میلیون تومان علی الحساب


نسخه‌ی هیبرید (غیر پلاگین) از کیا اپتیما ۲۰۱۷، با قیمت علی الحساب ۲۶۷ میلیون تومان و موعد تحویل ۹۰ روزه؛ پیش‌فروش می‌شود

کیا اپتیما هم از روند افزایش قیمت خودروهای وارداتی، باز نمانده است و حالا در دو نمونه‌ی تمام بنزینی فول آپشن موسوم به JF GT line و مدل JF هیبرید، گران‌تر از گذشته خواهد بود. بر اساس اعلامیه‌ی رسمی شرکت اطلس خودرو، نماینده‌ی فروش محصولات کیا در ایران؛ نیمی از مبلغ پیش‌بینی شده برای این خودروها، به هنگام ثبت نام دریافت می‌شود و هزینه‌ی باقی‌مانده‌، زمان صدور دعوت‌نامه، همراه با احتساب ۱۸ درصد سود مشارکت از خریدار اخذ خواهد شد.

نوع خودرو مدل قیمت علی الحساب (بدون مالیات بر ارزش افزوده) پیش‌پرداخت اقساط جمع کل پرداخت‌های نقد و اقساط موعد تحویل
کیا اپتیما JF GT Line 2016 ۲۱۶ میلیون تومان ۲۱۶ میلیون تومان
۲۳۴ میلیون تومان  ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF GT Line 2016 ۲۱۶ میلیون تومان ۱۰۸ میلیون تومان
۱۲ ماه ۲۵۳ میلیون تومان  ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF GT Line 2016 ۲۱۶ میلیون تومان ۱۰۸ میلیون تومان ۲۴ ماه ۲۵۷ میلیون تومان  ۳۰  روزه
کیا اپتیما JF  هیبرید 2018 ۲۴۶ میلیون تومان ۱۲۳ میلیون تومان ۲۶۷ میلیون تومان ۹۰ روزه

نکته‌ی جالب در پیش‌فروش شرکت اطلس خودرو، مدل ۲۰۱۶ برای اپتیما بنزینی و ۲۰۱۸ برای نسخه‌ی هیبرید است. از سویی دیگر، اختلاف قیمت قابل توجهی بین این محصولات وجود دارد که با توجه به قوی‌تر بودن پیشرانه‌ در نسخه‌ی بنزینی و قیمت نسبتا ارزان سوخت ایران برای قشر متمول، خرید مدل هیبرید را توجیه نمی‌کند.

اپتیما JF GT line بنزینی، همچنان از پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌‌کند که ۶ سیلندر، با قدرت ۱۷۲ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن‌متراست. این محصول، در زمانی حدود ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۶ سرعته، تفاوتی با گیربکس مدل قبلی ندارد و همچنان می‌توان آن را به‌طور دستی تعویض کرد. طبق ادعای کیا، مصرف سوخت اپتیمای جدید نسبت به مدل پیشین آن در حدود نیم لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته و به میانگین ۸.۵ لیتر رسیده است. همچنین در صورت رانندگی با سرعت ثابت در اتوبان، پایین‌ترین حد مصرف سوخت خودرو، ۶.۷ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

اپتیما هیبرید، در نمونه‌ی وارد شده به ایران، با پیشرانه‌ی ۲ لیتری همراه است. این مدل، بنا به اطلاعات موجود در سایت اطلس خودرو؛ قدرت ۱۵۶ اسب بخار تولید می‌کند، اما با پیشرانه‌ای مشابه اما به قدرت ۱۹۲ اسب بخار و آستانه‌ی قیمت ۲۷ هزار دلار، در بسیاری کشورهای دنیا از جمله امریکا، دیده می‌شود.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.