خانه » خبر های تکنولوژی » کوپن بیمه شخص ثالث حذف شد

کوپن بیمه شخص ثالث حذف شد

کوپن بیمه شخص ثالث حذف شد


رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت‌های بیمه، در نشست شورای عمومی سندیکای بیمه گران تصمیم گرفتند از ابتدای سال آینده کارت‌ جدید با چاپ بارکد QR جایگزین بیمه‌نامه‌ی شخص ثالث قدیمی شود.

سندیکای بیمه گران، در جلسه شورای عمومی سندیکا، مورخ آبان ۹۶، مقرر کرد بیمه‌نامه‌های فعلی شخص ثالث که علاوه بر برگه مشخصات شامل چهار کوپن اعتباری است شکل ساده تری یافته و با حذف کوپن‌ها، فقط به شکل یک کارت کوچک با مشخصات عمومی و بارکد QR ارائه می شود. موضوع روند اجرای صدور کدیکتا برای بیمه شخص ثالث از دیگر مباحث شورای عمومی سندیکا بود.

  اجرای طرح کد یکتا با هدف استاندارد کردن اقلام اطلاعاتی و نظارت پیشگیرانه در حوزه رشته شخص ثالث و حوادث سرنشین از مهرماه ۹۶ با ابلاغ بخشنامه ای از سوی بیمه مرکزی به شرکت های بیمه کلید خورد.

نظارت پیشگیرانه، یکی از اهداف مورد نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی (سنهاب) بود که تا حد ممکن، بخش هایی از وظایف نظارتی بیمه مرکزی، به گونه ای همزمان با صدور هر بیمه نامه یا پرداخت خسارت به انجام رسد.

بر این اساس مطالعات و اقدام هایی در توسعه سامانه سنهاب انجام شد و کارگروه شخص ثالث و حوادث راننده،  به لحاظ میزان عملکرد، ملاحظات قانونی و  اهمیت آن، برای آغاز عملیات مکانیزه و پیشگیرانه نمودن نظارت انتخاب شد. در ۲۲ روز نخست اجرای این طرح (تا بیست و دوم مهرماه) یک میلیون و ۵۶ هزار و ۸۳۸ فقره بیمه نامه شخص ثالث کنترل شد و کد یکتای بیمه مرکزی دریافت کرد.

بیمه شخص ثالث

عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی؛ در جلسه‌ی دیروز مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت:

با توجه به توافق سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی، اساسنامه نمونه شرکت‌های بیمه در چارچوب آیین‌نامه حاکمیت شرکتی، به شرکت‌های بیمه ابلاغ شد و شرکت‌های بیمه حداکثر شش ماه فرصت دارند که اساسنامه را به تصویب مجامع خود برسانند.

بنا بر این گزارش در جلسه فوق، نحوه اجرای هماهنگ آیین‌نامه شماره ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث مطرح و تبادل نظر شد. مشکلات مربوط به نحوه صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خودروهای صفرکیلومتر موضوع دیگر بحث  مدیران عامل با رئیس کل و اعضاء هیئت عامل بیمه مرکزی بود که مقرر شد در چارچوب نظر سندیکای بیمه‌گران ایران پیگیری لازم از طریق دو خودروساز عمده کشور انجام گیرد.

در این جلسه، موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث مطرح شد و رئیس کل بیمه مرکزی بر اساس تصمیم قبلی بر اجرای آن از اول سال آینده تأکید کرد.

مردم می توانند با مراجعه به تارنمای بیمه مرکزی به نشانی www.centinsur.ir از اصالت بیمه نامه و کد یکتای آن اطمینان حاصل کنند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.