خانه » دکتر متخصص قلب در تبریز » کاهش ریسک حمله قلبی با مصرف غذاهای تند

کاهش ریسک حمله قلبی با مصرف غذاهای تند

کاهش ریسک حمله قلبی با مصرف غذاهای تند

کاهش ریسک حمله قلبی با مصرف غذاهای تند

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و بروز سکته قلبی غذاهای تند بخورید . مصرف غذاهای تند باعث کاهش میل به مصرف نمک میشود و برای سلامتی شما مفید است.


کاهش ریسک حمله قلبی با مصرف غذاهای تند

طبق نتایج مطالعات جدید، افرادی که غذاهای تند مصرف می کنند احتمالا نمک کمتری مصرف کرده و فشار خون پایین تری دارند، از اینرو با کاهش ریسک حملات قلبی و سکته روبرو هستند. محققان چینی می گویند افرادی که غذاهای تند مصرف نمی کنند احتمالا به طورمیانگین 13.4 گرم نمک در روز مصرف می کنند. درحالیکه میانگین مصرف روزانه نمک برای افراد مصرف کننده غذاهای تند تنها 10.3 گرم است. نتایج نشان داد فشار خون سیستولیک (عدد بالا) برای افراد عاشق غذاهای تند در مقایسه با افراد دارای کمترین تمایل به غذاهای تند و فلفلی، 8 mmHg پایین تر بود. فشار خون دیاستولیک (عدد پایین) برای گروه عاشق غذاهای تند 5 mmHg پایین تر بود.

دکتر متخصص قلب در تبریز

دکتر ژیمینگ ژو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی ارتش چین، در این باره می گوید:«مطالعه ما نشان می دهد لذت بردن از طعم تند فلفل شیوه موثری برای کاهش مصرف نمک و فشار خون است و ارتباطی با نوع و میزان غذا ندارد.» محققان در این مطالعه از تکنیک های تصویربرداری برای بررسی دو منطقه مغز شرکت کنندگان، یعنی اینسولا و قشر اوربیتوفرنتال مغز که در درک طعم شوری نقش دارند، استفاده کردند. آنها دریافتند مناطق تحریک شده بواسطه نمک و فلفل باهم همپوشانی دارند و فلفل موجب افزایش فعالیت مغز در مناطق فعال شده از طریق نمک می شود. به گفته محققان، این افزایش فعالیت مغز موجب حساسیت بیشتر افراد به نمک شده و بدین ترتیب آنها می توانند از غذای بدون نمک هم لذت ببرند.

منبع: مهر


دکتر متخصص تغذیه در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.