خانه » تعمیر پکیج در تبریز » چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

تعمیر پکیج در تبریز

دلایل زیادی است که چرا لازم است گاز ورودی به پکیج را قطع کنید. برای مثال، اگر قصد دارید که پکیج را عوض کنید، اصولاً لازم است که گاز قطع شود. اما دلایل مهم و فوری دیگری هست که شما را مجبور به این کار می‌ کند.


چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

اگر بوی گاز را اطراف پکیج شنیدید یا هر جای خانه- گاز پکیج را سریعاً قطع کنید. بوی گاز هشداری برای نشان دادن نشت گاز می‌ باشد که سریعاً باد پیدا و تعمیر شود. بی‌ توجی به نشت می‌ تواند منجر به انفجار و آتش‌سوزی شود. اولین اقدام شما قطع گاز به تمام لوازمی است که از گاز استفاده می‌ کنند و دارای شعله باز هستند (پکیج مهم‌ ترین آن‌ ها است)، و بعد از آن بایستی با سرویس خدمات مشترکین گازرسانی تماس بگیرید تا نسبت به پیدا کردن محل نشتی و تعمیر آن اقدام کنند. آن‌ ها خطر بالقوه نشت گاز را می‌ دانند. به یاد داشته باشید فقط این نیست که وقتی اطراف یا داخل پکیج بوی گاز را احساس کردید باید گاز پکیج را قطع کنید. هر نشتی گازی، در هر جای خانه، ممکن است با شعله و جرقه‌ ی پکیج منجر به انفجار و آتش‌ سوزی شود.

برای قطع کردن گاز پکیج این مراحل را انجام دهید تا این کار با امنیت انجام شود.

۱- فضای اطراف پکیج را خالی کنید تا به شیلنگ و شیر گاز دسترسی داشته باشید. چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

۲- شیلنگ گازی که به پکیج می‌ رود را دنبال کنید تا شیر گاز را پیدا کنید. این شیر روی پکیج قرار ندارد بلکه در انتهای شیلنگ گاز قرار داشته و مستقل از پکیج است. شیر گاز ممکن است ظاهر متفاوتی بسته به اینکه پکیج کی و توسط چه کسی نصب شده، داشته باشد. شیرهای گاز متداول از نوع اهرمی با دسته نارنجی رنگ که به فاصله کمی با پکیج نصب می‌ شوند.

توجه: گاهی اوقات اگر پکیج توسط افراد غیرحرفه‌ای نصب شده باشد، شیر گاز ممکن است نصب نشده یا دورتر از پکیج نصب شده باشد. اگر شیر قطع گاز را کلا پیدا نکردید، تنها گزینه برای قطع گاز، شیر اصلی گاز خانه یا شیر گاز کنار کنتور گاز است.

۳- اهرم یا دسته شیر را آنقدر بچرخانید تا متوقف شود. شیر گاز زمانی بسته است که بین دسته و لوله گاز زاویه ۹۰ درجه داشته باشد.

۴- مطمئن شوید که پکیج قطع خاموش شده است. برای این کار، تنظیمات دمایی را روی جعبه کنترل تغییر دهید و ببینید که شعله‌ ایی روشن نمی‌ شود.

۵- با شرکت گازرسانی تماس بگیرید و تا برای بررسی نشتی گاز مراجعه کنند. چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

اگر همچنان بعد از قطع گاز پکیج بوی گاز را احساس می‌ کنید، باید شیر اصلی گاز بعد از کنتر گاز را هم قطع کرده و با شرکت گاز تماس بگیرید. اگر بوی کمی احساس می‌کنید جای نگرانی نیست ولی اگر بو شدید است، پنجره‌ ها را باز و شما و خانواده‌ تان باید از خانه خارج شوید تا زمانی که تکنسین‌ های شرکت گاز رسیده و مسأله را برطرف کنند.

– آیا می‌ دانید: گاز طبیعی به خودی خود بی بو است. بوی گاز که ما با آن آشنا هستیم به خاطر این است که شرکت گاز افزودنی‌ هایی را با گاز مخلوط می‌ کند تا گاز بو بدهد. پس اگر بوی گاز را استشمام کردید، لازم است که برای کمک با آن‌ها تماس بگیرید.

اغلب مواقع، تکنسین‌ ها به سادگی منشاء نشتی گاز را پیدا می‌ کنند. اکثرا این نشتی از اتصالات بین لوله‌ ها یا جایی که شیلنگ به لوله گاز وصل می‌ شود، است. در این مواقع رفع مشکل چند دقیقه بیشتر زمان نمی‌ برد یعنی فقط باید اتصالات سفت و محکم شود. چگونه گاز پکیج را قطع کنیم ؟ توضیح برای همشهریان تبریز

روش قدیمی برای بررسی نشتی گاز استفاده از محلول آب و صابون است که اتصالات را با آن آغشته می‌ کنیم و تشکیل حباب نشان‌ دهنده‌ ی نشتی گاز است. امروزه تکنسین‌ ها از ابزار الکترونیکی خاصی برای تشخیص نشتی گاز در لوله‌ها و اطراف اتصالات استفاده می‌کنند که به مراتب دارای دقت و سهولت زیادی است.

نکات امنیتی پکیج: سعی کنید پکیج را در مکان مخصوصی غیر از آشپزخانه یا حمام نصب کنید. اطراف پکیج را همیشه خالی نگه دارید. هیچ وقت مواد شیمیایی مانند رنگ و حلال‌ها را نزدیک پکیج قرار ندهید.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.