خانه » دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در تبریز » چگونه دست های زیبایی داشته باشیم ؟

چگونه دست های زیبایی داشته باشیم ؟

چگونه دست های زیبایی داشته باشیم ؟

داشتن دست های زیبا و جوان برای خانم ها در هر سنی مهم و ضروری است, راز داشتن دست های نرم و زیبا را در ادامه مشاهده کنید.


همه ما افرادی را می شناسیم که از بهترین و حتی گران ترین محصولات بهداشتی برای پوست صورت خود استفاده می کنند اما از پوست دست خود غافل هستند. قدر دست هایتان را بدانید چون دست ها بخش تاثیرگذاری در ظاهر شما هستند.دست های زیبا حقیقت این است که دو اندامی که می توان از آن، سن واقعی یک خانم را فهمید، زانوها و دست های اوست! درست است که گمان می رود نمی توان پیری زانوها را اصلاح کرد، یا حداقل به این راحتی ها هم نیست، اما با یک روتین منظم مراقبت از پوست، می توان از سالخورده شدن دست ها پیشگیری کرد.

چگونه دست های زیبایی داشته باشیم ؟

در این مطلب راه هایی را برای مراقبت از دستتان خواهید آموخت که این موضوع را به مراتب برایتان تعدیل خواهد کرد.

دستکش بپوشید
در زمستان، یا هر زمانی که دست هایتان در معرض آسیب قرار دارد (مثلا زمانی که در حال رسیدگی به گیاهانتان هستید یا ظرف می شویید) با پوشیدن یک جفت دستکش از دست هایتان محافظت کنید.

چگونه دست های زیبایی داشته باشیم ؟

کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید
بله درست است؛ کرم ضد آفتاب برای پوست های جوان تر راه حل خوبی است، چرا که محصولی برای پیشگیری است، نه درمان. برای پیشگیری از پیری پوست، از کرم ضد آفتاب بر روی صورتتان استفاده کنید، اما دست هایتان را نیز بی بهره نگذارید! از کرمی با SPF 15 یا SPF 30 استفاده نمایید.

هر شب مرطوب کننده استفاده کنید
تنها یک اقدام ساده مثل استفاده از کرم های مرطوب کننده، می تواند یک تغییر بزرگ در پوست شما بوجود بیاورد. پس از اینکه دوش گرفتید، یا پس از اینکه دست هایتان را شستید، از کرم دست استفاده کنید تا پوستی جوان پیدا کنید.
قبل از اینکه هر کرمی را انتخاب کنید، حواستان باشد که تولید کلاژن جزو خاصیت های کرم مورد نظرتان باشد. این موضوع خیلی کمک می کند.

کرم های بر پایه ی پپتید را امتحان کنید
با افزایش سن، به تدریج رگ های زیر پوست نمایان می شوند. بهمین دلیل پیشنهاد می شود از کرمی استفاده کنید که حاوی اجزائی همچون پپتید، رتینول و دیگر محرک های رشد باشند تا کمبود کلاژن را هدف قرار دهند.

از آنتی اکسیدان ها غافل نباشید
برای پیشگیری از آسیب هایی که بخاطر خورشید دیده می شود (که پشت هر دو دست نیز همیشه تحت تابش نور خورشید است و به مرور لک های تیره ای به خود می بیند)، کرم یا سرمی به دست هایتان بمالید که حاوی آنتی اکسیدان باشد.
این کرم ها از رسیدن اشعه ی UV به پوست و در نتیجه آسیب رساندن به آن جلوگیری می کنند.

سفید و زیبا کردن پوست دست ها در طب سنتی
اگر 60 گرم گلاب، گلیسرین و عرق شاتره را با کمی آب لیمو ترش، مخلوط کنیم و دست ها را با آن بشوییم دست ها تمیز و روشن خواهد شد.

اگر خانم های خانه دار 10 گرم آرد جو دو سر را با 20 گرم شیر مخلوط کنند تا خمیر شود و سپس به دست ها بمالند باعث روشن شدن دست ها خواهد شد. استفاده از این مخلوط باید چند بار در هفته تکرار شود تا اثر فوق العاده آن روی پوست دست مشاهده شود. اگر دست ها را هر چند روز یک بار با آب لیموی تازه بشوییم علاوه بر تمیزی باعث روشن شدن پوست دست نیز خواهد شد.

افرادی که مشاغل سخت دارند باید یک سیب زمینی را رنده کنند و آب آن را بگیرند و 15 گرم گلیسرین به علاوه 20 گرم آب لیمو ترش را به آن اضافه کنند و پس از مخلوط کردن، به دست ها بمالند تا آثار فوق العاده آن را ببینند.

منبع: نبض ما

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.