خانه » تدریس خصوصی در تبریز » چگونه با تدریس درست دانش آموز را علاقمند به مطالعه پرورش دهیم ؟

چگونه با تدریس درست دانش آموز را علاقمند به مطالعه پرورش دهیم ؟

چگونه با تدریس درست دانش آموز را علاقمند به مطالعه پرورش دهیم ؟

چگونه با تدریس درست دانش آموز را علاقمند به مطالعه پرورش دهیم ؟

همه ی شما به اهمیت کتاب و مطالعه واقف هستید، نقش شما به عنوان معلم پرورش جامعه ای با فرهنگ و اندیشمند است، سعی و تلاش شما می تواند آینده ای متفاوت را رغم بزند؛ در هر مقطعی که تدریس می کنید، نقش شما برای تغییر رفتارها و ایجاد هنجارهای صحیح بسیار ارزشمند است با مختلف تبریز در ادامه مطلب همراه باشید تا روش های خوبی به شما پیشنهاد بشه….


چگونه با تدریس درست دانش آموز را علاقمند به مطالعه پرورش دهیم ؟

کتاب در جوامع پیشرفته نه تنها جایگاه خود را حفظ کرده بلکه با فناوری های مرتبط ادغام شده است، در این مطلب می خواهیم راه هایی را برای ایجاد عادت در جهت مطالعه ی کتاب در دانش آموزان بیان کنیم.

تدریس خصوصی در تبریز

اهمیت کتاب را انتقال دهیم

مشکل اصلی ما ندانستن اهمیت کتاب و عدم درک وابستگی های روزانه به کتاب است. به دانش آموزانتان منتقل کنید که کتاب چه تغییراتی را در زندگی شما ایجاد می کند؛ لطفا به جای صحبت های تکراری مثال عینی و تجربی بیاورید اگر من کتابی درباره ی آداب معاشرت را مطالعه نمی کردم آلان دچار این مشکل اجتماعی بودم.

همیشه کتاب همراه داشته

متناسب با سن فراگیران کتاب معرفی کنید؛ اهمیت و نتیجه ی مطالعه ی این کتاب و انتخاب شما برای فراگیران را توضیح دهید.

تعمیم

موضوعات درسی را متصل کنید به کتب دیگر و یادگیری را گسترش دهید، البته این امر نیاز به مطالعه و دانش خود شما هم دارد و باید با جستجوهای مختلف این ارتباطات را پیدا کنید. خلاقیت شما در بسط و گسترش موضوعات درسی و معرفی کتاب های مختلف مرتبط بسیار مهم است.

والدین را آگاه کنید

آگاه کردن والدین برای تشوق دانش آموزان به کتابخوانی بسیار مهم است؛ در جلسات مختلف اهمیت پرورش و کتاب را برای آنها مشخص کنید. معلمان ابتدایی مخصوصا پایه ی اول نقش بسیار مهمی در روشن سازی این موضوع دارند.

شناخت و انگیزه ی متناسب

دانش آموزان را بشناسید و با ارائه ی چالش در جهت علاقه و شناختی که از آنها دارید برای رسیدن به اهدافش در مطالعه ی کتاب او را تشویق کنید و با بالابردن دانش و اگاهی خود در آن زمینه انگیزه ی او را بیشتر کنید.

یک زنگ کتاب بخوانید

در هفته زنگی را به عنوان زنگ کتاب قرار دهید و فضای کتابخانه ای را ایجاد کنید تا دانش آموزان با کتاب بیشتر همراه شوند. این پیشنهاد می تواند در مدرسه مورد بررسی قرار گیرد.

کتابخانه ی دوستی تشکیل دهید

از دانش اموزان ابتدایی بخواهید کتاب هایشان را در کمد کلاسی قرار دهند و به دوستان خود معرفی کنند.

مسابقه ی ماهانه

هر ماه مسابقه ای را برگزار کنید و از آنها بخواهید خلاصه ی کتاب خود را بنویسند و در آخر از آنها تقدیر کنید مهارت های آموزشی .

کتاب الکترونیک

ارزش ورق زدن کتاب بسیار بالاتر از خواندن الکترونیک آن است لذا با توجه به وابستگی افراد به دنیای مجازی می توانید سایت هایی را به عنوان منبع و یا اپلیکیشن های مرتبط را به آنها معرفی و به اشتراک بگذارید.

نکات گفته شده شاید به ظاهر ساده باشند اما نیاز به زمان و زحمت دارند ولی اهمیت پرورش و داشتن جامعه ای سالم در قبال همین کارهای ساده و کوچک است. نظر شما چیست؟ نقش شما در تغییر ارزش کتاب چقدر است.


مرکز مشاوره در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.