خانه » تعمیر پکیج در تبریز » پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

تعمیر پکیج در تبریز

امروزه پکیج دیواری پر استفاده‌ ترین نوع پکیج دیواری گازی هستند. دلیلش ساده است، اولاً آبگرم‌ شان هیچ وقت تمام نمی‌ شود و از لحاظ مصرف انرژی بهینه هستند. اما پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند.


پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

وقتی شیر آب گرم را باز می‌ کنید یک سنسور جریان آب را تشخص می‌ دهد. جرقه‌ زن مشعل را روشن کرده و مبدل حرارتی آب جاری را گرم می‌ کند. بعضی پکی ج‌ها یک مبدل حرارتی دومی دارند که با استفاده از گرمای گاز خروجی آب ورودی را کمی گرم می‌ کنند. یک ترموستات میزان گازی که به مشعل می‌ رود را کنترل می‌ کند تا دمای ار پیش تعیین شده حفظ شود.

سیستم کنترل پکیج

در قلب بیشتر پکیج دیواری یک واحد کنترل الکترونیکی (ECU) قرار دارد. واحد ECU همه کارکرد های پکیج دیواری شامل کنترل دما، جرقه، جریان گاز و مدولاسیون را کنترل می‌ کند. و همچنین مسئول ایمنی می‌باشد، با یک سنسور آتش و قطع کن خودکار گاز که هنگامی که مشکلی وجود دارد عمل می‌ کند. پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

شروع کار پکیج

وقتی شما شیر آب را هرجای خانه باز می‌ کنید، سنسور جریان آب که به ECU متصل است، جریان آب را تشخیص داده و پروسه‌ ی گرم کردن آب شروع می‌شود. سنسور های جدیدتر، حداقل جریان را هم تشخیص می‌دهند. بعضی مدل‌ ها دارای فن احتراق هستند که هوا را برای پروسه‌ ی احتراق به داخل می‌ کشند. در همین زمان، ECU جریان گاز را باز و جرق ه‌زن را روشن می‌ کند. جرقه‌ زن تا زمانی که سنسور شعله، آتش را تشخیص دهد، جرقه می‌ زند. در مواقعی که مشعل در عرض چند ثانیه‌ ی کم روشن نشود ECU جریان گاز را برای جلوگیری از انباشتگی نا امن گاز قطع می‌ کند.

گرم کردن آب پکیج

مشعل گاز گرما را به مبدل حرارتی در عین عبور آب از آن اعمال می‌ کند. به این خاطر که آب از یک مسیر مارپیچی عبور می‌ کند، آب بیشترین گرمای ممکن را از دیواره‌ های مبدل دریافت می‌ کند. بعضی مدل‌ ها یک مبدل حرارتی دومی دارند که برای پیش-گرم کردن آب که از گرمای ناشی از گاز های خروجی مشعل استفاده می‌ کنند. این نوع از پکیج دیواری جریان پیوسته به عنوان یک مدل «پکیج» شناخته می‌شوند. مزیت آن‌ ها بهره‌ وری بالای انرژی آنها است، در عین حال دارای قیمت بیشتری نسبت به مدل‌ های دیگر هستند. پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

کنترل دما پکیج

بیشتر پکیج‌ ها دارای حداکثر دمای از پیش تنظیم شده در کارخانه هستند. این یک احتیاط ایمنی برای جلوگیری از حوادث است. ۵۰ درجه‌ی سانتی‌ گراد برای مصارف خانگی متداول است. از آنجایی که جریان و دمای آب آب ورودی می‌ تواند متفاوت باشد، ECU میزان گاز مشعل را با کم و زیاد کردن تنظیم و تعدیل می‌ کند. این تعدیل میزان گاز و شدت شعله همان چیزی است که دمای آب را ثابت نگه می‌ دارد. این کارکرد وابسته به دمای آب ورودی و آب خروجی از مبدل است. بعضی مدل‌ ها دارای کنترلر دمایی هستند که به کاربر اجازه‌ ی تنظیم دمای حداقل از پیش تنظیم شده‌ی کارخانه‌ ای را می‌ دهد. این کنترلها می‌ توانند یا روی خود پکیج باشند و یا دورتر از پکیج به صورت باسیم (مثلاً در آشپزخانه، اتاق یا حمام) به آن وصل شده باشند. حتی بعضی‌ ها به صورت بی‌سیم بوده و دارای آپ‌ های مخصوص که امکان کنترل با گوشی‌ های هوشمند را می‌ دهد. پکیج دیواری چگونه کار می‌ کند ؟ توضیح برای تبریزی های عزیز

منبع تغذیه پکیج

برای جرقه زدن فندک، به منظور روشن کردن گاز، واحد پکیج به برق خانه متصل می‌ شود. همچنین بعضی پکیج‌ ها دارای توربینی هستند که می‌ تواند از جریان آب ورودی برق تولید کرده و استفاده کند. حتی بعضی پکیج‌ ها از یک باتری استفاده می‌ کنند. پکیج‌ های دارای توربین یا باطری نسبت به مدل‌ های دیگر این مزیت دارند که در مواقعی که برق قطع باشد می‌ توانند کار کنند و شما آب گرم خواهید داشت. عیب پکیج‌ های دارای توربین این است که از لحاظ ابعادی نسبت به مدل‌ های برقی بزرگ‌ تر و گران‌ تر هستند.

خلاصه‌ی چگونگی کار آبگرم‌کن گازی دیواری (پکیج)

وقتی شیر آب باز می‌ شود آب سرد وارد پکیج دیواری می‌ شود.

جریان آب توسط سنسور تشخیص داده شده و مشعل روشن می‌ شود تا آب را توسط مبدل حرارتی گرم کند.

آب از یک مسیر مارپیچی عبور داخل مبدل حرارتی عبور می‌ کند تا بیشترین مقدار گرما را جذب کند.

یک واحد کنترل الکترونیکی گاز را تعدیل می‌ کند تا دمای آب ثابت بماند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.