خانه » خبر های تکنولوژی » هکرها ویندوز 10 آرم را روی لومیا 950 اجرا کردند

هکرها ویندوز 10 آرم را روی لومیا 950 اجرا کردند

هکرها ویندوز 10 آرم را روی لومیا 950 اجرا کردند


هکرها مدعی شده‌اند که توانسته‌اند سیستم‌عامل جدیدی را روی گوشی‌ مبتنی بر ویندوزفون لومیا 950 اجرا کنند.

مقاله‌ی مرتبط:

به نظر می‌رسد رویای نصب یک سیستم‌عامل جدید روی گوشی‌های ویندوزفون سریع‌تر از آن‌چه که تصور می‌شد به حقیقت پیوسته است. همان‌طور که می‌دانید تا پیش از این، به دلیل در دسترس نبودن درایورهای مخصوص، اجرای ویندوز ۱۰ ARM روی ویندوزفون‌ها بسیار دشوار و ناممکن به نظر می‌آمد؛ اما ظاهرا توسعه‌دهندگان و هکرها موفق به عبور از این محدودیت شده‌اند.

کاربری با نام Hikari_Calyx در توییت‌های متوالی مدعی شده که یکی از هکرها توانسته است ویندوز ۱۰ آرم را روی لومیا ۹۵۰ اجرا کند. او ویدیوهایی از این اقدام را نیز منتشر کرده است که به نظر نمی‌رسد جعلی باشند.

متأسفانه، هیکاری عنوان کرده است که شخص هکر که موفق به این کار شده است حاضر به انتشار بوت‌کد فیرمور نیست.

لازم به ذکر است که این هک روی نسخه‌ی اولیه‌ای از لومیا ۹۵۰ با کدنام Hapanero یا RX-130 صورت گرفته است؛ به این معنی که نسخه‌ی اولیه یا Prototype ممکن است به دلیل نهایی نبودن تمهیدات امنیتی کمتری داشته باشد و از این رو ساده‌تر هک شود.

در غیراین‌صورت، اگر آن‌چه منتشر شده است حقیقت داشته باشد، باید گفت گام بلندی به سوی احیای گوشی‌های ویندوزفون قدیمی برداشته شده است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.