خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

تعمیر لباسشویی در تبریز

همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

اگر می‌ خواهید لباس‌ های‌ تان بیشتر عمر کنند از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید. فکر کنید استفاده از پودر ماشین لباسشویی خوب است؟ دوباره فکر کنید.


همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

پودر ماشین لباسشویی برای همه لباس‌ ها به درد می‌ خورد، درست است ؟ خیر. قبل از اینکه لباس‌ های ظریف و حساس که باید با دست شسته شوند را با پودر ماشین لباسشویی بشوید، صبر کنید. آنزیم‌ های پودر ماشین لباسشویی می‌ توانند به تدریج رشته‌ های ظریف پارچه‌ هایی مانند پشم و ابریشم را از هم باز کنند. استفاده از پودر صابون طراحی شده برای شستشوی لباس‌ های حساس بهترین راه برای تمیز و جلوگیری از صدمه دیدن آنها ست. شاید تصور کنید که پودر ماشین لباسشویی به دلیل قدرت بالایی که در شست و شوی لباس‌ ها دارند قادرند هرگونه قارچ یا باکتری را به طور کامل از بین ببرند اما باید بدانید که استفاده نادرست از این پودر و برخورد با دست ، امکان بروز بیماری های پوستی یا آلرژیک می شوند. برای همین از تماس دست با این پودرها باید حذر کرد.

راه صحیح شستشوی دستی

در اینجا نکات قدم به قدمی شستن لباس‌ هایی که باید با دست شسته شوند را توضیح می‌ دهیم. در این کار نیازی به استفاده از پودرهای لباسشویی قوی نیست.

1- روی لکه‌ ها از یک لکه‌ بر خیلی خوب استفاده کنید.

2- پودر لباسشویی دستی را به تشت پر از آب گرم اضافه کنید (برچسب لباس برای دمای آب نگاه کنید و دمای آب را بررسی کنید.)

3- اجازه دهید که پودر به طور کامل در آب حل شود.

4- دکمه‌ ها، زیپ‌ ها و هر چیزی دیگری را در لباس‌ ها ببندید. همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

5- لباس‌ ها را داخل آب فرو کنید و به آرامی ورز دهید.

6- بگذارید لباس‌ ها به مدت ۱۵ دقیقه در آب بمانند.

7- با آب سرد آبکشی کنید ( به برچسب لباس برای دمای نگاه کنید).

8- با فشار آرام روی لباس‌ ها آب را خارج کنید. از پیچاندن خودداری کنید.

9- لباس را روی یک حوله قرار داده و حوله را لوله کنید. روی حوله فشار دهید تا رطوبت باقیمانده خارج شود.

10- لباس‌ ها را در هوای آزاد روی لباس خشک‌ کن یا بند رخت خشک کنید. همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

حال چه لباس‌ هایی را باید با ماشین لباسشویی یا دست بشویید؟

1- لباس‌ هایی با جنس ابریشم را باید با دست بشوید مگر این که بر روی اتیکت درج شده بر روی لباس‌ تان به شما این امکان را داده باشد که لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید، برنامه‌ ی ماشین لباسشویی را باید در ۳۰ درجه‌ ی سانتی‌ گراد و بر روی لباس‌ه ای ظریف قرار دهید. نکته ی مهم و قابل توجهی در رابطه با لباس‌ های ابریشم وجود دارد،: برای اینکه لباس‌تان با جنس ابریشم خشک شود ، هرگز لباس‌ تان را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید، در فضای معمولی خانه قرار دهید تا لباس‌ تان خشک شود.

2- لباس‌ هایی با جنس کتان را می‌ توانید با کمک ماشین لباسشویی بشوید و در دمای ۵۰ درجه ی نه بیشتر. برای خشک شدن لباس‌ های کتان نیز توصیه می‌ شود که این لباس‌ های را نیز در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید. همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

3- نحوه‌ ی شست و شوی لباس‌ هایی با جنس نخ نیز همانند شست و شوی لباس‌ هایی با جنس کتان می‌ باشد فقط در تنها موضوعی که تفاوت دارند این است که لباس‌ هایی با جنس نخ را می‌توانید در معرض مستقیم نور خورشید قرار دهید در صورتی که در لباس‌ هایی با جنس کتان، شما چنین اقدامی را نمی‌ توانستید انجام دهید.

4- لباس‌ هایی با جنس پشم را می‌ توانید در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید اما نه با برنامه‌ ی شست و شوی بلند مدت بلکه با برنامه‌ ی شست و شوی کوتاه. برای شستن لباس‌ های با جنس پشم نیز بر روی اتیکتی که بر روی لباس درج شده است دقت بفرمایید، ممکن است شما این امکان را نداشته باشید که لباس را در داحل ماشین لباسشویی بشویید و فقط باید لباس را با استفاده از دست بشویید.

5- لباس‌ هایی که دارای کرک، پرز هستند را بهتر است به تنهایی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید تا به لباس‌ هایی دیگر کرک را پس ندهند. همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید

شستن لباس های زیر با ماشین لباس‌ شویی

لباس‌ های زیر یکی از اصلی‌ ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب‌ هستند؛ به همین دلیل بهتر است که لباس‌ های زیر را به همراه سایر لباس‌ ها در محفظه ماشین لباسشویی نریزید. همچنین در صورتی که لباس‌ های دیگر شما بسیار چرک باشد، این چرک و آلودگی به لباس‌ های زیر سرایت می‌کند و منجر به ایجاد عفونت و یا تحریک پوست می‌ شود بنابراین توصیه می‌ شود که لباس‌ های زیر، جدا از لباس‌ های دیگر و با آب داغ شسته شوند. حتی اگر قصد شستشوی آنها در ماشین لباسشویی را دارید بهتر است این گونه البسه را به تنهایی با آب داغ و با دور تند ماشین لباسشویی بشویید که البته این امر می‌ تواند منجر به آسیب زدن به بافت ظریف لباس های زیر گردد؛ بنابراین بهتر است به جهت افزایش طول عمر لباس‌ های زیر، آنها را با دست بشویید و پس از شستشو نیز در فضای آزاد پهن کنید تا با جریان هوا و با کمک تابش نور آفتاب خشک شوند. همشهریان تبریزی از پودر ماشین لباسشویی در شستشوی دستی استفاده نکنید.

روش ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي

در راستای پیشگیری از ماندن آلودگی‌ ها و میکروب‌ ها در محفظه ماشین لباسشویی می‌ توانید پس از چندین بار شستشو با ماشین لباسشویی، یکبار ماشین را بدون لباس و با ریختن مواد ضدعفونی کننده مانند سفید کننده در آن روشن نمایید تا محفظه ماشین لباسشویی عاری از میکروب گردد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.