خانه » شرکت خدماتی در تبریز » نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

تمیزکاری آشپزخانه تنها به سطح و روی کابینت ها و یا سرامیک کف و دیوار محدود نمی شود گاهی اوقات باید برای تمیزکردن بخش هایی مهم تر در قلب آشپزخانه دست به کار شوید.


نکاتی در تمیزکاری آشپزخانه با رعایت سلامت محیط

ما روزانه زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می کنیم و غذاهایی که باید در هر وعده میل نماییم را می پزیم و با اعضای خانواده مان غذا را میل می کنیم و تعدادی کار هستند که اگر شما آنها را انجام ندهید دیگر آشپزخانه محیط دوستانه خود را از دست می دهد. در این بخش از مختلف تبریز قصد داریم شما را با تمیزکاری آشپزخانه با روش هایی بدون آسیب به لوازم برقی آشنا سازیم .

شرکت خدماتی در تبریز

پاک کردن داخل لوازم خانه قدمی در تمیزکاری آشپزخانه

برخی از وسایل که ممکن است ظاهرا پاک باشند ولی در عین حال داخل آن کمی آلوده باشد عبارتند از یخچال ، ماشین ظرفشویی و تعمیر لباسشویی در تبریز که پس از استفاده از آنها ممکن است کمی آلوده شوند ونیاز به پاکسازی دارند و نباید آنها را فراموش کنید از جمله یخچال که مواد غذایی که میل می کنیم را درون آن ذخیره می کنیم و باید نسبت به آن مبیشتر مراقب باشیم تا از ورود آلودگی ها به بدن جلوگیری نمایید . طبق گزارش ایالات متحده در آمریکا در سال 2011 ، حدودا 60% از خانه ها به پاکسازی داخل یخچال نمی پردازند و این بسیار مضر است . پاکسازی داخل یخچال کار بسیار ساده است و بطور کلی 10 دقیقه زمان شما را خواهد گرفت .می توانید در پاکسازی از سرکه سفید و آب گرم استفاده کنید و حتی اگر یک مسواک قدیمی دارید می توانید از آن نیز استفاده کنید .

برای اطمینان از اینکه ماشین ظرفشویی شما آلوده نیست ، می توانید با یک فنجان سرکه سفید آنرا شستشو دهید . این کار نه تنها در پاکسازی درون ماشین ظرفشویی مناسب است بلکه می تواند باعث پاکسازی رسوب موجود در ماشین ظرفشویی شود.

قهوه ساز خود را تمیز کنید

پس از پاکسازی وسایل خانه با اسفنج ، ممکن است این فکر را کنید که در حین شستشو اسفنج نیز تمیز و پاکسازی شده است و هیچ میکروبی بر روی آن وجود ندارد اما این گونه نیست و اسفنج را در مایکروویو به مدت 60 ثانیه در یک کاسه از آبلیمو ، قرار دهید و این کار عملا 99% از میکروب هارا از بین می برد و همچنین این کار را نیز می توانید با اسفنجی که سرویس بهداشتی را تمیز می کنید را متقابلا انجام دهید و میکروب های آن کاملا پاک خواهد شد.


بیشتر بخوانید: فواید گیاه در خانه


حوله های پر از میکروب ظروف آشپزخانه

در حالیکه ممکن است فکر کنید که حوله های شما تمیز هستند ولی این مورد نیز همانند موارد بالا تنها یک فکر اشتباه است و حوله های شما آلوده شده اند و باید بطور کامل آنها را پاک کنید و اگر این باکتری ها را از بین نبرید و با پاک کردن ظروف دیگر باعث پخش شدن باکتری ها در ظروف دیگر خواهید شد و در نتیجه ممکن است با برخی باکتری ها روبرو شوید . پس در هنگام پاکسازی ظروف با حوله سعی کنید با حوله های تمیز این کار را انجام دهید تا هیچ بیماری را تجربه نکنید.

پاک کردن چربی های روی هود

آیا می دانستید که فیلترهای روی هود باید بطور منظم تمییز شوند؟ شما موظفید که هر ماه یکبار این فیلتر هارا با آب گرم و صابون بشویید تا این چربی ها که جلوه ایی زشت وناخوشایندی دارند از بین بروند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.