خانه » تعمیر یخچال در تبریز » نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

با توجه به توضیحات قبل هنگامی که در ترموستات اتصال کنتاکتها برقرار می شود سیم پیچ اصلی باردار می گردد.


نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

طرز کار یخچال بدون برفک

که در این بارداری سبب می شود که جریان زیادی از مدار دریافت نماید به طوری که قبلا اشاره کردیم و گفتیم که سیم پیچ اصلی با سیم پیچ رله سری می باشد، جریان فوق از بین رله نیز عبور می نماید که عبور این جریان سبب ایجاد یک میدان مغناطیسی در سیم پیچ رله می گردد که باعث القای ولتاژ در آن شده که در نتیجه اهرم فلزی آن جذب می شود که با جذب این اهرم به سیم پیچ کمکی استارت برق خواهد رسید که در نتیجه رتور توسط دو سیم پیچ اصلی و کمکی حرکت خواهد کرد که با حرکت رتور، جریان و ولتاژ در بوبین رله کاهش یافته که در نتیجه اهرم رها شده و سیم پیچ کمکی از مدار خارج می شود و رتور توسط سیم پیچ اصلی به حرکت خود ادامه می دهد که با حرکت مرتب و دائم رتور گاز از لوله ها برگشت و توسط رتور مکیده شده و وارد لوله رفت می شود که این عمل سبب افزایش حرارت می گردد که جهت جلوگیری از این افزایش حرارت گاز وارد رادیاتور شده و سرد می شود.

البته این گاز از فیلتر نیز جهت خشک شدن و نیز جرم زدایی عبور کرده و تحت فشار در از لوله مویی که قطر آن بسیار کم است به مایع تبدیل می شود. با عبور گاز از لولهمویی وارد محفظه تولید یخ می شود و شروع به فوران و تولید سرما می نماید. کمپرسور با فشار زیاد گاز را از محفظه تولید یخ به وسیله لوله های مسی گاز را به لوله برگشت یخچال می رساند که این سیکل دوباره تکرار خواهد شد.

نحوه تولید و ایجاد سرما در یخچال

برخی از کارخانجات سخچال سازی لوله برگشت اوپراتور را به لوله رست لوله مویی که حاوی گاز گرم است جوش می دهند، زیرا این عمل سبب می شود که گاز لوله مویی در حرکت به سمت اواپراتور که در مجاورت گاز سرد است خنک تر گردد.

در برخی از کارخانجات تولید یخچال جهت بهره برداری بیشتر از برگشت گاز سرد لوله مویی را از درون آن عبور داده و سپس به اواپریتور می رسانند که این گاز سبب می شود که گاز مایع که گرم می باشد، قبل از رسیدن به محفظه تولید یخ کاملا سرد گردد که در نتیجه راندمان جایخی بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که دمای هوای داخل یخچال اغلب حدودا 1 تا 7 درجه سانتیگراد می باشد ولی دمای محفظه تولید یخ حدودا 15 درجه زیر صفر می باشد، در محفظه تولید یخ هر وقت سرما به حد معین و تنظیم شده توسط ترموستات برسد فانوسک درون ترموستات منقبض شده که این انقباض سبب قطع برق کمپرسور می شود که در نتیجه عمل سرماسازی کلا برای مدت کمی متوفق می شود که ما اصطلاحا می گوییم یخچال اتومات کرده است.

تعمیر یخچال در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.