خانه » معرفی جاذبه های گردشگری تبریز » معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

عکس دره لیقوان

روستای لیقوان روستایی که اگرچه همیشه با پنیرهای قالبی ایرانی تداعی می شود ، اما اگر به عنوان یک گردشگر وارداین روستا بشوید جاذبه های بیشتری را می بینید که تمام ذهنیتتان را از این روستا تغییر می دهد…


معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

طبیعت زیبای لیقوان آنقدر غافلگیر کننده است که ممکن است مجبور شوید هر چند دقیقه یک بار به خودتون یادآوری کنید که خواب نمی بینید و اینجا گوشه ای از خاک سرزمین خودتان ایران است .برای دیدن لیقوان باید به آذربایجان شرقی سفر کنید و در ۳۶ کیلومتری جنوب تبریز این روستا را ببینید که در کنار رودخانه مهران رود و کوه های سر به فلک کشیده سهند جا خوش کرده است . جاده ارتباطی لیقوان تبریز از مسیر «دروازه تهران» شهر تبریز شروع می شود و بعد از گذر از شهر باسمنج و روستاهای هروی (هربی) و بیروق (بره) به روستای لیقوان می رسد. یادتان باشد که دره لیقوان بین تمام دره های استان آذربایجان شرقی تنها جایی است که خدمات پذیرایی از مسافران را ارائه می دهد.

معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

تصاویر روستای لیقوان تبریز

برای دیدن لیقوان باید به آذربایجان شرقی سفر کنید و در 36 کیلومتری جنوب تبریز این روستا را ببینید که در کنار رودخانه مهران رود و کوه های سر به فلک کشیده سهند جا خوش کرده است. جاده ارتباطی لیقوان تبریز از مسیر «دروازه تهران» شهر تبریز شروع می شود و بعد از گذر از شهر باسمنج و روستاه های هروی (هربی) بیروق (بره) به روستای لیقوان می رسد. یادتان باشد که دره لیقوان بین تمام دره های استان آذربایجان شرقی تنها جایی است كه امكان ارائه خدمات و پذیرایی از مسافران را دارد.

معرفی جاذبه های گردشگری تبریز

یکی از روستا های استان آذربایجان شرقی است که در دهستان میدان‌ چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده‌ است. جمعیت این روستا در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1385 خورشیدی، 5٬350 نفر برآورد شده‌است. لیقوان همواره تحت تأثیر اقلیم سردسیری سهند است. سراسر دره لیقوان تا سهند را گدازه‌ های آتشفشانی پوشانده است. آب و هوای لیقوان در زمستان‌ها بسیار سرد و در تابستا ن‌ها معتدل و مطبوع و بی نظیر می‌باشد. مهمترین واقعه‌ای که در دوره معاصر در لیقوان اتفاق افتاده است حمله افراد حزب دموکرات آذربایجان در سال 1324 به این روستا و قتل ارباب بود. حاج احتشام لیقوانی از بزرگترین مالکان آذربایجان در دوره فئودال بود و سران فرقه دموکرات در تبریز تصمیم میگیرندمبارزه علیه فئودال‌ های آذربایجان و ریشه کن کردن حاکمیت اربابی را از لیقوان شروع کنند. از جمله اشخاص برجسته لیقوان می‌ت وان به احتشام الدوله لیقوانی ارباب منطقه آذربایجان در دوره فئودال، فیروز لیقوانی، نماینده مردم آذربایجان در بیست و چهارمین دوره مجلس شورای ملی (قبل از انقلاب اسلامی ایران) و همچنین یحیی لیقوانی رئیس ساواک تبریز (قبل از انقلاب اسلامی ایران را می‌ توان نام برد.

معرفی گردشگری روستای دره لیقوان تبریز

دره لیقوان در آذربایجان شرقی

پنیر و سفال‌گری این روستا معروف است. این روستا پیشتر لیوان و لوان هم نامیده می‌شد. پنیر گوسفندی تولید شده در این روستا شهرت جهانی دارد.

جاذبه‌ های تاریخی و گردشگری روستای لیقوان

  • عمارت سنگی لیقوان (داش عمارت)
  • پل حاج سالار لیقوان (حاج سالار کورپوسی)
  • قبرستان تاریخی لیقوان
  • آب گرم طبیعی لیقوان
  • رودخانه لیقوان چای
  • دره جنگلی و گردشگری لیقوان
  • چشمه‌ های معدنی لیقوان
  • زاغه‌ های طبیعی موجود در سردخانه بزرگ لیقوان
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.