خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

در این نوع ماشین های لباسشویی عمل شستشو در یک مخزن و عمل آبگیری در مخزن دیگر انجام می شود، به علت اینکه بدنه ماشینها اغلب پلاستیکی است از این جهت دارای المنت نمی باشند.


معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

مخزن اول که مخزن شستشو می باشد درست همانند مخزن لباسشویی سطلی است و مخزن دوم همانند یک ماشین لباسشویی اتوماتیک می باشد. این ماشین ها نیز دارای تایمر می باشند و سوراخهایی روی مخزن اصلی خشک کن جهت خروج آب البسه وجود دارد.

مخزن اصلی این ماشین دورن مخزن فرعی قرار دارد و آب پس از عبور از سوراخهای مخزن اصلی وارد مخزن فرعی می شوند که در آنجا از طریق شیلنگ به بیرون هدایت می شوند لازم است که شیلنگ در این لحظه روی زمین و کنار فاظلاب قرار داشته باشد.

همانطور که متوجه شدید این ماشین ها به دور موتور که هر دو از نوع آسنکرون می باشند.

عملکرد و مدار الکتریکی ماشین لباسشویی دوقلو

در این نوع لباسشویی ها فاز اصلی ابتدا وارد میکروسوییچ کلید حفاظتی می شود. سرعت خشک کن در این نوع ماشین بسیار بالا می باشد، در این نوع ماشین ها هنگامی که درب خشک کن باز می باشد فاز به مدار خشک کن نمی رسد و موتور خشک کن قادر به انجام کار نمی باشد که البته در بعضی از این نوع ماشینها یک جفت لنت قرمز مکانیکی نیز وجود دارد که هنگامی که درب ماشین را بالا ببرید فنر ضامن لنت ها رها می شود که در این لحظه محور توسط این لنت ها متوقف می شود و دوباره با بستن درب قسمت خشک کن فنر لنت ها کشیده می شود که باعث رها شدن لنت ها از محور می شود. موتور خشک کن لباسشویی دوقلو از نوع آسنکرون با راه انداز خازنی دائم می باشد.

فاز مدار خشک کن پس از ورود به میکروسوییچ وارد تایمر قسمت خشک کن می شود که از پس از عبور آن وارد موتور خشک کن می گردد این فاز اصلی مدار شستشو را نیز تغذیه می کند، در این نوع ماشین اغلب یک فیوز شیشه ای وظیفه حفاظت مدار را در برابر جریان اضافه بار و اتصال کوتاه دارد.

مدار الکتریکی نوع ماشین نیمه اتوماتیک دوقول در شکل زیر آمده است:

معرفی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

تعمیر لباسشویی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.