خانه » سوئیت در تبریز » معرفی خانه تاریخی نعمت زاده تبریز

معرفی خانه تاریخی نعمت زاده تبریز

معرفی خانه تاریخی نعمت زاده تبریز

معرفی خانه تاریخی نعمت زاده تبریز

شـرح مختصـری از بنـا و مشخصـات فنـی بنـا:

اين بنا ي يكي از خانه هاي زيباي تبريز ومعروف به خانه نعمت زاده مي باشد . با توجه به شواهد معماري ( پلان معماري و نماي ساختمان ) مربوط به دوره قاجاريه مي باشد . اين بنا در دو طبقه همكف و اول بنا شده است ، خانه شامل يك هشتي ورودي كه دسترسي حياط را ممكن مي سازد . بنا در دو ضلع شمالي و شرقي احداث شده است كه طبقه همكف در ضلع شرقي شامل ورودي اصلي به خانه ، هشتي ورودي به ساختمان ، راه پله دسترسي به طبقه اول و دو اتاق است و در ضلع شمالي طنبي ، راه پله دسترسي به طبقه اول و دو گوشوار در طرفين طنبي مي باشد . طبقه اول نيز داراي يك طنبي ، سرسرا و دو گوشوار در گوشه هاي ضلع شمالي ساختمان و چهار اتاق در ضلع شرقي بنا است . نماي ساختمان شامل ايوان با دو جفت ستون و پنجره هاي ارسي و آجركاري و گچبري است.


معرفی خانه تاریخی نعمت زاده تبریز

مـوقعيـت بنـا: تبريز ، خيابان امام خميني ، خيابان مقصوديه ، بن بست نعمت زاده ، پلاك 42

نـوع مـالكيـت بنـا : مالكيت بنا خصوصي و در اختيار خانواده وتدي مي باشد .

قـدمت بنـا : قاجاريه

نـوع بهـره بـرداري و خصـوصيـات بـارز بنـا : اين بنا مسكوني است و فعلا خالي از سكنه مي باشد واز خصوصيات بارز بنا ايوان ستوندار خانه مي باشد .

تـزئينـات بكـار رفتـه : ايوان ستوندار ، آجركاري نما ، سرستونهاي گچبري شده و درب و پنجره هاي چوبي با طرح هاي اسليمي با شيشه هاي رنگي

اقـدامـات انجـام شـده : در سالهاي قبل تعميرات جزئي در برخي فضاها انجام گرفته است.

همچنین پیشنهاد میشه ببینید

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.