خانه » معرفی خواننده های ایرانی جدید » معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

سلام به دوستان همیشگی سایت مختلف تبریز با ما در ادامه همراهی کنید تا مطالبی در مورد حمید هیراد برای شما بگیم که امیدواریم مورد قبول طرفداران این خواننده جوان بگیرد، حمید هیراد حمید حسین‌ زاده با نام هنری حمید هیراد، زاده ۱ بهمن ۱۳۶۹ در چابکسر، گیلان، خواننده سنتی و پاپ تلفیقی ایران است. او دارای مدرک لیسانس رشته تاسیسات صنعتی است و اولین قطعه او با با نام بی تاب با همکاری گروه پازل و علی رهبری و آرین بهاری بطور رسمی در سال ۱۳۹۶ مجوز انتشار یافت. از جمله قطعات محبوب حمید هیراد می‌توان به «نیمه جانم»، «شوخیه مگه» و «عشق» اشاره کرد. هیراد در حالت کلی نامی پسرانه با ریشه فارسی بوده و به معنی خوش خنده و خوش رو و کسی است که چهره ای خوشحال و شاد دارد.

معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

حضور در دورهمی او در سری سوم برنامه دورهمی مهران مدیری بعنوان خواننده حضور خواهد داشت. ساز ساز تخصصی وی دف و تنبک است و دستی در سه تار هم دارد. ازدواج + عشق حمید هیراد هنوز ازدواج نکرده و مجرد است او یکبار در سن ۲۱ سالگی عاشق شده ولی کسی که دوست داشتن فوت کرده است و دیگر در این دنیا نیست.

معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

ورود به شرکت آوازی نو او بواسطه آشناهایش یکی از آهنگ های سنتی خود را به آقای حسن اردستانی مدیرعامل شرکت آوازی نو ارسال کرد که موجب قرار داد همکاری و ورود به این شرکت بزرگ شد. او تا یک سال به همراه تیم این شرکت در حال آنالیز بازار برای انتشار سبک جدید از موسیقی تلاش کرد و در نهایت در اواخر سال ۹۵ شروع طوفانی داشت. از اولین آهنگ تا شهرت اولین اهنگ او با گروه پازل بند در کنار آرین بهاری و علی رهبری در ۱۵ اسفند ۹۵ با نام بی تاب با استقبال خوب مردم منتشر شد ، اردیبهشت ۹۶ آهنگ مستقل وی بنام مستم کن به بازار آمد اما شهرت وی تیر ماه ۹۶ با آهنگ دلارام گروه پازل بند و سپس با معشوق به اوج خود رسید. خصوصیات رفتاری او به شدت ساکت و سر به زیر است و خیلی از مردم ایرانی آهنگ های حمید هیراد را خیلی دانلود میکنند و در گوشی خود اکثرا تمامی ترانه های حمید هیراد را دارند.

شروع فعالیت علاقه اش از دوران نوجوانی ۱۵ – ۱۶ سالگی با شعر و شاعری آغاز شد، او که شاعر توانایی است خیلی زود به سمت علاقه خود در موسیقی سنتی رفت و همگام با ترانه سرایی موسیقی را آغاز کرد. کلاس در اولین گام هنری آموزش موسیقی سنتی را آغاز کرد، سپس با چند کار نیم حرفه ای استعداد خود را محک زد اما برای دیده شدن نیاز به همکاری با شرکت های بزرگ هنری داشت.

البته تأکید داشت در ترانه‌هایش از آثار بزرگان ادبیات ایران‌زمین هم استفاده می‌کند. کنجکاو شدم چندتایی از آهنگ‌هایش را گوش دهم و ببینم ماجرا چیست و چشمتان روز بد نبیند. یکی از کارهایش با این مصراع سیمین بهبانی شروع می‌شد که «نبسته‌ام به کس دل، نبسته کس به من دل» و بعد می‌شد «من عاشق‌تر از من ماندم ساحل به ساحل ای باوفای بی‌وفای قلب من کجایی امان امان امان از این عشق و غم جدایی یکی دیگر از آهنگ‌هایش این‌طور شروع می‌شد که «چشم تو خواب می‌رود یا که تو ناز می‌کنی» و بعد می‌رسید به این بیت مولانا که «هم نظری هم خبری هم قمران را قمری، هم شکر اندر شکر اندر شکر اندر شکری» و بعد هم می‌شد «تو معشوقه دیوانه پرشور و شرم باش فقط یار منو یار منو یار خودم باش و آخرش هم یار من دل شیدای منو بگیر ببر آسمون.

البته خدایی نکرده بنده با تضمین ابیات بزرگان مشکلی ندارم، با تضمین زمانی مشکل دارم که بیتی از مولانا را بردارند و بگذارند وسط این لاطائلات. شما وقتی یاقوت سرخ برمه در دست دارید آن را نگین حلقه‌ای بدلی نمی‌کنید. به این خوانندگان عزیز توصیه برادرانه می‌کنم که دست کم تا زمانی که معانی عبارات را یاد نگرفته‌اند و نتوانسته‌اند یک ترانه بسرایند که سر و تهش به هم مربوط باشد و جملات پشت سر هم علاوه بر ریتم یکسان انسجام معنایی هم داشته باشند بی‌خیال ترانه‌سرایی شوند و از هنر ترانه‌سرایان مجرب استفاده کنند و عاجزانه از آنها می‌خواهم اگر چنین نمی‌کنند دست کم دست از سر حافظ و مولانا و امثالهم بر دارند و آثار فاخر یکدیگر را تضمین کنند.

معرفی حمید هیراد و شعرهای حمید هیراد از کیست ؟؟

یا در یکی از ترانه‌هایش می‌گفت «عاشق‌تر از آنم که دمی خام شوم من/ با بوی سر زلف تو آرام شوم من عاشق‌تر از آنم که تو را یار بدانم/ من عاشقم و جز تو خریدار ندارم» و هر چه سعی کردم بفهمم ترانه‌سرا منظورش از این ابیات چیست آخرش هم نفهمیدم. عاشقی چه ربطی به خام شدن دارد؟ پیشتر عاشق‌ها معمولاً با بوی سر زلف معشوق آرام نمی‌شدند. عاشقی و طرف را یار نمی‌دانی و بعد هم جز او خریداری نداری؟ بعد در یکی از دیگر از ترانه‌هایش شنیدم که می‌گفت «شب که شد نگاهتون همش میاد در نظرم/ شب که شد صداتون همش میفته تو سرم» شگفتی‌ام زیادتر شد که مگر افتادن صدای کسی در سر آدم چیز بدی نبود؟ آدم با معشوقی که از او در خواست دارد «هر چی شد یار من فقط بیا دور و برم شب که شد» این‌طوری حرف می‌زند؟ و بعد هم کل این عاشقانه می‌رسد به اینکه «مجبور بودم بهت اصرار کردم دلتو اغفال کردم مجبور بودی بهم اصرار کردی وای تو منو وادار کردی» که بیشتر از آنکه معشوق را تشویق کند که «شب که شد کجایی یار من بیا» به او می‌گوید عاشق ماجرا به دلیلی مجبور بوده و معشوق هم همین‌ طور.

چرا حمید هیراد به سرقت ادبی متهم شد ؟ علیرضا بدیع شاعر و مجری یک رنامه ای ادبی در تلویزیون خطاب به حمید هیراد گفت : ما شما را رصد می کنیم و می دانیم شعر های مولانا و فلان شاعر خانم خراسان را با هم تلفیق می کنی و می گویی شعر خودم است. ما از کودکی با این اشعار و این شعرا بزرگ شده ایم و نمی توانی ما را گول بزنی. او با این حرف خود هیراد را متهم به سرقت ادبی کرد !!! حاشیه دیگر مربوط به شهرام سببی است ، او به استناد پست های اینستاگرام و فیس بوک مدعی است شعر قطعه نیمه جانم که هیراد آن را اجرا کرد و گفت شعر کار از خودش است ، برای اوست و هیراد نمی تواند با تغییر دو کلمه از آن ، صاحب آن شعر شود . هنوز هیچ خبر رسمی از شکایت و یا جوابیه هیراد در مورد این دو اتهام منتشر نشده است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.