خانه » تعمیر پکیج در تبریز » مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

تعمیر پکیج در تبریز

یکی از مشکلاتی که در پکیج‌ ها می‌ تواند رخ دهد رنگی یا بودار بودن آب است. برای رفع این مشکل، اول باید بفهمید که بو یا رنگ آب از کجا می‌ آید. پاسخ سؤالات زیر روش حل را مشخص خواهد کرد.


مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

آیا این مشکل تازه است؟

آیا مشکل فقط در یکی از شیر های آب وجود دارد؟

آیا این حالت فقط اول صبح رخ می‌ دهد؟

آیا این حالت وقتی آب به مدت زیادی استفاده نمی‌ شود رخ می‌دهد؟

آیا مشکل بعد از چند دقیقه باز بودن شیر آب رفع می‌ گردد؟

آیا مشکل محدود به شیر آب گرم یا آب سرد است؟

رنگی شدن آب پکیج

آب قهوه‌ ای، زرد یا قرمز نشانه‌ ی وجود زنگ در آب است، زنگ می‌ تواند از لوله‌ کشی ساختمان، لوله‌ کشی آب شهری و یا از پکیج باشد. رایج‌ ترین راه‌ حل برای این نوع مشکلات نصب و استفاده از سختی‌ گیر یا فلیتر تصفیه آب در خانه است. آهن موجود در آب هیچ مسئله‌ای برای سلامتی ندارد، ولی آب مزه فلزی خواهد داشت و می‌ تواند ظروف و لباس‌ ها را لکه‌ دار کند. آب سبز نشان‌ دهنده‌ی خوردگی لوله‌ های مسی است. وقتی مس خورده می‌ شود، رنگ آبی – سبزی ایجاد کرده و سینک ظرفشویی یا وان را لک دار می‌ کند. همین‌طور این رنگ می‌ تواند از شسته‌ شدن سرب به داخل سیستم لوله‌کشی از جوش‌ کاری‌ های قدیمی باشد. وجود سرب در آب برای سلامتی مضر است و نباید ساده از کنار آن گذشت. اگر این مشکل با فیلتر حل نشد، لازم است که تمام سیستم لوله‌ کشی فلزی با لوله‌ کشی توسط لول ه‌های پلاستیکی تعویض گردد. ذرات سفید یا قهوه‌ ای مایل به زرد در آب می‌ تواند به لوله‌ ها یا پکیج مربوط باشد. ذرات سفید معمولاً کلسیم یا منیزیم هستند و در کل خوردن آن‌ ها مشکلی ندارد، اما به مرور زمان لوله‌ های آب و فاضلاب را مسدود می‌ کنند. یک سیستم فیلتر استاندارد معمولاً این مشکل را حل می‌ کند. این نوع رسوبات، می‌تواند باعث آهکی شدن المنت‌ های پکیج برقی شود. این وقتی رخ می‌ دهد که کلسیم و منیزیم شروع به جمع شدن در المنت‌ های پکیج برقی می‌ کنند. این حالت را می‌ توانید با در آوردن و تمیز کردن المنت‌ های حرارتی برطرف کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1- برق ورودی به پکیج را قطع کنید و با استفاده از یک فاز‌متر یا مولتی‌ متر مطمئن شوید که برق قطع شده است.

2- آب داخل پکیج برقی را با استفاده از یک شیلنگ که به شیر تخلیه زیر پکیج وصل می‌ کنید تخلیه کنید. مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

3- المنت را از پکیج خارج کنید. آن را با استفاده از مخلوط آب و سرکه، یا کربنات سدیم و آب تمیز کنید. بایستی از آب گرم و برس زبر برای تمیز کردن المنت استفاده کنید.؛ اگر متوجه خوردگی در آن شدید لازم است که آن را با یک المنت جدید عوض کنید.

4- بعد از تمیز کردن المنت، آن را دوباره سرجایش نصب کنید، مخزن را پر کرده و برق دستگاه را وصل کنید.

باکتری‌ ها در پکیج

بو های بد مانند گوگردی، فاسد شدگی و فاضلاب‌ مانند، می‌ تواند به خاطر رشد باکتری‌ ها در پکیج باشد. معمولا، باکتری‌ ها وقتی در پکیج رشد می‌ کنند که آب گرم برای مدت زمان زیادی استفاده نشده باشد، و آب برای مدتی قطع شده باشد یا ترموستات روی درجه پایین تنظیم شده باشد. باکتری‌ های مضر نیستند ولی بو و مزی خیلی بدی دارند. در این حالت باید یک تعمیرکار مسأله را بررسی کند. بوی تخم‌ مرغ گندیده در سیستم لوله‌ کشی ساختمان ناشی از میله‌ی آنود خورده شده در آبگرمکن است. با تعویض این میله مشکل برطرف می‌ شود. برای تعویض این مراحل را انجام دهید:

۱- پکیج را خاموش کرده و آب آن را تا حدودی خالی کنید.

۲- لوله‌ ی آنود را در آورده و بیرون بی اندازید.

۳- قبل از نصب لوله آنود جدید، از نوار تفلون برای عایق‌ بندی استفاده کنید. لوله‌ ی آنود را سرجایش قرار دهید.

۴- مخزن را پر کرده و پکیج روشن کنید. این کار هر بوی تخم مرغ گندیده را در پکیج از بین می‌ برد. مشکل آب رنگی یا دارای بو در پکیج برای تبریزی های عزیز

آب سخت هم می‌ تواند باعث بو و رسوب شود. نصب فیلتر یا سختی‌ گیر آب مشکل را حل می‌ کند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.