خانه » تعمیر کولر گازی در تبریز » معرفی قسمت های مختلف کولر گازی برای ساکنان تبریز

معرفی قسمت های مختلف کولر گازی برای ساکنان تبریز

معرفی قسمت های مختلف کولر گازی برای ساکنان تبریز

معرفی قسمت های مختلف کولر گازی برای ساکنان تبریز

می دانید که از کولر گازی جهت خنک کردن هوای منزل و یا محیط کار استفاده می شود و بیشتر در مناطق مرطوب استفاده می شود زیرا برخلاف کولرهای آبی رطوبت را افزایش نمی دهد.


معرفی قسمت های مختلف کولر گازی برای ساکنان تبریز

اجزای اصلی تشکیل دهنده کولر های گازی از سایت مختلف تبریز

این وسیله نیز همانند دیگر وسایل خانگی دارای دو قسمت مکانیکی و الکتریکی می باشد که به شرح زیر می باشد:

الف- قسمت های مکانیکی کولر گازی

اجزای مکانیکی کولر گازی درست همانند یخچال می باشد که شامل اجزای زیر می باشد

کمپرسور، رادیاتور کندانسور، فیلتر درایر، محفظه یخدان اواپریتور، پروانه کندانسور، پروانه اواپریتور، خروجی هوا، فیلتر، لوله مویی، سینی زیر کولر.

اغلب کولرهای گازی دارای دو پروانه روی یک شافت اصلی می باشند که یکی از آنها هوا را از مجرای ورودی می مکد و آن را به کندانسور می راند که این سبب خروج هوا از محیط به خارج می شود و پروانه دوم در جلوی موتور فن قرار دارد که هوای هوا را از مجرای ورودی می مکد و آن را به اواپریتور می راند که سبب ورود سرمابه محیط می شود در این نوع کولر جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و مواد خارجی به محیز یک فیلتر اسفنجی در پشت خروجی هوا قرار می دهند.

در کولر گازی گاه دیده می شود که آب سرریز می گردد که علت آن به شرح زیر می باشد در صورت تنظیم نبودن ترموستات و یا زیاد بودن گاز شارژ کولر ممکن است قسمتی از لوله برگشتی و یا اواپریتور برفک بزند که این برفک و یخ در هنگامی که کولر اتومات کرده کمی گرم شده ذوب می شوند. از روی سینی کولر به خارج هدایت می شوند اغلب توسط لوله یا شیلنگ به بیرون هدایت می شوند.

ب- قسمت های الکتریگی کولر گازی

بیشتر این اجزا نیز با اجزا یخچال مشترک می باشد:

کمپرسور، خازن، ترموستات، رله اورلود، کلید فن، کلید اصلی کولر گازی، تابلو برق، سیم های رابط.

در بیشتر کولر های گازی از دو نوع کمپرسور استفاده می شود.

1- دارای میل لنگ و پیستون

2- بدون میل لنگ و پیستون کمپرسورهای دورانی

در اغلب کورلر های گازی از دو خازن یکی جهت راه اندازی کمپرسور و دیگری جهت راه اندازی موتور فن استفاده می شود. در کولرهای گازی جهت استفاده و کاربرد دورها و سرعت های مختلف از یک کلید چند حالته کلید فن استفاده می شود که عملکردی همچون کلید پنکه دارد. در اینکولر عمل سرماسازی درست مانند سرماسازی در یخچال می باشد.

تعمیر کولر گازی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.