خانه » تعمیر یخچال در تبریز » فیلتر داخلی یا خارجی برای یخچال ساید بای ساید چه مزیتی دارد ؟

فیلتر داخلی یا خارجی برای یخچال ساید بای ساید چه مزیتی دارد ؟

فیلتر داخلی یا خارجی برای یخچال ساید بای ساید چه مزیتی دارد ؟

فیلتر داخلی یا خارجی برای یخچال ساید بای ساید چه مزیتی دارد ؟

استفاده از فیلتر در لوازمی که به آب متصل می باشد الزامیست و علت آن بخاطر وجود املاح و مخصوصا آهک و دیگر در املاح معدی قابل رسئب شدن در آب آشامیدنیست وظیفه فیلتر جذب این املاح و به اصطلاح سبکتر شدن آب و همجنین خوش تعم کردن آب است .


فیلتر داخلی یا خارجی برای یخچال ساید بای ساید چه مزیتی دارد ؟

هر فیلتر تصفیه آب برای خود استاندارد خاصی دارد که اقلب بر اساس لیتر یا گالن بر روی فیلتر ثبت می گردد که پس از گذشت این مقدار آب از آن باید تعویض شود در صورت عدم تعویض ، فیلتر عمل عکس انجام داده یا باعث کاهش فشار آب می شود . بیشتر لوازمی که نیاز به فیلتر تصفیه آب دارند دارای سیستم داخلی محاسبه زمان تعویض فیلتر را هم دارند که به روش های زیر این زمان تعویض محاسبه می شود .

تعمیر یخچال در تبریز

  • یک زمان ثابت برای تعویض بدونه در نظر گرفتن مقدار آب استفاده شده مثلا یک ، دو ، چهار یا شش ماه .
  • محاسبه میزان آب مصرف شده به کمک تعداد دفعات و زمان باز شدن شیر برقی مربوطه در مسیر فیلتر که بصورت الکترونیکی کنترل می شود.
  • محاسبه آب بوسیله قطعه الکترونیکی دقیق که کاملا محاسبه می کند که چقدر آب از فیلتر عبور کرده .
  • روش های بالا کاملا دقیق نمی باشد ولی در سیستم های جدید لوازم ، مخصوصا برند آاگ و الکترولوکس (مدلهای جدید) یک بخش نرم افزار و حافظه دائمی که با قطع برق هم پاک نمی شود بر اساس سیختی آب و میزان املاح و همچنین محاسبه دقیق حجم آب مصرف شده آلارم تعویض فیلتر داده می شود .
  • با توجه به توضیحات بالا وقتی چراغ فیلتر دستگاه روشن شد باید فیلتر تعویض گردد و اقدام به ریست فیلتر و تعویض نکردن آن عمر غیر اصولی خواهد بود .
  • ریست کردن فیلتر دستگاه یا به اصطلاح خاموش کردن آن ( به معنی آن است که فیلتر را عوض کرده ایم ) و دستگاه از اول شروع به محاسبات مربوطه می کند.
  • از زمان اتصال فیلتر به آب باکتری های موجود در آب شرب وارد آن می شود واگر نسبت به تعویض آن در زمان اعلام شده اقدام نکنید ممکن است باعث ایجاد بیماری های عفونی شود فلذا اگر در زمان استفاده از آبریز ساید احساس کردید آب تغییر رنگ یا مزه داده سریعا فیلتر (های) مربوطه را تعویض نمایید .
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.