خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟ توضیح برای همشهریان تبریزی

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟ توضیح برای همشهریان تبریزی

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟ توضیح برای همشهریان تبریزی

صدای زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ٬ امرسان٬ ال جی٬ اسنوا٬ ایندزیت

تعمیر لباسشویی در تبریز

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟ توضیح برای همشهریان تبریزی

بنا به درخواست شما علت لرزش ماشین لباسشویی ها مخصوصا برندهای کره ای در ادامه مطالب به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد

با توجه به تصویر سیستم ضد لرزش ماشین توسط فنر (103) و کمک (108) انجام می گردد .

علت لرزش چیست:

لباس های داخل دیگ بر اثر جاذبه همیشه در کف قرار دارند و در زمان افزایش دور چون به صورت نامناسب وزن بخش می شود دیگ دچار لرزش و به اصطلاح آن بالانسی می گردد . شرکت های مختلف در طی 40 سال کذشته روش های مختلفی را برای حل این مسئله ابداع کرده اند , ساده ترین روش استفاده از میزان بار بر روی موتور اصلی برای تشخیص وزن نا متعادل بوده که هنوز هم کاربرد دارد . در این روش در دور بین 45 تا 90 میزان قدرتی که موتور اصلی برا چرخاندن دیگ مصرف می کنند مورد چردازش قرار می گیرد چون می دانیم که دیگ در شروع حرکت باید لباس های خیس را به سمت بالای دیگ (180 درجه) حمل کند و 180 درجه باقی مانده موتور نیروی کمتری لازم دارد و بقیه کار را جاذبه انجام می دهد . حال از این اختلاف وزن استفاده کرده و دور موتور را به کمک قطعه ای که روی موتور قرار دارد می سنجیم و دور را با کم یا زیاد کردن در لحظه کاهش فشار بر موتور یعنی در نقطه > 180 لباس تمایل به افتادن کرده و در اینصورت در طی چند سیکل لباسها در کل دیگ پخش می شود . در این روش اگر مثلا چند حوله دستی داخل ماشین قرار داشته باشد در زمان اتمام کار سیستم آن بالانس و در دور حدودا 90 دور در دقیقه باید حوله ها در کل سطح دیگ به صورت منظم بخش شده باشند در غیر اینصورت دور موتور افزایش پیدا نمی کند یا اگر پیدا کند (بعضی برند ها) دستگاه با لرزش بالا کار می کنند .


علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟ توضیح برای همشهریان تبریزی

راه حل لرزش چیست:

با تمام روش های بالانس کردن باز هم مقدار لرزش ایجاد می شود که اجتناب پذیر است راه حل دوم که در تمام ماشین ها وجود دارد سیستم کمک فنر می باشد . در این روش ضربه های تولید شده که توانی در حدود 60 تا 180 نیوتن می باشد توسط دو عدد کمک در طرفین خنثی می گردد و روش کار آن دقیقا مانند خود رو ها می باشد با این تفاوت که فنر در جهت مقابل و بالای دیگ قرار می گیرد . توضیحات بالا روش های استاندارد رفع لرزش بود پس چرا برخی ماشین های لباسشویی از بدو نصب یا پس از طی مدتی دچار لرزش می شوند :

با فرض بر اینکه دستگاه شما نو و تازه نصب شده است :

 1. هر ماشین برای محافظت از دیگ و فنر دارای 3 یا 4 پیچ ترانسیلت می باشد که در زمان نصب باید این پیچ ها باز شوند ؛ محل قرار گیری آنها در پشت ماشین لباسشویی است . چک کنیید این پیچ ها باز شده باشند و دیگ با دست به نرمی حرکت کند – پیچ ها را برای حمل و نقل های بعدی نگهداری کنید.
 2. ای ماشین لباسشویی باید کاملا طراز باشد هر برند حد زاویه برای بالانس و طرازی تعریف شده ای دارد که عموما مقدار مجاز حدود 2 تا 3 درجه است که اگر بیش از این ماشین به هر جهت شیب داشته باشد لرزش ایجاد می گردد .
 3. لباس های نا متوازن : هیچ وقت لباسها را به صورت گوله شده یا لباسهای پشمی را به همراه لباسهای پلاستیکی داخل ماشین نریزید و اگر این کار را انجام دادید از دور خشک کن 400 دور و زمان طولانی تر استفاده کنیید .
 4. در غیر موارد بالا با نمایندگی محصول خود تماس بگیرید .

با فرض بر اینکه دستگاه چند سال به درستی کار کرده و به تازگی دچار لرزش شده :

 1. محل نصب به درستی طراز نیست .
 2. از کارتن چوب یا موارد مشابه برای بالانس کردن استفاده نکنید .
 3. دستگاه جابه جایی داشته و پیچ های مخصوص حمل را نبسته ایید که باعث آسیب داخلی شده است .
 4. کمک ها هر چند سال یکبار باید بازدید شود و در صورت نیاز عوض شده تا به سایر قسمت ها آسیب نرساند .

چند نکته :

 1. برخی برندها در تولید ماشین لباسشویی برحی استاندارد ها را رعایت نمی کنند مانند محاسبه میزان قدرت کمک و نحوه محاسبه سیستم آن بالانسی که ماشین لباسشویی توان بالانس کردن را ندارد و به صورت بالانس نشده دور خشک کن تا 1200 دور فعال می گردد که لرزش های شدیدی تولید می کنند .
 2. برخی ماشین های لباسشویی هم مشاهده شده که نرم افزار پر قدرتی برای محاسبه وزن توضیع شده در داخل دیگ را دارند اما کیفیت پایین دیگ و درام باعث می شود در مرحله اول خشک کن بعضا 10 یا 25دقیقه آخر برنامه ماشین گیر کرده و ادامه نمی دهد . بعضیا شون هم خطای خاصی می دهند که دال بر آن بالانسی است مانند برند های کره ای .
 3. در مورد ماشین های بدون تسمه یا دایرکت درایو هم باید بدانیید که استفاده از سنسور (هال) و بوبیین های مخصوص بالانس دقیق تر محاسبه می شود اما این داستان باعث شده خود برند از این مزییت به عنوان یک راه برای کاهش هزینه تولید استفاده کنه و از کمک ها ضعیف تر و حتی درام با آلیاژ ارزانتر استفاده کنه . دقت کنیید لرزش ماشن با سر صدا در ماشین کاملا متفاوت می باشد و کاملا منبع آنها متفاوت است .
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.