خانه » تعمیر یخچال در تبریز » علت برفک زدن در یخچال چیست

علت برفک زدن در یخچال چیست

علت برفک زدن در یخچال چیست

علت برفک زدن در یخچال چیست

وقتی که هوای گرم از اطراف یک جسم سرد عبور می نماید هوای که در تماس با جسم سرد فوق می باشد کمی از رطوبت خود را به صورت قطرات آب از دست خواهد داد که هرچه رطوبت هوا مجاور بیشتر باشد تفاوت دمای بین هوا و جسم فوق نیز بیشتر شده که سرعت تشکیل قطرات آب نیز بیشتر می گردد.


علت برفک زدن در یخچال چیست

دلیل برفک زدن یخچال ساید بای ساید از سایت مختلف تبریز

ظرف محفظه یخ نیز دارای صفحات سرد می باشد و حتی تمامی وسایلی که در آن قرار دارند سرد می باشند از این رو هنگامی که درب یخچال به علتی باز می ماند مقداری هوای گرم به داخل یخچال راه می یابد. همانطور که گفته شد مقداری از رطوبت این هوا به صورت آب و کمی دیگر به صورت لایه های ضخیمی از یخ در قسمت یخدان آن ظاهر خواهد شد که این لایه های حرارتی درون یخچال و نیز عمل تبرید را دچار نقص می نمیاد که سبب آن خواهد شد که یخچال به خوبی کار نکند.

در بعضی از یخچال ها روش و سیستمی جهت ذوب یخ ها تعبیه نشده است که تنها راه آن از برق کشیدن یخچال و باز گذاشتن درب آن می باشد. که البته روشهایی نیز در تعداد محمدی از یخچال ها قرار داده شه است که تعدادی از آن اشاره می نماییم.

1- استفاده از چند المنت

در این روش که در برخی از یخچال ها متداول است این المنتها دور محفظه یخدان پیچیده می شوند که با قرار دادن ترمستات در وضعیت مخصوص ذوب برفک سبب تولید گرما میشود که در نتیجه برفک ها و یخ ها زائد از بین خواهند رفت.

2- استفاده از شیر الکتریکی سولنوئیدی

شیر فوق دارای دو ورودی و یک خروجی می باشد که یکی از ورودیهای آن به طور مثال ورودی B آن در حالت عادی بسته است که با اتصال شیر فوق به برق مسیر ورودی B باز خواهد شد که گاز گرم از مسیر به خروجی C راه پیدا خواهد کرد. روش عملکرد این شیر به گونه ای است که تا وقتی که به شیر الکتریکی برق نمی رسد گاز سرد وارد ورودی A می گردد و با تولید سرما یخدان از خروجی C خارج می گردد.با وصل کردن شیر فوق به برق B نیزباز می شود که با باز شدن مسیر گاز از این قسمت وارد شده و گاز گرم از مسیر C خارج می گردد که باعث گرم شدن محفظه یخدان خواهد شد که این گرما یخ های زائد و برفکهای موجود در یخدان را ذوب می نمیاد که پس از آن مرحله ترموستات دوباره شیر سولنوئیدب را قطع می کند.

3- روش نیمه اتوماتیک

در این روش با استفاده از یک سوئیچ ذوب یخ ها را شروع می نماییم که در نتیجهکمپرسور یخچال از کار افتاده و سبب گرم شدن هوای درون یخچال می شود که یخ ها ذوب می شوند و در خاتمه ترموستات مدار یخچال و کمپرس.ر را متصل کرده و دوباره یخچال به عمل سرما سازی خود ادامه خواهد داد.

4- استفاده از شمارنده

در این روش یک شمارنده در یخچال جاسازی خواهد شد که تعداد دفعات باز و بسته شدن درب یخچال را شمارش کرده که پس از رسیدن آن به تعداد معینی این کلید سبب قطع مدار کمپرسور خواهد شد که برفک ها و یخ های اضافه را ذوب نماید.

5- استفاده از تایمر

در این روش یک تایمر اتوماتیک در مدار کمپرسور قرار میگیرد که پس از زمان معینی از کارکرد کمپرسور راه قطع کرده و باعث ذوب برفک ها خواهد شد.

تعمیر یخچال در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.