خانه » تعمیر یخچال در تبریز » روش کار یخ ساز اتوماتیک یخچال های فریزر

روش کار یخ ساز اتوماتیک یخچال های فریزر

روش کار یخ ساز اتوماتیک یخچال های فریزر

روش کار یخ ساز اتوماتیک یخچال های فریزر

در بعضی از یخچال ها قسمتی تعبیه شده است که وظیفه آن درست کردن قطعات یخ می باشد که این قسمت کار خود را در 5 مرحله انجام می دهد. 1- پرشدن آب 2- انجماد 3- ذوب 4- تفکیک 5- خروج یخ.


روش کار یخ ساز اتوماتیک یخچال های فریزر

در ابتدا آب وارد قالب های یخ شده و شروع به یخ زدن می نماید و هنگامی که دمای قالب ها به یک حد معینی برسد یک ترموستات سبب روشن شدن یک گرم کن می شود که عملیخ ساز را وارد مرحله ذوب جزئی می نماید که پس از مدت زمان معینی یخ ها توسط یک اهرم مکانیکی از قالب ها جدا می شوند که قطعات یخ توسط یک جارو وارد یک سینی که زیر قسمت یخ سازی قرار دارد می شوند که مجددا آب به وسیله یک شیر سولنوئدی وارد قالب ها می شوند و مراحل فوق دوباره تکرار می گردد.

نکته 1- قسمت یخ ساز در اینگونه یخچال ها از دو بخش مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است.

نکته 2- مراحلی که در بالا ذکر شد به وسیله یک کلیک گردان که دارای 5 وضعیت می باشد کنترل می شود.

نکته 3- ساختن یخ در اینگونه یخچال ها مادامی ادامه پیدا می کند که سوئیچ کنترل موجود در زیر سینی با رسیدن وزن یخ ها به یک حد مشخص در اینصورت مدار یخ ساز توسط سوئیچ فوق قطع می شود.

بخش های دیگر یخچال و فریزر ها

1- آکومولاتور یخچال

این قسمت وظیفه جمع آوری مایع احتمالی که از بخش تبخیر خارج شده است را دارد که پس از جمع آوری در آن کم کم به صورت بخار وارد لوله مکش می گردد.

2- بخش تبخیر یخچال

در اغلب فریزر ها بخشی جهت تبخیر در اطراف کابینت فریزر ها و بین دو جدار داخلی و خارجی طراحی شده است وظیفه دارد تا دمای زیر صفر را در تمامی محفظه های یخچال به خوبی تامین نماید.

3- سیستم اعلام خطر یخچال

می دانید هرگونه خلل در کار و عملکرد فریزر ها سبب فاسد شدن مواد غذایی داخل آن ها می شود که جهت جلوگیری از این امر یک سیستم اعلام خطر طراحی شده است که عدم عملکرد صیح یخچال فریزر و یا باز ماندن درب آن ها را اعلام می دارد که خرابی وسیله را توسط زنگ و یا نور قرمز اعلام می کند.

تعمیر یخچال در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.