خانه » دکتر متخصص اعصاب و روان در تبریز » روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

با در پیش گرفتن برخی روش های ساده می توانید عشق خود را به همسرتان ابراز کنید. سعی کنید با گفتار و رفتار مثبت و عاشقانه میزان عشق و علاقه خود را به وی نشان دهید.


روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

راهنمایی های ویژه ای در این زمینه برایتان داریم که بد نیست به آن ها نگاهی بیندازید. بسیاری تصور می کنند عاشق شدن یا عاشق کردن دیگران خارج از کنترل است و عاشق شدن اتفاقی تصادفی و بی قانون است. اما کاملا در اشتباه هستند! طبق روانشناسی عشق، عشق فرآیندی است که توسط قوانین مشخصی اداره می شود. روانشناسی عشق می گوید عاشق شدن و حتی عاشق کردن دیگران قابل کنترل بوده و این که چگونه کسی را عاشق خود کنید؟! و یا این که چگونه یک رابطه ی عاشقانه را حفظ کنیم؟! مهارتی است که با مطالعه در باره ی روانشناسی عشق به دست می آید. در این بخش دکتر متخصص اعصاب و روان در تبریز از مختلف تبریز با ما همراه باشید و بخوانید…

طرف مقابل را بهتر بشناسید

بنا بر اولین قدم برای اینکه کسی را عاشق خود کنید ، این است که شخص را بهتر بشناسید و اجازه دهید طرف مقابل هم شما را بشناسد. شناختن افراد به زمان و انرژی نیاز دارد زیرا شما باید سوالات درست و حساب شده بپرسید و به پاسخ های طرف مقابل هم به خوبی و با دقت گوش دهید. بپرسید که در کودکی به چه چیز هایی علاقه مند بود و اکنون به چه کارهایی علاقه دارد و چه تصمیمی برای آینده ی خود دارد. این کار به شما در مورد امید و رویاهای شخص و چیز های دیگری که در زندگی دوست ندارد می گوید. درباره ی چیز هایی که دوست دارد یا دوست ندارد، علایق، سرگرمی ها و اهدافش در زندگی بپرسید.

احساسات خود را ابراز کنید

به چیز هایی که طرف مقابلتان علاقه دارد، علاقه نشان دهید و یاد بگیرید که علایق او را تحسین کنید اما اگر واقعا چیزی را دوست ندارید نباید او را فریب دهید زیرا او متوجه حس واقعی شما خواهد بود. روانشناسی عشق می گوید سعی کنید چیز هایی که دوست دارد را از چشم هایش بفهمید و خود را در احساسات او شریک کنید. با این کار پیوندتان قوی تر خواهد شد و شما در مسیر عشق قرار خواهید گرفت. به عنوان مثال، اگرطرف مقابلتان طرفدار سر سخت ورزشی است که شما خیلی راجع به آن نمی دانید طبق روانشناسی عشق باید از او بخواهید که درباره آن ورزش به شما بیشتر توضیح دهد یا به شما آموزش دهد که چگونه بازی کنید. یا اگر او یک سبک موزیک خاصی را دوست دارد، می توانید چندین آهنگ در آن سبک گوش دهید و موزیکی را پیدا کنید که شما هم از آن لذت ببرید.

با او مانند یک قهرمان رفتار کنید

بگذارید او در کارهایتان تا آنجا که امکان دارد به شما کمک کند تا به او حس باهوش بودن بدهید، درمورد مسائل مربوط به خود با او مشورت کنید تا احساس خردمندی کند، در مورد چیز هایی که برای او مهم است از او مشاوره بخواهید تا او فرصت کند مهارت های خود را به شما نشان دهد و روانشناسی عشق می گوید حتی در مورد لباس خود هم نظر طرف مقابل را بپرسید تا بداند برایتان مهم و ارزشمند است.

در رابطه ی خود حس اعتماد ایجاد کنید

از نظر روانشناسی عشق، اعتماد یک جز ضروری برای داشتن یک رابطه ی عاشقانه سالم و طولانی مدت است. یاد بگیرید که به انسان های مهم زندگی خود اعتماد کنید و اعتماد خود را با کلمات و اعمالتان به او نشان دهید. اطمینان حاصل کنید که طرف مقابل هم بداند که شما قابل اعتماد هستید و به شما اطمینان کامل داشته باشد. اگر او شما را از رازی با خبر کرد، راز دار باشید. اگر فهمیدید چیزی او را ناراحت و یا خجالت زده می کند سعی کنید آن را انجام ندهید تا او اذیت نشود. شما هم اسرار خود را با او در میان بگذارید و بخشی از حقایق زندگی خود را برای او فاش کنید و بگذارید اگر مطلبی هست او شما را دلداری بدهد.

روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

روابط عاشقانه و روانشناسی عشق بین زوجین

در روز های سخت او را حمایت کنید

طبق روانشناسی عشق، ارائه حمایت برای ایجاد عشق واقعی بین دو نفر بسیار مهم است. اکثر افراد به این دلیل دوست دارند ازدواج کنند و در زندگی کسی را همراه خود داشته باشند چون دوست دارند در زندگی کسی آن ها را حمایت کند. اگر شما بتوانید حمایت و مراقبت خود را از او به عمل آورید، او به مرور زمان به شما علاقه مند خواهد شد و احتمال این که عاشق شما شود بیشتر خواهد شد. حمایت حتی می تواند با گوش دادن به حرف های طرف مقابل ابراز شود ولی حتما اگر می توانید برای کمک به او کاری انجام دهید.

به او احترام بگذارید

روانشناسی عشق می گوید احترام در روابط عاشقانه مهم است. همیشه فرصتی برای او در نظر بگیرید که بتواند نظر خود را اعلام کند و وقتی او شروع به صحبت کردن می کند، حتما با دقت به حرف های او گوش کنید. اگر به او احترام بگذارید او متوجه خواهد شد که شما بی وفا نیستید. اینکه شما برای سرگرمی در خیابان یا مکان های دیگر با هر کسی صحبت کنید او نیز به شما متعهد نخواهد شد.

برای او مانند یک دوست خوب باشید

طبق روانشناسی عشق باید به او به همان اندازه که از یک دوست خوب توقع توجه دارید، توجه کنید. در رفتار با او متواضع باشید و سعی کنید برای او دوست خوبی باشید و او را خوش حال کنید.

به یاد داشته باشید که شما دو فرد مجزا هستید

این که کسی احساس کند در یک رابطه به دام افتاده است اصلا احساس خوبی نیست. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از جدی شدن روابط خود و ازدواج دوری می کنند. روانشناسی عشق می گوید اگر سعی کنید به او آزادی کافی برای انجام علایق و کار هایی که از آن ها لذت می برد، بدهید در میزان عشق طرف مقابل تاثیر خواهد داشت و او به رابطه تان احساس بهتری خواهد داشت. به استقلال یکدیگر احترام بگذارید. سعی نکنید او را تغییر دهید. هیچ گاه به حریم خصوصی او حمله نکنید. بدانید او حق دارد مسائلی داشته باشد که فقط به خودش مربوط است و شما باید به حریم او احترام بگذارید.

او را همان گونه که هست بپذیرید

اخلاق و رفتار های خوب او را تحسین کنید و سعی کنید و کاستی های او را بپذیرید. سعی نکنید او را تغییر دهید به عنوان مثال، طرف مقابل را مجبور نکنید رژیم غذایی و یا سبک شخصی خود را تغییر دهد. اگر در این موارد به او پیشنهادی دادید و او نپذیرفت طبق روانشناسی عشق دیگر نباید آن موضوع را تکرار کنید.

به تنهایی یکدیگر احترام بگذارید

هر کسی به زمانی برای تنهایی نیاز دارد. هرگز او را مجبور نکنید تا این زمان را با شما سهیم شود تا فرصت بیشتری برای با هم بودن داشته باشید. روانشناسی عشق می گوید زمانی را در طول هفته با دوستان خود بگذرانید و بگذارید او هم زمانی را با دوستانش باشد. او را مجبور نکنید تا تمام مدت با شما باشد زیرا این کار ممکن است حس خفگی به او بدهد.

مرکز مشاوره در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.