خانه » دکتر متخصص تغذیه در تبریز » رهایی از چربی شکمی با رعایت اصول درست تغذیه ای

رهایی از چربی شکمی با رعایت اصول درست تغذیه ای

رهایی از چربی شکمی با رعایت اصول درست تغذیه ای

رهایی از چربی شکمی با رعایت اصول درست تغذیه ای

برای کاهش چربی شکمی می توانید از برخی روش های تغذیه ای کمک بگیرید. چربی شکمی افراد را مستعد ابتلا به انواع بیماری های جسمی خواهد کرد. ورزش و رژیم درمانی بهترین راه سوزاندن چربی های اضافی بدن به شمار می رود. مهمترین اصول سوزاندن چربی شکمی را در این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد. در ادامه مطلب با مختلف تبریز همراه باشید تا بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید…


رهایی از چربی شکمی با رعایت اصول درست تغذیه ای

چربی‌ های شکمی تنها عامل نگران کننده ظاهری نیست بلکه فاکتور خطرزای مهمی در بروز مشکلات جسمی همچون دیابت و بیماری‌ های قلبی – عروقی است.

تمامی چربی‌ ها به یک شکل نیستند. چربی‌ های شکمی زیر پوستی مشهود ترین نوع چربی به حساب می‌آیند که زیر سطح پوست قرار دارند. در تمامی افراد میزانی از این چربی شکمی مشاهده می‌ شود اما مقدار زیادی از آن می‌تواند نشان دهنده مشکل وزن باشد. مصرف قرص، انجام عمل جراحی و داروهای گیاهی از جمله روش‌ هایی هستند که برای کاهش چربی شکمی به کار گرفته می‌شوند و در تمامی موارد ایمن نیستند. هرچند این امکان وجود دارد به طور طبیعی و با ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش کردن این چربی‌ها را از بین برد.

دکتر متخصص تغذیه در تبریز

بالاتر بودن شاخص توده بدنی به معنی افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی – عروقی و سندرم‌ های متابولیک از قبیل دیابت است. برای افرادی که سبک زندگی پر جنب و جوشی دارند چربی زیر پوستی خطرناک نیست. همچنین برخی مطالعات حاکی از آن است انجام عمل جراحی برای از بین بردن این چربی‌ های زیر پوستی موجب بهبود سلامتی نمی‌ شود و حتی ممکن است فاکتور خطرزایی برای چربی احشایی باشد. چربی احشایی بسیار خطرناک هستند و هورمون‌ هایی را ترشح کرده که عامل بروز دیابت و التهاب به حساب می‌آیند. در زنان چربی احشایی احتمال نیاز به انجام جراحی کیسه صفرا را افزایش می‌ دهد. همچنین چربی احشایی با سرطان پستان مرتبط است. مصرف میزان کالری کمتر می‌ تواند به سوختن چربی احشایی و چربی مازاد زیر پوستی کمک کند.

به نقل از مدیکال نیوز تودی، از دیگر نکات تغذیه‌ ای که می‌توان با کمک آن‌ها چربی احشایی را کاهش داد شامل موارد زیر می‌ شود:

  • خودداری از مصرف نوشیدنی‌ های حاوی مواد قندی
  • کاهش مصرف کربوهیدرات‌ های ساده
  • افزایش مصرف میوه‌ ها و سبزیجات
  • مصرف پروتئین‌ های بدون چربی
  • کنترل چربی مصرفی
  • کاهش مصرف چربی‌های ناسالم

منبع: ایسنا

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.