خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » دلیل اینکه ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد چیست ؟

دلیل اینکه ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد چیست ؟

دلیل اینکه ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد چیست ؟

علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس

دلیل اینکه ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد چیست ؟

نصب لباسشویی باید توسط افراد متخصص صورت گیرد.دستگاه های نو مجهز به قفل دیگ توسط پیچ یا اهرم می باشد که باید قبل از راه اندازی توسط تکنسین باز شود. لباس بیش از اندازه ریختن باعث تکان خوردن دستگاه می شود. لباس کم ریختن نیز باعث تکان خوردن دستگاه می شود.


دلیل اینکه ماشین لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد چیست ؟

چه مقدار لباس داخل ماشین لباسشویی بریزیم؟

ظرفیت لباسشویی ها بر حسب مقدار کیلو محاسبه می گردد.از 5 کیلو تا 15 کیلو.اما سوال اینجاست که چگونه متوجه وزن لباس با سنگینی آب شویم؟ جواب شما این است: اگر شما حجم لباس را رعایت کنید تقریبا با اختلاف اندک وزن را هم رعایت کرده اید ، حجم لباس داخل لباسشویی باید به اندازه ای باشد که بعد از ریختن لباس داخل دستگاه ، به اندازه یک وجب در قسمت بالای آبکش خالی بماند. فرقی نمی کند لباس شما از چه جنسی (نخی ،پلاستیک ،حریر ،ساتن ،پشمی و غیره) باشد. حجم البسه را همان گونه که گفته شد رعایت کنید. از ریختن حوله حمام تن پوش به تنهایی داخل لباسشویی خودداری کنید زیرا حوله ی حمام باید همراه با چند تکه حوله دست و صورت یا چند تکه لباس باشد. از ریختن دو حوله حمام تن پوش داخل لباسشویی خودداری کنید زیرا قدرت جذب حوله آنها بسیار زیاد است و بسیار سنگین می شوند. تراز بودن پایه های لباسشویی عامل بسیار مهمی برای ثابت بودن لباسشویی می باشد ،بطوریکه هر چهار ضلع دستگاه باید در یک خط قرار بگیرد. ممکن است بر اثر مرور زمان پایه های لباسشویی قدرت اصطحکاک و چسبندگی خود را از دست داده باشد ،نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در دستگاه های یک نسل قبل نگهداشتن وزن دیگ لباسشویی بر عهده پایه های لرزش گیر بود ودر دستگاه های نسل جدید آن وظیفه را کمک فنر یا پایه های لرزش گیر به هر دلیلی فرسوده شده باشد نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

بکش لباسشویی قطعه ای حساس و دقیق می باشد ،کم یا زیاد لباس ریختن می تواند آن را از حالت بالانس خارج کند در این صورت لباسشویی تکان های شدیدی می خورد ،توجه داشته باشید آبکش در زمان خشک کردن باید در مرکز صفر بچرخد. عدم تخلیه آب لباسشویی و کند تخلیه کردن می تواند باعث تکان خوردن لباسشویی شود ،به این دلیل که لباس قبل از شروع به چرخیدن باید وزن قابل توجهی از آب ذخیره کرده را از دست داده باشد و در صورت داشتن آب زیاد ،وزن زیادی را به دستگاه تحمیل می کند.نسبت به تمیز کردن فیلتر هر سه ماه یکبار اقدام کنید. اگر لباسشویی نو است و تمام عوامل را رعایت کرده اید ولی باز لباسشویی در زمان خشک کردن تکان می خورد به احتمال بسیار زیاد آبکش در زمان مونتاژ در کارخانه تاب برداشته است که البته این مشکل در موارد زیادی دیده شده است. ممکن است بر اثر خراب شدن تایمر در دستگاه های قدیمی یا بردهای الکترونیک در دستگاه های جدید ،حالت بالانس کردن لباس ها رعایت نمی شود و لباسشویی از حالت ساکن به چرخش سریع در می آید(تیکاب) درموتورلباسشویی الکترونیک قطعه ای برای تنظیم جریان برق ورودی به موتور به نام تاخو وجود دارد که خراب شدن آن قطعه برق مستقیم DC را به موتور هدایت می کند و موتور شروع به تیکاب می کند. متاسفانه بعضی از لباسشویی های تولید داخل که نامشان محفوظ می باشد حداقل استاندارد را رعایت نمی کنند ،بطوریکه مقدار نیرو و بار محرک بیشتر از وزن کابین برای مهار تکان می باشد، در این دستگاه ها تنها راه حل ،کم کردن سرعت خشک کن یا همان بار متحرک می باشد. اگر از آن دسته مصرف کنندگانی هستید که در بعضی اوقات یا همیشه لباس های خود را با دست شسته و فقط داخل دستگاه خشک می کنید ،توجه داشته باشید لباس ها را به صورت مچاله داخل لباسشویی نیندازید .قبل از ریختن لباس ،آنها را از هم باز کنید.

در لباسشویی های آمریکایی(درب از بالا)نحوه شستشو به صورت دوران می باشد که خود باعث مچاله شدن لباس ها می گردد.اگر در بعضی از مواقع تکان های شدید مشاهده گردید ، دستگاه را خاموش کرده و پس از جابجایی لباس ها بطوریکه دورتادور دیگ لباسشویی به یک اندازه لباس قرار گیرد دوباره لباسشویی را روشن کنید. در لباسشویی ها قطعه ای به اسم فولی یا فلکه آبکش وجود دارد ،تاب برداشتن این قطعه می تواند باعث تکان خوردن دستگاه شود.نسبت به تعویض آن اقدام نمائید.

تعمیر لباسشویی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.