خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

تعمیر لباسشویی در تبریز

اگر ماشین لباسشویی جدید یا قدیمی شما در حالت آبکشی و خشک کردن نمی‌ چرخد، چند راه‌ حل که خودتان هم می‌ توانید انجام دهید را توضیح می‌ دهیم. اولین کاری که وقتی ماشین لباسشویی نمی‌ چرد یا تخلیه نمی‌ کند، (صرفنظر از اینکه درش از بالا باز می‌شود یا از جلو) انجام ریست کامل است. این کار باید قبل از در آوردن قطعات یا پنل انجام شود تا مطئن شویم که قسمت کنترل کامپیوتری مشکلی ندارد. برای تعمیر ماشین لباسشویی توسط خوتان، باید دفترچه‌ ی راهنمای تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی همراه ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.


حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

کنترلر ماشین لباسشویی

بعضی مواقع کنترل (برد الکتریکی) ماشین لباسشویی کد اشتباهی به موتور می‌ فرستد مثال:

1- خطای سنسور‌ های ماشین لباسشویی

2- متعادل نبودن بار ماشین لباسشویی

3- مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برای انجام ریست کامل، دو شاخه‌ ی ماشین لباسشویی را با دقت از پریز برق در آورده و یک دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت یک دقیقه، دوشاخه برق ماشین لباسشویی را به برق بزنید. سپس، در ماشین لباسشویی را شش بار در عرض ۱۲ ثانیه باز و بسته کنید تا سیگنال ریست به همه قسمت‌ ها فرستاده شود. (این یکی از راه‌حل‌های عادی که بیشتر تعمیرکاران استفاده می‌ کنند – برای حدود ۵۰٪ ماشین لباسشویی‌ ها جواب می‌دهد.) وقتی ریست کامل شد، ماشین لباسشویی را بدون لباس و با یک برنامه‌ ی کوچک روشن کنید. ببینید که ماشین لباسشویی برنامه را به صورت نرمال اجرا می‌ کند. اگر ماشین لباسشویی درست کار کرد، پس با ریست شدن مشکل بر طرف شده است. اگر نه، تکنیک‌ های عیب‌ یابی و دلایل مشکل زیر را مراجعه کنید. حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

میکروسوئیج درب ماشین لباسشویی

اگر ریست کردن مشکل را برطرف نکرد، شاید ایراد از میکروسویچ درب باشد. ماشین لباسشویی‌ ها اگر میکروسویچ درب معیوب داشته باشد، برنامه‌ ی چرخش را شروع نمی‌ کنند. برای بررسی درست، باید میکروسوئیچ درب را در آورید. میکروسویچ درب داخل محفظه‌ ماشین لباسشویی نزدیک قاب درب قرار دارد. نحوه‌ ی در آوردن میکروسویچ درب ماشین لباسشویی در مدل‌ های مختلف فرق می‌کند، پس به دفترچه‌ ی راهنمای ماشین لباسشویی‌ تان مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه کار دو شاخه را از پریزر در آورده باشید. اتصالات سیم‌ های میکروسوئیچ درب را در نیاورید و در همین حالت با یک مولتی‌ متر آن را تست کنید. به این صورت که وقتی کلید فشرده می‌شود باید مدار بسته شود یعنی جریان برقرار شود و در حالتی که کلید فشرده نشده جریان باید قطع شود. اگر میکروسویچ درست کار نمی‌کند باید تعویض شود. میکروسویچ درب را جدا کرده و با مراجعه به فروشگاه لوازم یدکی، یک کلید میکروسویچ درب جدید تهیه کنید. اگر میکرسویچ درب درست کار می‌کند به مرحله‌ بی بعد بروید.

سویچ کنترل فشار و سطح آب (هیدرواستات)

مشکل دیگری که در ماشین لباسشویی رخ می‌ دهد خرابی سویچ فشار و کنترل سطح آب (هیدروستات) است. این قسمت معیوب است هنگامی پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی کار می‌ کند ولی نمی‌چرخد و همچنین وقتی که آب ماشین لباسشویی سرریز می‌ شود. این مورد را خودتان با باز کردن دو پیچ که درب بالای را سرجایش نگه داشته می‌ توانید بررسی کنید. وقتی آن را در آوردید، شیر کنترل سطح آب را خواهید دید. برای بررسی، دنبال تیوب پلاستیکی که به آن وصل است بگردید. شیلنگ پلاستیکی را از سویچ سطح آب بکشید و توی آن فوت کنید. اگر تیوب با رسوبات یا کف پودر گرفته باشد، شلنگ را شستشو دهید. اگر هیدرواستات شکسته یا سوخته بود باید تعویض شود. برای تعویض این هیدرواستات، چونکه در مدلهای مختلف متفاوت است باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید. حل مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برای عزیزان تبریزی

تسمه موتور ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی تسمه‌ ی موتور به مخزن شستشو وصل شده است. وقتی ماشین لباسشویی کار نمی‌کند، تسمه را برای خرابی، پارگی کشیدگی و یا حتی در آمدن بررسی کنید. اگر تسمه سالم بود، فولی را بررسی کنید. همچنین با دست‌تان مخزن را بچرخانید تا ببینید که آزادانه و به راحتی حرکت می‌ کند. استفاده از تسمه ماشین لباسشویی جایگزین خیلی مهم است مثلا، اندازه، طول و عرض که کمک می‌ کند ماشین لباسشویی طوری که طراحی شده کار کند. اگر تسمه کمی بلندتر باشد، سر خوردن تسمه باعث می‌شود که وقتی مخزن پر است نچرخد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.