خانه » تعمیر تلویزیون در تبریز » حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

می دانیم که تلویزیون های موجود به دلیل ضخامت پایین و محدودیت های فضا، قادر به استفاده از اسپیکرهای بزرگ نبوده و در نتیجه برای اجرای خروجی های صوتی در رنج بالا عمدتا نیازمند ساند، انواع گیرنده AV و یا سینمای خانگی خواهیم بود. در همین حال برخی از فناوری و استانداردهای صوتی هستند که می توانند اسپیکرهای درون تلویزیونی را به گونه ای بهبود بخشیده و شاهد خروج صدایی دلنشین باشیم.


حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

از جمله این استانداردها، می توان به پروتکل های DTS اشاره کرد. Dedicated To Sound به اختصار DTS یک شرکت آمریکایی پیشرو در صنعت صدای دیجیتال است. DTS تکنولوژی های خود را در قالب “مجوز استفاده” به تولید کنندگان تجهیزات صوتی و تصویری می فروشد. Terry Beard خالق اولیه DTS در ابتدا با هدف پوشش صدای فراگیر در فیلم ها، این تکنیک را پیاده سازی نمود اما بعد ها DTS از مسیر اولیه خود خارج و بسیار فراگیر شد. حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

و اما می دانیم که DTS انوع گوناگونی داشته و در حال حاضر 15 استاندارد DTS تعریف شده است. صدای DTS می تواند گاها به صورت فراگیر، صدایی شفاف و 3D را ارائه نماید. از جمله استانداردهای حال حاضر می توان به DTS TruVolume، DTS-HD Master Audio، DTS Neural Surround و DTS TruSurround اشاره کرد. استاندارد DTS TruSurround HD از جمله پروتکل هایی است که در کلاس صدای تلویزیون مورد بهره برداری قرار می گیرد و تلویزیون های بسیاری به آن مجهز هستند. با روشن کردن این ویژگی در تلویزیون ها، صدای فراگیر و HD آغاز به کار کرده و به طور ناگهانی صدای خروجی تلویزیون تقویت می گردد. DTS ها عموما در “پردازنده صوتی” تزریق می شوند و یا در IC های SOC مجتمع شده. تمامی استاندارد های DTS برای کاربردهایی خاص طراحی شده اند.

همانطور که گفته شد، کمپانی های تولید کننده تلویزیون با پرداخت حق استفاده به Dedicated To Sound استانداردهای آن را در سیستم های صوتی تلویزیون های خود مورد استفاده قرار می دهند؛ اما به تازگی اتفاقی عجیب و خاموش در حال روی دادن است؛ در برخی از تلویزیون های جدید، شاهد حذف آرام و بی صدای سامانه های DTS هستیم و وقتی به منوی تنظیمات صوتی می رویم، دیگری اثری از تنظیمات روشن و یا خاموش بودن استانداردهای DTS وجود ندارد! ظاهرا این شرکت ها به دو علت دست به چنین اقدامی زده اند؛

1- فروش هر چه بیشتر سیستم های صوتی جانبی مانند ساند بار. حذف بی صدای DTS از تلویزیون ها سامسونگ و ال جی

2-عدم حق پرداخت استفاده از استاندارد های DTS که البته رقم چندان قابل توجهی نیست.

تاسفانه با حذف سیستم های DTS، بسیاری از مدل ها نیازمند یک سامانه صوتی خارجی خواهند بود که البته با قیمت متوسط نیز می توان یکی از این محصولات را خریداری کرد. شایان ذکر است که در قسمت پشت تلویزیون هایی که از فناوری DTS پشتیبانی می کنند، Detail مجوز درج شده است.

تعمیر تلویزیون در تبریز

برچسب ها :

,

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.