خانه » دکتر متخصص ارتوپدی در تبریز » حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

رابطه دردها و بیماری ها با حالت خوابیدن رابطه نزدیکی است ، اگر درد قاعدگی دارید و یا قلب و فشار خون تان نامنظم است ، گردن درد و مشکل سینوس مشکل جسمی تان است باید در شکل خوابیدنتان را تغییر دهید..


حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

بدون شک یکی از موارد مهم در سلامتی شکل صحیح خواب است ؛ به طور متوسط انسان ها در طول زندگی شان 25 سال می خوابند اگر تقریبا 7 تا 9 ساعت خواب شبانه داشته باشند .فرم خوابیدن بخشی از داشتن خواب مناسب حالت صحیح خواب است که نقش مهمی در سلامت و کاهش دردهای جسمی دارد بنابراین اگر در خوابیدن مشکل دارید در مدل خوابیدن تان تغییری ایجاد کنید. اگر می خواهید سالم باشید بدانید چطور بخوابید نه چقدر بخوابید در این مورد توضیحات مهمی در این بخش دکتر متخصص ارتوپدی در تبریز از مختلف تبریز ارائه خواهیم داد.

فرم و حالت های صحیح خواب که در درمان بیماری موثر است

فرم خوابیدن مناسب فردی که احساس درد یا سوزش قلب دارد

یکی از شرایط طاقت فرسا درد یا سوزش قلب است بهترین راه درمان آن خوابیدن روی سمت چپ بدن است ،خوابیدن به سمت چپ هضم را بهبود می بخشد.

فرم خوابیدن صحیح هنگام دردهای قاعدگی

اگرجزو آن دسته خانم هایی هستید که از دردهای قاعدگی رنج میبرید و به دنبال راه حلی هستید تغییرحالت خوابیدن میتواندبه شماکمک کند، برای این مورد بالشتی را زیر زانو قراردهید اینکار دردستون فقرات را متوقف میکند.

فرم خوابیدن مناسب افراد دچار فشار خون بالا

قبل از اینکه درمانی را در منزل شروع کنید ابتدا با پزشک مشورت کنید البته بر اساس تحقیقاتی که انجام شده بیان می کنند خوابیدن روی صورت به طور جدی فشار خون را پایین می آورد.

حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

حالات و فرم درست خوابیدن مناسب هنگام درد در گردن و شانه

مشکلات سینوسی و فرم خوابیدن مناسب

حالت های متعددی برای خوابیدن وجود دارد که می تواند مفید یا مضر باشد ،مدرسه پزشکی هاروارد توصیه می کند اگر دچار مشکل سینوس هستید طوری بخوابید که سر بالا باشد بنابراین از ورود مخاط به سینوس جلوگیری می شود.

فرم خوابیدن مناسب گردن درد

از گردن بند استفاده کنید یا مقداری پارچه زیر بالشت بگذارید تا سردر حالتی مناسب قرار گیرد و کمتر گردن درد بگیرد.

فرم خوابیدن مناسب برای جلوگیری و کاهش سردرد

حالت خوابیدن سردرد را درمان یا بدتر می کند ، بسیاری از سردردها نتیجه تاب خوردگی گردن هنگام خواب است بنابراین می توانید اطراف سرتان را بالشت پر کنید تا سر خیلی نچرخد.

کمردرد و فرم خوابیدن صحیح

برای تسکین کمر درد باید به پشت بخوابید و بالشتی زیر زانو قرار دهید و گودی کمر را با بالشت پر کنید.

فرم خوابیدن هنگام شانه درد

اگر می خواهید درد شانه را درمان کنید به سمتی بخوابید که درد نمیکند و فقط یک مقدار پا راخم کنید، همچنین می توانید بالشتی را روی سینه قرار دهید و یک بالشت هم بین زانو قرار دهید. این حالت های مختلف خوابیدن بود که بسیار در درمان بیماری موثر است بنابراین اگر سوال یا نگرانی دارید با پزشک مشورت کنید ؛ تنها کاری که نباید انجام دهید این است که سمت راست بدن بخوابید با رعایت این نکات از این پس هروقت از خواب بیدار شوید احساس تازگی و خوشحالی و بدون دردی را تجربه می کنید.

منبع: نمناک


دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.