خانه » قالیشویی در تبریز » تولید قالی در ایران باعث به وجود آمدن چه امکاناتی می شود

تولید قالی در ایران باعث به وجود آمدن چه امکاناتی می شود

تولید قالی در ایران باعث به وجود آمدن چه امکاناتی می شود

تولید قالی در ایران باعث به وجود آمدن چه امکاناتی می شود

1- جلوگیری از مصرف پشم های دباغی شده و نامرغوب وارداتی در بافت قالی و تنظیم طرح های اصلاح نژاد دام با همکاری وزارت کشاورزی و تعاونی های دامداری و همچنین تنظیم طرح های لازم در زمینه ازدیار کشت پنبه و گسترش توتستان ها و کارخانه های پنبه پاک کنی و ابریشم کشی.


تولید قالی در ایران باعث به وجود آمدن چه امکاناتی می شود

2- تنظیم طرح های لازم در زمینه احیای رنگرزی های سنتی و استاندارد کردن رنگ های شیمیایی و جلوگیری از ورود مواد شیمیایی کم ثبات و نامرغوب و استاندارد کردن مواد اولیه بافت قالی با همکاری موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی.

جمع آوری کردن طرح های اصیل نقوش فرش ایران و تاسیس بانک نقشه قالی با همکاری شرکت سهامی فرش ایران، موزه قالی ایران، سازمان صنایع دستی ایران، جهاد سازندگی و اتحادیه های تعاونی قالی بافان و استقرار سیستم کد گذاری کلیه نقشه ها و نگاره ها با استفاده از کامپیوتر.

4- جمع آوری و انهدام دارهای قالی بافی غیر بهداشتی که موجب بیماری های مختلف شده اند و تهیه و توزیع دار قالی بافی بهداشتی با تکنولوژی پیشرفته در مدل های مختلف تبریز با همکاری دانشکده بهداشت و سازمان پژهش های علمی و صنعتی.

5- تهیه استانداردهای آموزشی در زمینه تولید مواد اولیه، رنگرزی، طراحی بافت و رفوگری قالی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار و امور اجتماعی.

6- ایجاد مدارس حرفه ای قالی بافی و انستیتوهای تحقیقاتتی در زمینه مطالعات قالی شناسی و تربیت انسانی لازم به عنوان استادکار، بازرس قالی بافی، کارگر فنی قالی بافی، رنگرز، طراح قالی، نقشه کش و غیره…

7- ایجاد شرکت های منطقه ای و اقماری تولید قالی با برخورداری از همگونی های فرهنگ خاص محلی و منطقه ای ایلات و عشایر و روستا و شهری.

8- حذف واسطه های خرید و فروش مواد اولیه قالی اعم از بانکدار، حق العمل کار و دلال قالی و استقرار سیستم صحیح توزیع مواد اولیه.

9- تشدید مجازات مقررات انضباطی و کیفری جهت به کارگیری غیر قانونی کارگران خردسال در کارگاه های قالی بافی و تعیین مجازات افرادی که به نحوه از انحا در کار تولید مواد اولیه بافت و توزیع اخلال می کنند. این مقررات شامل تقلبات مختلف در بافت قالی که متاسفانه روز به روز رو به افزایش است و خواهد بود.

10- ایجاد کانون قالی ایران با همکاری بخش دولتی و بخش خصوصی و تاسیس بانک فرش و اعطای وام به تولید کنندگان قالی دست باف و تشویق طراحان و هنرمندان در این رشته و استقرار سیستم بازنشستگی بیمه و طرح طبقه بندی مشاغل در کلیه مشاغل وابسته به قالی بافی با برخورداری از طرح بهره وری کار و پاداش کارانه.

قالیشویی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.