خانه » دکتر متخصص تغذیه در تبریز » تغذیه درست رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم

تغذیه درست رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم

تغذیه درست رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم

تغذیه درست رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم

بخشی از از پروسه کنترل و درمان اوتیسم برنامه غذایی یا به اصطلاح بخور نخورهایی است که با توجه به وضعیت فرد مبتلا باید رعایت شود.


تغذیه درست رژیم غذایی کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم

اوتیسم یک نوع اختلال است و کودکان مبتلا به اوتیسم مشکلاتی مثل مهارت های اجتماعی ،رفتاری و غیرکلامی دارند .علت واقعی اوتیسم ناشناخته است اما محققان بر این باورند اوتیسم به دلیل ناهنجاری در ساختار و عملکرد مغز ایجاد می شود و برخی تحقیقات نشان می دهد اوتیسم با کمبود ویتامین ها و غذاهای آلرژی و بیماری روده مرتبط است پس همین شناخت علت می تواند راهی باشد برای کنترل و کاهش عوارض آن. چندین نسخه خانگی و کاملا گیاهی برای کنترل اختلال اوتیسم وجود دارد که در این بخش از مختلف تبریز به برخی از آنها می پردازیم.

دکتر متخصص تغذیه در تبریز

خوردنی های طبیعی راهی برای کنترل درمانی اوتیسم

روغن های گیاهی مفید: روغن های گیاهی مثل روغن کندر به کاهش استرس و احساسات منفی کودکان کمک می کند ،روغن نعنا هم خاصیت آرامش بخشی و خنک کنندگی دارند و وضوح مغز این کودکان را بهبود می بخشد.

ویتامین D: بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم کمبود ویتامین D دارند به همین منظور برای بهبود عملکرد مغز و بدن ویتامین D نیاز است کودکان را تشویق کنید تا بیرون بازی کنند تا ویتامین D بیشتری جذب کنند.

ال کارنیتین: ال کارنیتین آمینو اسیدی است که نشانه های اوتیسم را بالا می برد و محققان پی برده اند مکمل های حاوی لکارنتین نشانه های بیماری در این گونه افراد را بالا می برد به همین منظور این کودکان از آمینو اسید طبیعی استفاده کنند.

پروبیوتیک: خوردن روزانه پروبیوتیک یا گنجاندن غذاهای حاوی پروبیوتیک در رژیم غذایی کودکانتان به سلامت معده و روده کمک می کندبرخی مطالعات نشان داده مشکلات گوارشی به اوتیسم ارتباط دارد بنابراین با مصرف پروبیوتیک از سلامت کودکان تان مطمئن شوید.

محتویات تغذیه مناسب برای کنترل کودک اوتیمسی با درمان طبیعی

غذاهای سالم: بیشتر غذاهای فناوری شده حاوی مواد شیمیایی هستند که برای کودکان اوتیسمی مشکل ساز است کودکانتان باید در رژیم غذایی شان پر از مواد غذایی سالم و بدون مواد نگهدارنده و شیمیایی و باشد. بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم مشکلات گوارشی دارند که خوردن فیبر به سیستم گوارشی آنها کمک می کند غذاهای حاوی فیبر محلول مثل موز و لوبیا ، پیاز ، نخودفرنگی و مارچوبه برای آنها مفید است.

پروبیوتیک: غذاهای مخمری حاوی پروبیوتیک هستند که به سلامت روده کمک میکند غذاهایی مثل کفیر و کلم آب پز حاوی پروبیوتیک سالم هستند.

امگا 3: کودکان مبتلا به اتیسم اغلب کمبود روغن های گیاهی دارند بنابراین این کودکان باید از غذاهای حاوی امگا 3مثل اووکادو گردو دانه ی چیا بخورند.

غذاهای که باید کودکان اوتیسم از خوردن آن اجتناب کنند

گلوتن: غذاهایی که با گندم درست می شود مثل نان و پاستا حاوی گلوتن هستند این کودکان باید از خوردن آن اجتناب کنند .

لبنیات: شیر گاو حاوی پروتئین به نام کازئین است ، این پروتئین در بدن می تواند عکس العمل ایجاد کند و آلرژی زا باشد بنابراین به جای کلسیم سبزیجات ، پرتقال و بادام بخورند.

شکر: شکر باعث التهاب در بدن و نوسان قند خون در آنها باعث مشکلات رفتاری میشود آب میوه ها ، نوشابه های مصنوعی و شکلات حاوی قند هستند.

کالری: و رنگ غذاها کودکان مبتلا به اوتیسم به خیلی از رنگ غذا های مصنوعی حساسیت دارند بنابراین باید از خوردن هرگونه غذای فن آوری شده شیمیایی اجتناب کنید.

سویا: سویا یکی دیگرازغذاهای رایج والرژی زاست مصرف این غذابرای این کودکان بسیارمضراست چون حاوی فیتیک است وباعث ناراحتی روده میشود

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.