خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی برای همشهریان تبریز

تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی برای همشهریان تبریز

تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی برای همشهریان تبریز

تاریخچه ماشین لباسشویی در ایران

تاریخچه اختراع ماشین لباسشویی

تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی برای همشهریان تبریز

نخستین نوع ماشین لباسشویی در سال ۱۷۹۷ اختراع شد و آن تخته شستشو بود.

در سال ۱۸۷۴ ویلیام بلک استون، بازرگان و تولیدکننده ذرت اهل ایندیانا، برای همسرش یک هدیه تولد ساخت که ماشینی بود که کثیفی ها را از روی لباس ها می شست و پاک می کرد.

در ۱۹۰۶ موتور الکتریکی برای نخستین بار توسط شرکت میله در این وسیله به کار گرفته شد.

در ۱۹۰۷ نخستین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت.

در ۱۹۲۲ شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که، به جای کشیدن لباس ها در آب، آن ها را با فشار آب و هم زدن تمیز می کرد.


تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی برای همشهریان تبریز

از میان تمام روش هایی که در آن زمان برای طراحی ماشین لباسشویی پیشنهاد شد تنها دو سیستم امروزه باقی مانده است. یکی همان روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگری سیستم استوانه ای که لباس ها را درون یک استوانه چرخان می شوید. از اوایل دهه ۱۹۳۰ یکی از شاخه های جانبی شرکت هوایی بندیکس شروع به کار روی یکی از مهم ترین پیشرفت های ماشین لباسشویی کرد. وسیله ای که جان دبلیو چامبرلین اختراع کرد در یک زمان لباس ها را می شست، آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می کرد. معرفی نخستین ماشین لباسشویی خودکار در ۱۹۴۷ گام مهم دیگری در این زمینه بود.

تعمیر لباسشویی در تبریز

در ۱۹۵۳ ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانه مبدل شد و از آن به بعد همچنان این وسیله در حال تکمیل است و دکمه هایی برای انواع پارچه های خاص و جدید به آن ها اضافه می شود .

اولین ماشین لباسشویی به صورت تولید انبوه توسط شرکت Miele (میله) در آلمان در سال 1906 شروع شد و بلافاصله در سال 1912 اولین نوع چرخ و محور و موتور در ماشین لباسشویی توسط این شرکت به صورت آزمایشی شروع شد که این موضوع پس از جنگ جهانی دوم تبدیل به ماشین های امروزی و خودکار گردید .

جالب است بدانید کشور آلمان بیشترین تحقیقات در مورد ماشین لباسشویی انجام داده و هم اکنون شرکت Miele دارای موزه اختصاصی در شهر Gütersloh آلمان است و دست آورد یک قرن تحقیق و فن آوری ماشین لباسشویی در آن گرداوری شده است . در این موزه از اولین ماشین که با دست کار می کند مربوط به سال 1906 تا ماشین لباسشویی مدرن 2012 همین شرکت که از هوش مصنوعی و سنسورهای پیشرفته برای انالیز لباس استفاده می کند نام برد .

بهترین و با دوام ترین ماشین های لباسشویی دنیا به ترتیب :

  1. در حال حاضر پیشرفته ترین و با دوام ترین و صد البته گرانترین ماشین لباسشویی مربوط به شرکت میله آلمان با گارانتی 10 ساله واقعی . قیمت تقریبی (5000 یورو) . تولیدات این شرکت عموما بر اساس تجربه 25 تا 30 سال عمر می کنند و بعد از یه سرویس کلی دوباره همین داستان ادامه داره !!!
  2. بعد از شرکت میله شرکت آاگ آلمان برترین ماشین لباسشویی های دنیا را تولید می کند که در کشور ما هم زیاد فروش داشته که عموما محصولات این برند هم بعد از 20 تا 25 سال خراب می شوند که نیاز به سرویس پیدا می کنه .
  3. شرکت بوش آلمان هم که در صنعت ماشین لباسشویی از برندهای مطرح دنیا می باشد با تیراژ بالا در تولید و تنوع محصول از محبوب ترین برندهای دنیاست که در کشور ماهم طرف داران زیادی دارد .

رتبه بندی برندها در کل محصولات در سال 2012 :

  1. Bosch
  2. AEG Electrolux
  3. Fisher & Paykel
  4. LG
  5. Samsung
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.