خانه » تعمیر تلویزیون در تبریز » بررسی نقش سنسورها در تلویزیون و استفاده از آنها چگونه هست

بررسی نقش سنسورها در تلویزیون و استفاده از آنها چگونه هست

بررسی نقش سنسورها در تلویزیون و استفاده از آنها چگونه هست

بررسی نقش سنسورها در تلویزیون و استفاده از آنها چگونه هست

علاوه بر تنظیمات قابل تغییر در منوی تلویزیون ها که می توان گزینه های آنها را به طور ثابت تغییر داد تا بنابر سلیقه مصرف کننده تنظیم شوند گزینه هایی هم وجود دارد…


بررسی نقش سنسورها در تلویزیون و استفاده از آنها چگونه هست

که می توان به صورت متغیر آنها را تنظیم کرد تا در زمان تغییر شرایط نیازی به تنظیم مجدد نباشد. معروفترین این گزینه ها تنظیم خودکار نور تلویزیون است که احتمالا با ان آشنایی د ارید اما از آن استفاده نمی کنید. در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بیشترین توان مصرفی در بخش نور زمینه یا بکلایت تلویزیون مصرف می شود و از نظر ما تنها گزینه ای است که علاوه بر تعیین سلیقه ای باید بر اساس عامل محیطی یعنی نور تنظیم شود : هر چقدر نور محیط بیشتر باشد برای وضوح کافی تصویر لازم است که نور بیشتری توسط بک لایت تلویزیون تولید شود اما در محیط های با نور کمتر می توان از میزان کمتر این گزینه هم استفاده کرد. برای ایجاد سهولات در همین تغییرات گزینه تنظیم نور خودکار هم به تنظیمات این بخش اضافه شده که در صورت روشن بودن آن دستگاه میزان بک لایت را بر اساس نور محیط تنظیم می کند. توصیه می کنیم که از این گزینه استفاده کنید تا متوجه شوید در بسیاری از مواقع از نور زمینه تلویزیون را بسیار بیشتر از آنچه برای دیدن تصویر تلویزیون نیاز داریم تنظیم می کنیم.

تعمیر تلویزیون در تبریز

گزینه دیگر که البته در تعداد کمتری از برندها و مدل ها وجود دارد سنسور حضور یا presence sensor است. عملکرد این گزینه به این صورت است که با فعال کردن آن در صورتی که در مدت زمان معینی حرکتی در جلوی سنسور دستگاه اتفاق نیفتد (بر اساس نوع طراحی دستگاه) یا دستگاه خاموش می شود و به حالت استندبای نی رود و یا با قطع شدن نور بک لایت تلویزیون تصویر دیده نمی شود و با حذف نور زمینه به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. معمولا وقتی دستگاه به این حالت در می آید به محض ایجاد حرکت در جلوی تلویزیون مجددا دستگاه به حالت عادی برگشته و تصویر ظاهر می شود. اگر در فواصل زمانی معین از جلوی تلویزیون دور می شوید یا اینکه عادت دارید همیشه وقتی که منزل هستید تلویزیون شما روشن باشد می توانید از این گزینه استفاده کنید. البته با پیشرفت تکنولوژی تولید تلویزیونها نقش سنسورها و قطعات هوشمند بسیار بیشتر از گذشته شده و در تلویزیون های جدید حتی شاهد فرمان های صوتی و حرکتی هم هستیم که البته ماندگاری این نوع از تغییرات بستگی زیادی به نوع و میزان استقبال مصرف کنندگان از آنها دارد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.