خانه » تعمیر یخچال در تبریز » اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

وقتی یخ‌ ساز یخچال فریزر و ساید کار نکرد سریع به تعمیرکار زنگ نزنید. تکنیک‌ های عیب‌ یابی که خواهیم گفت را امتحان کرده و مشکل را رفع کنید و در وقت و هزینه صرفه‌ جویی کنید. داشتن یخ آماده : وقتی یخ می‌ خواهید و داخل یخساز یخ دارید یک نعمت است تا زمانی که می‌روید سراغ فریزر و هیچ یخی نیست. یخ‌ سار دچار مشکل شده است. این مشکلی است که برای یخچال‌ های دارای یخ‌ ساز پیش می‌ آید. قسمت خوب این است که یخ‌ ساز‌ها ماشین‌ های نسبتا ساده‌ ای هستند که مانند هم کار می‌ کنند. و شما قادر هستید که عیب‌ یابی کرده و یخ‌ ساز معیوب را تعمیر کنید قبل از اینکه بخواهید با تعمیرکار تماس بگیرید. در اینجا مشکلات و راه‌ های متداول یخ ساز را شرح می‌ دهیم.


اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

زمانی که یخ بیرون نمی‌ آید

اگر یخ داخل قالب یخ باشد، این به این معنی است که یخ‌ ساز آب را دریافت می‌ کند و مشکلی با منبع آب ندارد. در عوض، به احتمال زیاد، مشکل مکانیکی یا الکتریکی است.

علت: وقتی چیزها را در فریزر جابجا می‌ کنید، غیرعادی نیست که تصادفاً با بازوی برخورد کرده باشید و از جایش خارج شده باشد، که باعث توقف تولید یخ می‌ شود.

راه‌حل:‌ خیلی ساده است. بازوی کنترل را جابجا کرده آن را به پایین یا موقعیت مناسبش قرار دهید. اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

علت: اگر بازوی کنترل سرجایش (پایین) باشد و قالب با یخ پر شده باشد، مشکل باید به موتور، گیربکس یا اتصالات الکتریکی مربوط باشد.

راه‌حل:‌ اول با بررسی اینکه اتصالات الکتریکی به درستی سرجایشان هستند شروع کنید. یخچال را از دیوار فاصله بدهید، شیر منبع آب را قطع کرده و آن را از پریز برق در آورید. جای اتصالات را داخل فریزر پیدا کنید. اتصالات را در آورده و دوباره سر جای‌ شان برگردانید تا مطمئن شوید که به صورت کامل وصل شده‌ اند.

برق یخچال را وصل کنید و بازوی کنترل را در حالت خاموش قرار دهید. بازوی کنترل را دوباره به پایین برگردانید و برای حدود ۱۰ ثانیه منتظر بمانید تا سلنوئید شروع به کار کرده و قالب را با آب پر کند. برای سه تا چهار ساعت منتظر بمانید تا یخ درست شود و حالا ببینید که یخ خارج می‌ شود. اگر نه، به احتمال زیاد لازم است که موتور یا گیربکس (جعبه دنده) را عوض کنید.

وقتی اصلاً هیچ یخی درست نمی‌ شود

اگر یخ‌ سازتان کلاً یخ درست نمی‌ کند یا قالب‌ های کوچکتر از معمولی درست می‌ کند، غالباً نشان می‌ دهد که مشکلی یا گرفتگی در خط تأمین آب وجود دارد.

علت:‌ علت عادی مسدود شدن و یخ زدن آب در لوله است. اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

راه‌حل:‌ برای تعمیر لوله یخ زده، یخچال را به جلو بکشید و از برق در آورید. جای شیر آب که عموما زیر سینک یا پشت یخچال است را پیدا کنید. شیر را بچرخایند تا بسته شود. با یک ظرف آب گرم را روی خط آب بریزید. به روش دیگری، می‌ توانید با یه سشوار مو لوله آب را باز کنید یا اینکه بگذارید یخچال برای حدود دو ساعت خاموش بماند.

برق یخچال را وصل کنید و به صدای پر شدن قالب یخ با آب گوش کنید. اگر گرفتگی مربوط به چیز دیگری بود با یک تعمیرکار حرفه‌ایی تماس بگیرید تا برای رفع گرفتگی کمک کند.

علت: احتمالی هم وجود دارد که فیلتر آب یخ ساز دچار گرفتگی شده باشد.

راه‌حل: جای فیلتر آب را پیدا کرده و آنرا تعویض نمایید. فیلترهای یخ‌سازها عموما داخل یخچال قرار دارند .

وقتی قالب‌ های یا خیلی بزرگ هستند یا خیلی کوچک

علت: اگر تکه‌ های یخ خیلی بزرگ هستند یا خیلی کوچک هستند، یخ‌ ساز نیاز به کمی تنظم دارد. اگر یخ ساز کار نکند چه باید کرد؟ آموزش برای تبریزی ها

راه‌حل: برای تنظیم میزان آبی که باید در قالب یخ در هر بار پر شود، ابتدا پوشش یخ ساز را بردارید. آن صفحه‌ ی سفیدی در جلویی‌ ترین قسمت یخ‌ ساز است و به آسانی کشیده می‌ شود. اگر با در آوردن آن مشکل دارید از یک پیچ‌ گوشتی تخت به صورت اهرم استفاده کنید. زیر پوشش، یک پیچ و مهره باید ببینید که کنارش علامت مثبت و منفی است. این میزان آب را کنترل می‌کنند. پیچاندن به داخل (به سمت علامت منفی) برای کاهش میزان آب در هر بار و به بالا (به سمت علامت مثبت) باعث افزایش میزان آب در هر بار می‌ شود.

تعمیر یخچال در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.