خانه » خبر های تکنولوژی » اسپاتیفای با ارزش ۲۳ میلیارد دلاری وارد تالار بورس می‌شود

اسپاتیفای با ارزش ۲۳ میلیارد دلاری وارد تالار بورس می‌شود

اسپاتیفای با ارزش ۲۳ میلیارد دلاری وارد تالار بورس می‌شود


اسپاتیفای روز گذشته اعلام کرد که با ارزش ۲۳ میلیارد دلاری وارد تالار بورس شده و سهام اولیه‌ی خود را عرضه می‌کند.

اسپاتیفای روز گذشته اعلام کرد که فرایند ورود به تالار بورس را به زودی و از طریق عرضه‌ی اولیه‌ی سهام خود در تالار بورس نیویورک آغاز می‌کند. شاخص سهام اسپاتیفای با نام SPOT خرید و فروش خواهد شد. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که ارزش هر سهم اسپاتیفای در بازار‌های غیررسمی و خصوصی تا ۱۳۲.۵ دلار نیز مبادله می‌شود که همین موضوع ارزش کل کمپانی را به ۲۳ میلیارد دلار رسانده است.

اسپاتیفای با وجود رقبایی نظر اپل موزیک به عنوان بزرگ‌ترین سرویس استریم موسیقی شناخته می‌شود. آمارهای ارائه شده توسط اسپاتیفای نشان از این دارد که این استارتاپ سوئدی بیش از ۱۵۹ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که ۷۱ میلیون نفر از این تعداد ماهانه آبونمان عضویت تعیین شده را پرداخت می‌کنند. اسپاتیفای در بیش از ۶۱ کشور جهان حضور دارد، حال آنکه اپل موزیک به عنوان نزدیک‌ترین رقیب اسپاتیفای تنها ۳۶ میلیون کاربر دارد.

اسپاتیفای به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ درآمد سالیانه‌ی ۲.۳۷، ۳.۶ و ۴.۹۹ میلیارد دلاری را گزارش داده است. آمارهای ارائه شده نشان از این دارد که میزان رشد کاربرانی که آبونمان ماهیانه اسپاتیفای را پرداخت می‌کنند با نرخ ۴۶ درصدی در هر سال رشد می‌کند، حال آنکه تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ی این کمپانی نرخ رشد ۲۹ درصدی را به ثبت رسانده است. اسپاتیفای سال ۲۰۱۷ میلادی ضرر عملیاتی ۱.۵ میلیارد دلاری را به ثبت رساند؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که بیش از یک میلیارد دلار از این ضرر عملیاتی ثبت شده، به دلیل همکاری با تنسنت بوده و یکبار برای این کمپانی اتفاق افتاده است. ضرر عملیاتی ثبت شده برای اسپاتیفای طی سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۲۵.۹ میلیون دلار بوده است.

اسپاتیفای برای توسعه‌ی فعالیت‌های خود با چالش‌های زیادی روبه‌رو است که از جمله‌ی آن‌ها باید حق پرداخت شده به استودیوهای سازنده موسیقی اشاره کرد که با نوسان همراه است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.