خانه » شرکت باربری در تبریز » اتوبار یعنی چه و تفاوت باربری و اتوبار در چیست ؟

اتوبار یعنی چه و تفاوت باربری و اتوبار در چیست ؟

اتوبار یعنی چه و تفاوت باربری و اتوبار در چیست ؟

اتوبار یعنی چه و تفاوت باربری و اتوبار در چیست ؟

درگذشته جا به‌ جایی‌ ها بیشتر به‌ صورت حمل‌ و نقل زمینی بار و از طریق انسان‌ ها و چهار پایان انجام می‌ شد اما باگذشت زمان و پیشرفت فنّاوری به علت وسعت یافتن و تغییرات اساسی در زندگی انسان‌ ها برای جا به‌ جایی از شیوه‌ ها و وسایل مختلفی استفاده شد… با مختلف تبریز در ادامه مطلب همراه باشید…


اتوبار یعنی چه و تفاوت باربری و اتوبار در چیست ؟

نتیجه آن‌ که شاهد تغییرات و دگرگونی روش‌ های حمل‌ و نقل و باربری در سطوح پیشرفته بودیم. وسایل مختلفی که برای حمل اثاثیه باربری و جابه‌جایی از آن‌ ها استفاده شد شامل انواع و اقسام ماشین‌ های اتوبار و باربری ، قطار و کشتی و هواپیما و غیره تحولی اساسی در صنعت حمل‌ونقل ایجاد کردند. واژه اتوبار یکی از واژه‌ های مطرح مورداستفاده در حمل و جابه‌جایی بار به‌صورت زمینی است و از اینکه واژه اتوبار از چه زمانی وارد فرهنگ واژگان فارسی شده است اطلاعات دقیق و مشخصی در دست نیست؛ اما آنچه مسلم است اتوبار اصطلاحی است که به شرکت‌ های باربری زمینی اطلاق می‌ شود. بخش اول کلمه اتوبار از واژه اتو که از ابتدای حرف اتومبیل گرفته‌ شده است و بخش دوم آن یعنی بار از ابتدای کلمه باربری گرفته‌ شده است و به مفهوم حمل بار زمینی و از طریق اتومبیل ( انواع ماشین‌ های حمل بار) می‌ باشد.

شرکت باربری در تبریز

عامه مردم از واژه اتوبار یا باربری به‌ جای هم استفاده می‌ کنند این در صورتی است که اگر نگاهی دقیق داشته باشیم این دو واژه یعنی اتوبار و باربری باهم دارای تفاوت‌ هایی هستند. به‌ طور عمومی از واژه اتوبار بیشتر برای شرکت‌ هایی با زمینه فعالیت در حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه ( منزل-اداری ) و حتی سطوح مختلف بسته‌ بندی استفاده می‌شود و معمولاً به سایر شرکت‌ ها که توانایی و امکانات جابجایی هرگونه باری را دارا هستند با واژه باربری نام‌برده می‌شوند. امروزه شرکت‌ های باربری و اتوبار متعددی درزمینهٔ باربری ( شهری و بین‌شهری و حتی بین‌المللی ) مشغول فعالیت هستند که از آن‌ ها تحت عنوان اتوبار یاد می‌ شود. وظیفه اصلی این شرکت‌ ها جابجایی بار از نقطه‌ ای به نقطه دیگر است و با توجه به تنوع بار و مسیر ماشین‌ های متفاوتی جهت جابجایی بهتر آن‌ ها تولید شده است. به‌ عنوان‌ مثال نمی‌ توان حمل مواد غذایی که شرایط خاصی را برای نگهداری و جابجایی طلب می‌ کنند با همان ماشین‌ های حمل شن و ماسه انجام داد. ازاین‌رو امروزه شرکت‌ های اتوبار و باربری نیز بسیار تخصصی‌ شده‌اند. امروزه اوضاع و شرایط بسیار متفاوت است امروزه تنها حمل بار بر عهده اتوبار یا باربری نیست یا اینکه افراد تنها به دنبال انتقال وسایل یا بار خود در هر شرایطی نیستند.اینجاست که صحبت از گزین ه‌هایی همچون انتخاب بهترین باربری و بهترین اتوبار ، یا ویژگی های اتوبار و باربری خوب مسائلی از این‌ دست پیش میاید!

 

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.