خانه » شرکت خدماتی در تبریز » آموزش پیشگیری از سرایت آلودگی برای هموطنان ساکن تبریز

آموزش پیشگیری از سرایت آلودگی برای هموطنان ساکن تبریز

آموزش پیشگیری از سرایت آلودگی برای هموطنان ساکن تبریز

آموزش پیشگیری از سرایت آلودگی برای هموطنان ساکن تبریز

ممکن است به وسیله ویروس هایی خاص مانند ویروس ایدز و هپاتیپ B یا C از طریق تماس با خون یا مایعات دیگر بدن شخص آلوده شویم.


آموزش پیشگیری از سرایت آلودگی برای هموطنان ساکن تبریز

برای به حداقل رساندن خطر سرایت آلودگی مایعات بدن شخص مصدوم را تا حد ممکن با رعایت اصول بهداشتی جا به جا کنید از انتقال میکروب ها به هنگام دادن تنفس مصنوعی با استفاده از محافظ پلاستیکی صورت جلوگیری کنید. این حفظ یک حایل پلاستیکی است و فیلتری دارد که باعث محافظت در برابر تماس مایعات بدن می شود.

توجه اگر دستکش در دسترس نباشد باز هم باید عملیات نجات را انجام دهید. اگر به چشم ها بینی دهان یا هر زخمی روی پوستاتن خون مصدوم پاشیده شد فورا آن را با آب به طور کامل شستشو دهید و هر چه سریع تر به یک پزشک مراجعه کنید.

دست ها را بشویید

هر وقت امکان دارد قبل و بعد از مداوای یک مصدوم دست هایتان را کاملا بشویید مطمئن شوید که پشت و روی دست تان را شسته اید.

دستکش بپوشید

هر وقت امکان دارد از دستکش های یک بار مصرف استفاده کنید اگر اصلا دستکش ندارید می توانید دستان خود را با کیسه های پلاستیکی تمیز محافظت نمایید.

زخم را بپوشانید

وقتی زخمی را پانسمان می کنید به سطح داخلی پد استریل دست نزنید در صورت امکان با دستکش یکبار مصرف از پانسمان ها استفاده کنید.

آموزش تخلیه زباله

وقتی مداوا به پایان رسید برای پیشگیری از گسترش عفونت هر زباله ای را به دقت جمع آوری کنید و دور بریزید از کیسه های پلاستیکی یا اگر دارید از کیسه های زرد مخصوص استفاده کنید. ظرف های مخصوص اشیا برنده برای دور انداختن سوزن ها یا هر شی تیز دیگر طراحی شده این اشیا باید توسط زباله جمع کن های مجاز جمع آوری و دور انداخته شوند. کیسه های زرد مخصوص برای دور انداختن پانسمان های کثیف و سایر زباله ها طراحی شده اند آن ها باید به طور بی خطری در بسته و سوزانده شود. هنگام دور انداختن زباله دستکش ها را بر دست داشته باشید و سپس آن ها را در کیسه قرار دهید.

شرکت خدماتی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.