خانه » وکیل در تبریز » آموزش روش تحویل سفته به عنوان ضمانت و حسن انجام کار به کارفرما

آموزش روش تحویل سفته به عنوان ضمانت و حسن انجام کار به کارفرما

آموزش روش تحویل سفته به عنوان ضمانت و حسن انجام کار به کارفرما

آموزش روش تحویل سفته به عنوان ضمانت و حسن انجام کار به کارفرما

یکی از مشکلات در جامعه کنونی پیدا کردن کار می باشد و چنانچه کاری را پیدا کردید… در این مقاله مختلف تبریز آموزش های نوشتن رو به شما خواهد گفت در ادامه مطلب همراه ما باشید….


آموزش روش تحویل سفته به عنوان ضمانت و حسن انجام کار به کارفرما

مشکلات بعدی پس از امضای قرارداد یکی معرفی ضامن معتبر و دیگری دادن یک فقره چک یا سفته به کارفرما تحت عنوان ” ضمانت حسن انجام کار ” می باشد و عمده جویندگان کار قادر به تهیه چک و تسلیم به کارفرما نیستند به همین دلیل با مراجعه به بانک ها و یا دکه های روزنامه فروشی با پرداخت مبلغی سفته ای را تهیه و آن را تحویل کارفرما می دهند در حالی که خودشان از پیامد های تحویل این سفته و تعهدی که ایجاد کرده اند حتی سفته سفید که فقط آن را امضا یا اثر انگشت زده اند اطلاعی ندارند. این عنوان ” ضمانت حسن انجام کار ” عنوانی است که در صورت اختلاف بین کارفرما و کارجو برای هر دو طرف مایه دردسر خواهد شد . از یک طرف کارفرما برای اثبات اینکه محق دریافت وجه سفته می باشد ، بدون اینکه عنوان کند این سفته بابت تضمین حسن انجام کار بوده ، به دادگاه مراجعه و با هزینه کردن مبالغی تحت عنوان هزینه دادرسی با صرف وقت زیادی در جلسه دادگاه تقاضای محکومیت متعهد را می کند از طرف دیگر متعهد سفته باید اثبات کند که این سفته بابت تضمین حسن انجام کار بوده و چنانچه کارجو و یا متعهد پرداخت سفته ، ثابت کند که اختلاف وی و کارفرما ناشی از عدم حسن انجام کار نبوده بلکه اختلاف وی با کارفرما ، مالی بوده است و یا مهیا نبودن شرایط کاری باعث اختلاف بین آن ها شده ، دادخواست کارفرما رد خواهد شد و هزینه های وی به فنا خواهد رفت.به هر حال پس از بروز مشکل و بهم خوردن روابط کار بین طرفین فارغ از اینکه مقصر کدام طرف می باشد برای حل مشکل و رفع اختلاف فرایندی باید طی گردد که هم از لحاظ وقت و هم مالی ، ضررهایی به دو طرف وارد خواهد شد.کارفرما برای اینکه حرف خودش را ثابت کند مجبور است یا خودش در رابطه با سفته مستقیم اقدام کند که باید قسمتی از وقتش را روی این مسئله صرف و یا اینکه سفته را به غیر واگذار کند که در این صورت نیز مشکلات خاص خود را خواهد داشت و تبعات آن چه به دادگاه ارجاع شود و چه قبل از دادگاه به مراجع قضایی سپرده شود گریبان هر دو طرف را خواهد گرفت مضافا به اینکه کارفرما باید پاسخ گوی مسائل پیش آمده باشد . اما جدای از همه این مسائل چنانچه مجبور به تحویل سفته ای بابت ” ضمانت حسن انجام کار ” شدید بهترین راه حل جهت جلوگیری از تبعات سو بر آن این است که در متن چک یا سفته یا پشت آن این عبارت را قید نمایید :

” در وجه شرکت …… آقای ……. بابت تضمین حسن انجام کار موضوع قرارداد کار مورخ ………… ” و سعی کنید حتما در متن قرارداد کاری خود نیز قید شود که : ” آقای ….. یک فقره سفته/چک به شماره …… به مبلغ …….. ریال بابت ” حسن انجام کار ” در اختیار کارفرما / مدیر عامل شرکت …… قرار داد تا چنانچه آقای …….. طبق مفاد قرارداد عمل ننمود کارفرما/مدیر عامل شرکت مجاز خواهد پس از اثبات موضوع نسبت به وصول سفته / چک مذکور اقدام قانونی به عمل آورد “. در این صورت سفته یا چکی که بابت ” تضمین حسن انجام کار ” داده اید با تحقق شرایط قرارداد استخدامی شما ، قابلیت مطالبه را خواهد داشت.

همچنین ببینید و بخوایند بیشتر بدونید

آموزش نحوه صحیح نوشتن و پر کردن سفته برای ضمانت نامه

قیمت سفته در سال 96 بانک ملی چقدر می باشد ؟

جهت ورود به بخش وکیل در تبریز کلیک کنید

منبع / وکیل سلام

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.