خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آموزش رفع ایراد و تعمیر یخچال فریزری که زیاد کار می‌ کند

آموزش رفع ایراد و تعمیر یخچال فریزری که زیاد کار می‌ کند

آموزش رفع ایراد و تعمیر یخچال فریزری که زیاد کار می‌ کند

آموزش رفع ایراد و تعمیر یخچال فریزری که زیاد کار می‌ کند

دلایل زیادی برای کارکرد بیش از اندازه‌ ی یخچال وجود دارد. یکی از این دلایل سیستم دیفراست یا یخ‌ زدایی است، دلیل دیگر خرابی لاستیک درب می‌ تواند باشد. و همین‌ طور موتور فن اواپراتور و کنداسور ممکن است خراب شده باشند و یا سیستم مهر و موم شده که گاز مبرد در آن جریان دارد ممکن است دچار نشتی باشد. در این مطلب سایت مختلف تبریز در نظر دارد مطالب بالا را با بررسی و توضیح می‌ توانید خودتان نسبت به عیب‌ یابی و تعمیر یخچال‌ تان اقدام کنید. توجه کنید که در برخی موارد باید کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ ای بسپارید.


آموزش رفع ایراد و تعمیر یخچال فریزری که زیاد کار می‌ کند

تایمر دیفراست یخچال

تایمر دیفراست در دو نوع مکانیکی و الکترونیکی هستند. تایمر دیفراست وظیفه به کار انداختن برنامه یخ‌ زدایی با روشن کردن هیتر در زمان و مدت مشخص را دارد. تایمرهای مکانیکی که بیشتر استفاده می‌شوند برنامه یخ‌زدایی را در هر 10 – 8 ساعت کار کمپرسور فعال می‌ کنند. این معمولاً در هر یک یا دو، یک بار اتفاق می‌ افتد. چرخه‌ی یخ‌ زدایی معمولاً 20 تا 30 دقیقه طول می‌ کشد و کمپرسور و فن‌ ها دوباره شروع به کار می‌ کنند. کنترل‌ های دیفراست‌ های انطباقی با مانیتور کردن شرایط محیطی و یخ‌ز دایی‌ های قبلی، زمان و مدت چرخه‌ های یخ‌ زدایی را برای بهینه بودن تنظیم می‌کند. تایمرهای مکانیکی را می‌توان با مولتی‌ متر امتحان کرده و با پیچ گوشتی آن‌ها را تنظیم نمود. پیچ تنظیم معمولاً در وسط تایمر قرار دارد و فقط در یک جهت می‌توان آن را چرخاند. وقتی میله‌ی داخلی سویچ هیتر را فشار می‌دهد صدای کلیکی شنیده می‌ شود. تایمر دیفراست معمولاً زیر یخچال، در کنترل پنل یا پشت یخچال‌ های ساید بای ساید قرار دارد.

تعمیر یخچال در تبریز

هیتر دیفراست یخچال

هیتر یخ‌ زدایی در زیر و کنار کویل‌ های اواپراتور قرار دارد و توسط تایمر یا کنترلر دیفراست و ترموستات خاموش‌کننده یخ‌زدایی کنترل می‌ شود. هیتر معمولاً از نوع هیتر شیشه‌ای بوده و سرسیم‌های آن به خوبی عایق‌ بندی شده‌اند. سالم بودن کویل هیتر را می‌ توان با مولتی‌ متر امتحان کرد. برای این کار برق یخچال باید قطع باشد.

ترموستات خاموش‌ کننده دیفراست یخچال

ترموستات قطع دیفراست روی کویل اواپراتور قرار داشته و به منظور ایمنی وقتی دمای به حد مشخصی رسید هیتر یخ زدایی را خاموش می‌کند. ترموستات به صورت سری به المنت‌ های دیفراست وصل شده و در بازه دمایی بالای 1 تا 9 درجه مدارش باز است. به همین دلیل بررسی سالم بودن و رسانندگی آن سخت است تا وقتی که مطمئن باشید که دما آنقدر پایین است که مدار بسته باشد. ترموستات‌های جدید دارای مقاومت بایاس داخلی برای تست ترموستات و هیتر است. داشتن نقشه مدار لازم است. اگر هیتر سالم باشد و مدار ترموستات بسته است مقاومت پایین است، اگر هیتر سالم باشد و مدار ترموستات باز باشد، مقاومت زیاد خواهد بود. در غیر این صورت مشکلی در ترموستات و یا هیتر وجود دارد.

لاستیک درب یخچال و فریزر

اگر ایرادی در لاستیک درب وجود داشته باشد هوای گرم و رطوبت وارد یخچال و فریزر شده و این باعث کار کردن بیشتر می‌شود. مشاده رطوبتی در اطراف درب نشانه دهنده‌ی خرابی واشر یا لاستیک درب است که در این صورت باید تعویض شود.

سیستم مهر و موم شده

سیستم مهر و موم شده در یک یخچال از اواپراتور، کنداسور، کمپروسور و لوله‌ ها تشکیل شده است و گاز مبرد (خنک کننده) درون آن جریان دارد. هر ایرادی مانند نشتی، کم یا زیاد بودن گاز مبرد در این سیستم می‌ تواند باعث کارکرد طولانی مدت یا سرد نکردن کافی باشد و باید توسط یک تکنسین یخچال فریزر واجد شرایط سرویس شود.

همچنین پیشنهاد میشه ببینید

تعمیر کولر گازی در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.