خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آموزش تعمیر صدای نویز در یخچال های فریزر

آموزش تعمیر صدای نویز در یخچال های فریزر

آموزش تعمیر صدای نویز در یخچال های فریزر

آموزش تعمیر صدای نویز در یخچال های فریزر

صدا غیر عادی یکی از خرابی در لوازم خانگی می‌ باشد. هر وقت صدای نویز از یک وسیله شنیده می‌ شود باید به سرعت نسبت به عیب‌ یابی آن اقدام کرد. این صدا‌ها بیشتر از اجزاء متحرک یا حتی از قسمت‌ های الکترونیکی ایجاد می‌ شود، سایت مختلف تبریز در این مقاله به شما کمک میکند تا بتوانید رفع ایراد کنید صدای نویز یخچال را، با ما در ادامه مطلب همراه باشید…


آموزش تعمیر صدای نویز در یخچال های فریزر

نویز شایع‌ ترین مشکل یخچال فریزر می‌باشد که علت آن کمپروسور و چند موتور فن است که اگر دچار مشکلی باشند ممکن است صدای غیرعادی بدهند. در این مطالب مواردی که در یخچال صدای نویز تولید می‌ کنند را بررسی می‌ کنیم. اولین کار این است که باید خوب گوش دهید و موقعیت صدا را تشخیص کنید.

موتور فن کنداسور یخچال

بیشتر یخچال‌ های بدون برفک در قسمت کویل‌ های کنداسور دارای یک فن هستند. در مدل‌ های قدیمی کنداسور به صورت شبکه‌ ای از لوله‌ها سایه رنگ پشت یخچال می‌باشد. فن کندانسور نزدیکی کمپرسور در زیر یخچال قرار دارد. فن کندانسور هوا را بین کویل‌ های کندانسور می‌ چرخاند تا گرما به شکل موثرتری گرفته شده و آب حاصل از سیسم دیفراست که در سینی جمع شده بخار شود. فن کنداسور می‌تواند یکی از دلایل صدای زیاد باشد. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپروسور کار می‌ کند. در این حالت، دمای یخچال به اندازه نرمال سرد نخواهد بود و به صورت منظمی خاموش و روشن خواهد شد. برای بررسی فن، ابتدا برق یخچال را قطع کنید و پنل پشتی را در آورید تا به کمپروسور و کندانسور دسترسی داشته باشید. ببینید که آیا چیزی مانع حرکت آزادانه فن شده است. این قسمت باید طوری باشد که هوا بتواند راحت جریان داشته باشد. اگر موتور فن نیم‌ سوز شده یا اصلاً خراب شده، یا اگر تیغه‌ ی فن خراب شده، باید تعویض شوند. همچنین لاستیک‌ های نگهدارنده را هم بررسی کنید که پوسیده نباشند.

تعمیر یخچال در تبریز

موتور فن اواپراتور یخچال

فن اواپراتور در داخل فریزر قرار دارد و مسئول کشیدن هوا از کویل‌ های اواپراتور وقتی که کمپروسور کار می‌کند است. اگر موتور فن اواپراتور خراب می‌ تواند منبع صدا در یخچال باشد که از قسمت فریزر شنیده می‌ شود. در این حالت سرد نشدن بخش یخچال و طولانی شدن مدت زمان یخ بستن آب را هم خواهید داشت. برای بررسی موتور فن اواپراتور، برق یخچال را قطع کرده و فریزر را کاملاً خالی کنید تا بتوانید کاور فن اواپراتور را در آورید. اگر در این قسمت یخ مشاهده می‌ کنید که عامل تولید صدای نویز است، سیستم دیفراست مشکل دارد. برای مطمئن شدن از سیستم دیفراست، یخچال فریزر را برای چند ساعت در حالت خاموش رها کنید تا یخ‌ های اواپراتور آب شوند. سپس مجدداً یخچال را روشن کنید تا دوباره به اندازه کافی سرد شود. مجدداً اواپراتور را بررسی کنید که صدای غیر عادی وجود دارد و اگر دوباره یخ بسته بود یعنی سیستم دیفراست خراب شده در غیر این صورت یک مشکل موقت بوده است. مشکل دوم خرابی و شکستگی پره‌های فن اواپراتور، نچرخیدن آزادانه‌ی شفت موتور است که در این حالت‌ها باید کل موتور فن و پره‌ ها باید تعویض شوند. برای بررسی بیشتر می‌ توانید موقتاً برق یخچال را وصل کنید را نحوه‌ی کارکرد موتور فن و پره‌ ها را ببنید. بهتر است این کار توسط تعمیرکار حرفه‌ ای انجام شود.

پایه‌ی نگهدارنده موتور فن اواپراتور یخچال

پایه‌ های نگهدارنده موتور فن اواپراتور یخچال برای جداسازی موتور فن از براکت‌های پایه‌ های نصب به منظور کاهش نویز لرزش استفاده می‌شود. پوسیدگی و پارگی می‌ توانید باعث افتادن این‌ ها شوند و در نتیجه لرزش زیاد شود. آن‌ها را بررسی کنید اگر خراب شده بودند تعویض‌ شان کنید. صدای نویز و غیرعادی یک از نشانه‌ های وجود مشکل در یخچال فریزر می‌ باشد اگر با راهنمایی بالا نتوانستید علت را یافت و یا تعمیر کنید باید از یک تکنسین متخصص کمک بخواهید.

همچنین پیشنهاد میشه ببینید

تعمیر پکیج در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.