خانه » تعمیر لباسشویی در تبریز » آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

خراب بودن ماشین لباسشویی در خانه یک مشکل اساسی و نیازمند تعمیرات سریع است. تعمیر لباسشویی در تبریز شاید در ظاهر سخت به نظر برسد ولی این‌ طور نیست و در‌ واقع خیلی هم آسان است. برای شروع ما لیستی از قسمت‌ هایی که ممکن است نشتی ماشین لباسشویی از آن باشد را در اینجل توضیح می‌ دهیم. می‌ت وانید با کمک یک مطلب نسبت به عیب‌ یابی، تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب ماشین لباسشویی اقدام کنید.


آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

شیلنگ‌ ها

اگر ماشین لباسشویی نشتی دارد، اولین چیزی که باید بررسی کنید شیلنگ‌ ها هستند. انواع مختلفی شیلنگ داخل ماشین لباسشویی هست که معمول‌ ترین آن‌ها شیلنگ تخلیه و آب هستند. شیلنگ‌ های آب از یک طرف به شیر آب خانه و طرف دیگر در پشت ماشین لباسشویی به شیر ورودی آب وصل می‌ شوند. مطمئن شوید که شینگ از هر دو طرف محکم بسته شده است در صورت نیاز با یک آچار آن‌ ها را سفت کنید. شینگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و ممکن است به درستی به لوله‌ی فاضلاب خانه وصل نشده باشد. مطمئن شوید که نشتی از شیلنگ تخلیه یا لوله‌ی فاضلاب نیست. هرگز سر شیلنگ تخلیه در لوله‌ ی فاضلاب را آب‌ بندی نکنید.

ماشین لباسشویی‌ ها همچنین دارای شیلنگ‌ های داخلی هستند که شیر ورودی را به مخزن جاپودری وصل می‌ کنند. اگر این شیلنگ معیوب باشد در حین برنامه آب‌ گیری نشتی آب خواهد بود. با برداشتن روی ماشین لباسشویی به دریچه مخزن دسترسی پیدا کرده و شیلنگ‌ ها را بررسی کنید. همچنین دیگر قسمت‌ ها مانند سیفون یا دریچه‌ ی ورودی آب مخزن را هم بررسی کنید. بعضی ماشین لباسشویی‌ ها آب را از طریق قسمت مواد شوینده به داخل مخزن تزریق می‌ کنند و این قسمت هنگام برنامه آب‌ گیری باید بررسی شود. اگر نشتی حین شستشو در بخشی از برنامه رخ می‌دهد شیلنگ مخزن به تخلیه باید بررسی شود. کلمپ‌ ها را بررسی کنید. برای دسترسی به این قسمت باید قاب پشت را جدا کنید در برخی مدل‌ ها باید کل بدنه برداشته شود.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه آب قسمتی از ماشین لباسشویی است که آب را از مخزن تخلیه می‌ کند. پمپ می‌ تواند با تسمه، به صورت مستقیم بچرخد و یا یک پمپ مگنتی الکتریکی جداگانه باشد. پمپ یک خروجی یا شیلنگ تخلیه، ورودی از مخزن و شاید خروجی شیلنگ گردش دارد. اگر نشتی آب از ماشین لباسشویی هنگام چرخه‌ی شستشو می‌ بینید، اطراف پمپ تخلیه را بررسی کنید. ابتدا دنبال نشانه‌ های نبودن کلمپ (بست) که شیلنگ‌ ها را به پمپ وصل می‌ کند و خود شیلنگ‌ ها باشید. اگر نشتی از پمپ باشد، لازم است پمپ تعویض شود. پمپ تخلیه عموما زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و اگر قاب پشتی ماشین لباسشویی در آورده شود می‌ توان به پمپ دسترسی پیدا کرد. قبل از هر تعمیر برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.

واشر مخزن ماشن لباسشویی

لاستیک درب ماشن لباسشویی یا واشر مخزن آب‌بندی بین مخزن داخلی و پوشش مخزن را فراهم می‌ کند. اگر تجربه‌ ی نشتی آب هنگام شستشو یا برنامه چرخش را دارید، پس واشر مخزن شاید دلیل آن باشد. به این قسمت نگاه کنید و به دنبال نشانی‌ های نشتی آب یا آب کف‌ دار باشید. اگر نشتی از این واشر باشد، باید تعویض شود. باید پنل بالا یا جلوی ماشین لباسشویی جدا شود.

تعمیر لباسشویی در تبریز

شیر برقی آب ماشن لباسشویی

شیر برقی ورودی آب در ماشین لباسشویی ورود آب سرد و گرم را به ماشین لباسشویی کنترل می‌کند. این شیر پشت ماشین لباسشویی جایی که شیلنگ‌ های آب به ماشین لباسشویی وصل شده‌ اند قرار دارد و با برداشتن پنل بالایی قابل دسترسی است. اگر نشتی آب را از پشت ماشین لباسشویی هنگام چرخه‌ ی پر کردن آب می‌ بینید شاید شیر ورودی آب خراب شده است. تحقیق کنید که شیلنگ‌ های ورودی درست وصل شده‌ اند. بررسی کنید که شکستگی یا خرابی در شیر نباشد. قبل از تعمیر یا تعویض این قطعه برق ماشین لباسشویی را قطع کنید.

لاستیک درب ماشین لباسشویی‌ ها

لاستیک درب برای آب‌ بندی در و مخزن ماشین لباسشویی استفاده می شود. هر گونه پارگی، پوسیدگی در این لاستیک می‌تواند منجر به نشتی آب شود. اگر نشتی آب را نزدیکی درب مشاهده می‌ کنید باید این لاستیک را بررسی کنید. در را باز کنید و با دقت لاستیک را برای نشانه‌ های کثیفی، جمع شدن مواد شونیده که جلوی سفت بسته شدن درب را می‌ گیرد را بررسی کنید. برای تعویض این لاستیک قسمت جلویی ماشین لباسشویی باید جدا شود. هنگام تعویض از قطع بودن برق ماشین لباسشویی مطمئن باشید. آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

میکروسویچ فشار یا سطح آب و لوله گنبدی هوا (هیدرو استات)

اگر ماشین لباسشویی هنگام چرخه‌ ی پر کردن آب، نشتی دارد شاید به خاطر پر کردن بیش از اندازه‌ ی آب باشد. هیدرواستات یک سویچ فعال فشار است که برای تعیین سطح آب مناسب در مخزن استفاده می شود. این قسمت معمولاً کنار کنترل پنل قرار دارد و دارای یک شیلنگ یا لوله‌ ی گنبدی شکل هوا متصل به مخزن است. در ماشین لباسشویی‌ هایی که از برد الکترونیکی استفاده می‌ کنند، این میکروسویچ در ناحیه فاضلاب زیر مخزن قرار می‌ گیرد. وقتی آب مخزن را پر می‌کند، هوای داخل لوله فشرده شده و دیا فراگم داخل هیدرواستات را فشار می‌ دهد. هیدرو استات شیر آب را کنترل و وقتی به سطح آب مناسب رسید آن را قطع می‌ کند.

اگر لوله نشتی داشته باشد، فشار لازم برای فعال کردن هیدرواستات وجود نخواهد داشت و آب بیشتز اندازه پر و سرریز و نشت خواهد کرد. خرابی هیدرواستات باعث سرریز و نشتی ماشین لباسشویی می شود. برای تعیین اینکه هیدرواستات خراب است، ابتدا بایستی مشکل شیلنگ گنبدی هوا را برطرف کنید. دنبال نشانه‌های ترک یا پارگی در شیلنگ باشید. شیلنگ را در آورده و داخل آب قرار دهید. یک سر آن را گرفته و داخل فوت کنید و ببینید که در آب حبابی ایجاد می‌شود. گرفتگی شیلنگ را هم بررسی کنید. اگر شیلنگ سالم بود یعنی خود میکروسویچ مشکل دارد و باید عوض شود.

زبانه درب ماشن لباسشویی

زبانه‌ی درب مسئول سفت و نگه داشتن درب هنگام شستشو است. در مکانسیم بستن، زبانه‌ی درب از باز شدن در هنگام شستشو جلوگیری می‌کند. اگر زبانه‌ ی درب پوسیده باشد درب به اندازه کافی سفت بسته نمی شود. زبانه‌ی درب را بررسی کنید و اگر مشکلی داشت آن را عوض کنید. آموزش تعمیر رفع نشتی آب ماشین لباسشویی برای دوستان تبریزی

کاسه نمد ماشن لباسشویی

کاسه نمد مخزن در ماشین لباسشویی برای جلوگیری از نشت آب در شفت ورودی به مخزن استفاده می‌ شود. مشکل در شفت ابتدا با نشت مقدار کمی آب همراه است ولی بعد منجر به مشکلات اساسی در بلبرینگ اصلی مخزن می‌ شود. اگر ماشین لباسشویی هنگام پر کردن آب و چرخاندن مخزن نشتی دارد علت ممکن است به کاسه نمد مربوط باشد. برای تحقیق نشتی آب از شفت، قاب پشتی ماشین لباسشویی را در آورید و اجازه دهید که ماشین آبگیری کند. به قسمتی که بلبرینگ قرار دارد نگاه کنید و ببینید آب خارج می‌شود. اگر کاسه نمد باید عوض شود، باید کل ماشین لباسشویی از هم باز شود.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.