خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

تعمیر یخچال در تبریز

دمپر یخچال عقب یخچال، معمولاً بالای قسمت داخلی قرار دارد. کار دمپر انتقال برودت (هوای خنک) از داخل فریزر به داخل یخچال برای خنک کردن می باشد تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود. سیستم دمپر شامل یک موتور کوچک و چند پره می باشد به این صورت که هر وقت دمای یخچال بالا می رود برد الکتریکی به دمپر فرمان می دهد و دریچه دمپر باز می شود و هوای خنک فریزر توسط یک فن که در فریزر نصب شده از طریق مجرای هوا و دریچه دمپر به یخچال می رسد. در اینجا نحوه‌ی تعویض دمپر توسط خودتان را توضیح می‌ دهیم.


آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

قدم 1- اطراف را خالی کنید: داخل و اطراف یخچال را خالی کنید تا جا برای کار کردن داشته باشید.

قدم 2- درپوش دمپر را بر دارید: عقب یخچال، یک درپوش یا پنلی را خواهید دید. این پنل به شما اجازه‌ ی دسترسی به دمپر و لامپ را می‌ دهد. بعضی درپوش‌ ها توسط کلیپس‌ ها نگه داشته شده‌ اند که می‌ توانید با دست در آورید و برخی با پیچ سفت شده‌ اند و باید از پیچ‌ گوشتی چهارسو مخصوص استفاده کنید. آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

قدم 3- داخل درپوش را بررسی کنید: به داخل درپوش نگاهی بیندازید، که کاملاً باز باشد، یعنی اینکه جسمی مانند تسمه یا فوم ها بین پره ها یا موتور گیر نکرده باشد که کنترل میزان هوای در گردش داخل یخچال را دچار اختلال کرده باشد.

قدم 4- دمپر قدیمی را در آورید: موتور دمپر قدیمی داخل باکس دمپر را پیدا کرده و در آورید. آن را داخل یک پاکت پلاستیک زیپ‌ دار قرار دهید.

قدم 5- سازنده، مدل و سال تولید یخچال را یادداشت کنید: قبل از اینکه به فروشگاه لوازم یدکی برای خرید دمپر بروید؛‌ مشخصات فنی یخچال را در یادداشت کنید. همین‌ طور می‌توانید از برچسب اطلاعات که معمولا در پشت یخچال یا داخل قرار دارد عکس بیا ندازید.

قدم 6- دمپر جدیدی بخرید: به فروشگاه قطعات یدکی لوازم خانگی یا تعمیرگاه لوازم خانگی مراجعه کرده و دمپر مطابق نمونه قبلی و اطلاعات فنی یخچال تهیه کنید.

قدم 7- نحوه‌ی نصب را مطالعه کنید: قطعه خریداری شده احتمالاً دارای دفترچه راهنما باشد. آن را برای نحوه نصب و توصیه‌ های تعویض بخوانید. آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

قدم 8- تعویض دمپر: عقب یخچال را باز کرده و واحد دمپر را باز کنید. در پوش را باز کرده و موتور دمپر را روی دنده قبلی قرار دهید. مطمئن شوید که موتور دمپر و پره ها سرجایش قرار گرفته است. با انگشت‌ تان آنرا بچرخانید تا ببینید که دمپر سرجایش است. اگر درست نصب نشده باشد، مشکلات دیگری برای قسمت خنک‌ کننده رخ خواهد داد.

قدم 9- واحد را ببندید: واحد دمپر را در یخچال ببندید.

قدم 10- دما را تنظیم کنید: تنظیمات دمایی را روی حالت نرمال قرار دهید.

قدم 11- همه چیز را سر جایش قرار دهید: مواد غذایی را سرجایشان در داخل یخچال برگردانید. آموزش تعمیر دمپر یخچال فریزر ساید بای ساید ویژه دوستان تبریز

قدم 12- واحد را بررسی کنید: اجازه دهید تا یخچال چند ساعت کار کند، سپس آن را بررسی کنید. داخل یخچال و مواد غذایی را بررسی کنید تا ببینید خنکی مناسب و جریان هوا را احساس می‌ کنید.

بانک اطلاعات شهر تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.