خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

یخچال فریزر زمانی درست کار می‌کند که درب آن درست چفت شود. اگر درب درست بسته نشود هوای سرد خارج و هوای گرم وارد خواهد شد که این به نوبه‌ی خود مشکلات دیگری را ایجاد می‌کند. در این مطلب تمامی مواردی که به درب مربوط می‌شود را بررسی و توضیح می‌دهیم. از این راهنمایی استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنید.

تعمیر یخچال در تبریز


آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

واشر درب یخچال و فریزر

واشر درب از جنس لاستیک نرم ساخته می‌شود که این مرور زمان و استفاده و حتی عدم استفاده مرتب باعث خشک شدن آن می‌شود و در نتیجه ممکن است در جاهایی درب به خوبی بسته نشود و روزنه‌ای بماند. اگر آب‌بندی درب معیوب باشد، رطوبت بیشتری از هوا وارد یخچال خواهد شد. گاهی مواقع ممکن است رطوب وارد شده آنقدر زیاد باشد که سیستم دیفراست هم نتواند آن را از بین ببرد (در مناطق با رطوب زیاد). در این حالت رطوب در اطراف درب قابل مشاهده خواهد بود. پس اگر رطوبی اطراف درب مشاهده شد باید واشر بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. برای امتحان خوب بسته شدن درب می‌توانید یک کاغذ را واشر درب و یخچال قرار داده و درب را ببینید بعد از بست شدن درب کاغذ را بیرون بکشید اگر کاغذ به راحتی بیرون آمد یعنی واشر خاصیت خود را از دست داده و باید عوض شود. آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

مجموعه درب دیسپنسر یا کیت فلاپر و درب یخ

در یخچال‌ هایی که دارای یخ‌ ساز هستند، در قسمت تحویل یخ هم یک دریچه قرار دارد. هنگامی که از یخچال یخ می‌ خواهید، دریچه دیسپنسر یخ باز می‌ شود تا یخ از قسمت یخ‌ ساز رها شود. درب یا فلپر دارای یک فنر و لاستیک فومی یا وینیلی است تا از ورود هوای اتاق به داخل یخچال جلوگیری کند. اگر در این قسمت یا در قسمت ظرف یخ رطوبتی مشاهده کردید، یعنی این دریچه به خوبی بسته نمی‌ شود. دریچه‌ی فلاپر دارای لولا بوده و با یک سیم‌ پیچ باز می‌ شود و توسط فنر بسته می‌شود. همچنین دارای یک دمپر است تا دریچه آرام بسته شود تا از گیر کردن تکه یخ در این قسمت جلوگیری شود. برای بررسی این قسمت باید قاب دیسپنسر را در آورید و عمل‌کرد را بررسی کنید. لولا درب، آب‌ بندی و مکانیسم میله که لولای دریچه در آن قرار گرفته، فنر، سیم‌پیچ و اتصالات و دامپر را تست کنید. دریچه باید آزادانه باز و بسته شود و هیچ مانعی نباشد. قطعات معیوب را عوض کنید.

کیت دندانه بستن درب

در برخی مدل‌ های یخچال‌ های ساید بای ساید، یک کیت دندانه‌ ای در قسمت لولا درب قرار دارد که به بسته شدن درب کمک می‌ کند. دندانه‌ ها از جنس پلاستیک سخت یا نایلون ساخته شده‌اند و شانه‌ های شیب‌ داری دارند که روی هم جفت می‌شوند. یکی از دندانه‌ های زیر درب و دیگری در قسمت بالا لولا قرار دارد. وقتی درب باز می‌ شود، دندانه‌ ی درب روی دندانه‌ی لولا به بالا می‌ چرخد و درب را کمی بالا می‌برد دندانه‌ ی دیگری درب را در وضعیت باز نگه می‌د ارد. وقتی درب بسته می‌ شود، وزن در به محور نیرویی وارد می‌ کند تا بسته شده و دندانه‌ ها روی هم جفت شوند. اگر هر کدام از این دندانه‌ ها شکسته باشد درب خوب بسته نخواهد شد و در نتیجه هوای گرم وارد یخچال می‌شود. آموزش تعمیر درب یخچال های فریزر

لولا و یاتاقان درب

درب یخچال و فریزر روی لولا می‌ چرخند. لولاها به صورت یاتاقان عمل می‌کنند و در ب‌ها به راحتی روی آن می‌ چرخند. اگر لولاها ساییده شده یا روان‌ کننده‌ شان خشک شده باشد، ممکن است از بسته شدن کامل درب‌ ها جلوگیری شود. اگر لولا و یاتاقان ایراد داشته باشد هنگام باز و بستن درب صدای نویز گوش‌ خراشی شنیده خواهد شد. لولا‌های پوسیده را تعویض کنید و آن‌ ها را با روغن خوراکی، روغن‌ کاری کنید.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.