خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخچال در تبریز

آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

یخچال جزء لوازمی است که توسط تمامی اعضای خانواده استفاده می‌ شود. تهیه آب سرد و یخ یکی از وظایف اصلی یخچال‌ های امروزی شده است. سیستم آب سردکن و یخ‌ ساز یخچال، آب ورودی را ابتدا تصفیه کرده سپس آن را سرد یا به یخ تبدیل می‌ کند و هنگام نیاز تحویل می‌ دهد. سیستم دسپنسر ممکن است به دلایل مختلفی درست کار نکند. در این نوشته، این دلایل را بررسی و توضیح می‌ دهیم. می‌ توانید از این راهنمایی‌ ها برای عیب‌ یابی و تعمیر یخچال استفاده کنید.


آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

بعضی یخچال‌ ها به فیلتر آب مجهز هستند که وظیفه‌ ی آن گرفتن مواد اضافی آب ورودی به یخچال است که ممکن است با تصفیه‌ های آب شهری هنوز باقیمانده باشند. بیشتر فیلترها از شامل کربن و یک فیلتر پارچه‌ای ساخته شده‌اند. به مرور زمان فیلتر گرفته می‌ شود و جریان آب به دیسپنسر کاهش یا قطع می‌شود. اغلب تولید کننده‌ ها توصیه می‌کنند که هر شش ماه یک بار این فیلتر تعویض شود. ولی زمان تعویض این فیلتر به آب محلی شما بستگی دارد. محل قرارگیری فیلتر در یخچال‌ ها متفاوت است ولی درسترسی و تعویض آن آسان می‌ باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به دفترچه‌ی راهنمای یخچال‌ تان مراجعه کنید.

شیر ورودی آب یخچال ساید بای ساید

شیر آب ورودی یک ابزار دارای سیم‌پیچ است که آب دسپنسر را تأمین می‌ کند. وقتی برق شیر وصل می‌ شود، سیم‌ پیچ به آب اجازه ورود می‌ دهد. این شیر معمولاً پشت یخچال در قسمت زیر داخل پنل جایی که شیلنگ آب به یخچال وصل شده، قرار دارد. وقتی آب در کنترل پنل دیسپنسر انتخاب می‌ شود، ولتاژی به سیم‌پیچ شیر اعمال می‌شود و سیم‌ پیچ دریچه‌ی آب را باز می‌کند تا آب وارد شود. اول از همه مطمئن شوید که فشار آب ورودی به اندازه کافی است و سر شیر جایی که شیلنگ به یخچال وصل شده، مسدود نیست. ترمینا ل‌های دو سر شیر وقتی کنترل پنل آن را فعال می‌ کند را با مولتی‌ متر امتحان کنید. این یک کار تخصصی است و بهتر توسط تکنسین انجام شود. در صورت عدم آشنایی ممکن است مشکلات دیگری پیش آید. در یخچال‌ هایی که فیلتر آب دارند شاید بیشتر از یک شیر سلنویدی برای دیسپنسر وجود داشته باشد و ابتدا باید تشخیص دهید که کدام شیر برای دیسپسر استفاده شده است. اگر برق به سیم‌ پیچ می‌رسد، حال باید سالم بودن خود سیم‌ پیچ‌ ها را با مولتی‌ متر بررسی کنید، اگر نتیجه منفی بود باید شیر عوض شود. ولی اگر برقی به شیر نمی‌ رسد باید خود سویچ یا عملگر دیسپنسر را بررسی کنید. آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

محرک میکرسویچ آب‌ سردکن یخچال ساید بای ساید

محرک میکروسویچ آب‌سردکن یخچال یک قطعه‌ی مکانیکی است که میکروسویچ آبسردکن را فعال می‌ کند. این محرک یا یک اهرم پلاستیکی است که وقتی توسط لیوان فشرده می‌ شود روی محورش می‌چرخد. معمولاً وقتی اهرم، میکروسویچ را فشار می‌ دهد صدای کلیکی شنیده می‌ شود. در برخی یخچال‌ ها فقط یک پد پلاستیکی نرم است که وقتی فشرده می‌ شود، میکروسویچ را فشار می‌ دهد. قاب کنترل پنل را در آورید و بررسی کنید که اهرم یا پد با میکروسویچ آب‌ سردکن در تماس است و اگر نبود، کل مجموعه را برای خرابی بررسی کنید. اگر اشکالی بود باید آن را عوض کنید. اگر در اهرم یا پد ایرادی نداشتند باید سویچ و برد کنترل را به عنوان عامل خرابی بررسی کنید. هنگام کار با قسمت‌ های الکترونیکی، برق باید قطع باشد.

میکروسویچ یخچال ساید بای ساید

میکروسویچ آبسردکن یخچال یک کلید تماسی آنی است که وقتی فشرده می‌ شود، برق سیم‌ پیچ شیر آب ورودی را تأمین می‌ کند. سویچ پشت پد یا اهرم که وقتی فشردن می‌ شود برای سرد کردن آب فشرده می‌ شود. قبل از اینکه بخواهید سالم بودن میکروسویچ را آزمایش کنید، باید برق یخچال را قطع کنید. اگر میکروسویچ خراب بود باید تعویض شود. آموزش تعمیر آب سردکن یخچال ساید بای ساید

برد الکترونیکی کنترل آب‌ سردکن یخچال ساید بای ساید

بعضی از مدل‌ های یخچال به غیر از میکروسویچ از یک برد الکترونیکی برای کنترل شیر برقی استفاده می‌ کنند. اگر مطمئن شدید که برق به شیر برقی نمی‌ رسد و اهرم و میکروسویچ به درستی کار می‌ کنند، می‌ توان نتیجه گرفت که مشکل از برد الکترونیکی است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.