خانه » تعمیر یخچال در تبریز » آزمایش های تست اجزای یخچال و فریزر و ساید بای ساید

آزمایش های تست اجزای یخچال و فریزر و ساید بای ساید

آزمایش های تست اجزای یخچال و فریزر و ساید بای ساید

آزمایش های تست اجزای یخچال و فریزر و ساید بای ساید

جهت آشنایی شما همشهریان عزیز ساکن تبریز از طرز استفاده از تست قسمت های مختلف یخچال در خانه این پست را نوشتیم امیدواریم مورد تایید شما عزیزان قرار گیرد. این آزمایشات می تواند به شرح زیر باشد:


آزمایش های تست اجزای یخچال و فریزر و ساید بای ساید

روش تست کردن لوازم بکار رفته در یخچال از سایت مختلف تبریز

تست واشر دور تا دور درب یخچال

جهت این کار باید یک اسکناس را بین درب و بدنه قرار دهید و درب یخچال را ببندید در این صورتی که هنگام کشیدن اسکناس هیچ مانعی پیش نیامد درب به خوبی بسته شده و واشر آن هیچ عیبی ندارد.

تست درجه حرارت یخچال

جهت این کار می توانید یک سر ترمومتر را در داخل ظرف آب قرار داده و آن طرفظرف را داخل یخچال و یا فریزر قرار دهید و سپس درب آن را ببندید پس از چند دقیقه بدون در آوردن ترمومتر می توانید دمای فضای یخچال را ملاحظه فرمایید.

تست زمان کار کمپرسور یخچال

این زمان کار می تواند توسط عواملی همچن موارد زیر به هم بخورد.

الف- رطوبت

ب- تنظیم ترموستات

ج- دمای اتاق

د- مقدار و مدت زمان قرار گرفتن غذاهای گرم داخل یخچال

باید تا یک ساعت قبل از آزمایش فوق درب یخچال باز نشده باشد که باید مدت زمان کار کمپرسور دستگاه با توجه به دما رطوبت محل قرار گرفتن وسیله با مقدار ذکر شده در کاتالوگ دستگاه مطابقت نماید.

تست نشتی در لوله های یخچال

گفتیم که گاز به کار رفته در یخچال بی بو و بی رنگ می باشد که در صورت بودن نشتی در دستگاه و یا سوراخ بودن لوله های شخص نمی تواند آن را تشخیص دهد.ولی تعمیر کار یا سرویس کار یخچال به خوبی می تواند آن را تشخیص دهند که در دو راه جهت تشخیص آن وجود دارد.

تست وبتاژ یخچال

جهت این آزمایش ابتدا دو شاخه یخچال را به ولت متر متصل کرده و سپس ولت متر را به برق شهر متصل نمایید که ولتاژ کار دستگاه راه نشان می دهد.

تست رله یخچال

در صورتی که یک یخچال برق زیادی مصرف نماید رله مدار و وسیله فوق درست کار نکرده و نمی کند که در این صورت باید رله را از مدار قطع کرده و دو سر آن را اتصال کوتاه نمایید در صورتی که کمپرسور وسیله همچنان به کار خود ادامه دهد نشانه درست کار نکردن رله می باشد.

تست سیپ پیچ یخچال

یک لامپ را در دو ترمینال سیم پیچ قرار دهید در صورتی که یخچال به صورت طبیعی کار کند روشن نشدن لامپ فوق نشانه سوخته بودن سولنوئید می باشد.

تست کمپرسور یخچال

جهت این آزمایش ابتدا دستگاه را از برق بکشید و مدار رله را نیز قطع کنید و پوشش کمپرسور را بردارید حال دو سیم رابط را یکی به ترمینال R و دیگری را به ترمینال C وصل نمایید و یک سیم رابط دیگر را به ترمینال S متصل نمایید حال دو سر سیمهای رابط اولی را به برق وصل کرده و فورا سر سوم را به ترمینال R متصل کنید در صورتی که موتور یخچال شروع بکار نماید نشانه سالم بودن سیم بندی موتور یخچال می باشد. دقت نمایید که این تست باید در یک مدت زمان کوتاه صورت گیرد.

تعمیر یخچال در تبریز

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.