خانه » تعمیر آبگرمکن در تبریز » آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء چیست ؟

آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء چیست ؟

آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء چیست ؟

آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء چیست ؟

آبگرمكن خورشيدی لوله خلاء دارای بهترين لوله خلاء با تبديل حرارتی خورشيدی عالی و اتلاف حرارتی بسيار پايين است و می تواند در همه فصول سال و حتی در اقليم های سرد سير مورد استفاده قرار گيرد…


آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء چیست ؟

اين نوع آبگرمكن در گروه آبگرمكن های ترموسيفونی قرار مي گيرد و بر اثر نيروي گرانش و چرخش طبيعي آب در لوله هاي شيشه اي دو جداره كه حاوي مواد جاذب براي جذب نيروي آفتاب مي باشد باعث گرم شدن آب مخزن مي شود. با گذشت زمان آب داخل مخزن گرم تر مي شود و به دماي مطلوب براي استفاده مي رسد. در صورت ابري بودن هوا براي چند روز متوالي يك المنت برقي در مخزن تعبيه شده است كه مي تواند آب گرم مصرفي را تامين نمايد بنابر اين مصرف كننده هيچگاه دچار كمبود آب گرم نمي شود. مخزن اين نوع آبگرمكن ها از نوع بي فش ار بوده و قادر به تحمل فشار آب شهري نيست. بنابراين مخزن كوچكي در بالاي مخزن اصلي همراه با يك شناور داخلي تعبيه شده است كه كار تامين آب مورد نياز مخرن را به صورت اتوماتيك بر عهده دارد .

  • نکته خیلی مهم

از آنجايي كه مخزن اين نوع آبگرمكن ها در اصطلاح بي فشار است براي منازل مسكوني كه آب پر فشار شهري استفاده مي كنند مناسب نيست. آبگرم مصرفي كه از طريق اين نوع آبگرمكن ها وارد مدار لوله كشي آب ساختمان مي شود فاقد فشار آب شهري است و قابل استفاده در شير هاي مخلوط ساختمان نمي باشد. بنابراين براي استفاده از اين نوع آبگرمكن ها در ساختمان هايي كه آب پر فشار مصرف مي كنندبايد يك انشعاب جدا كشيده شود تا كارايي خود را حفظ نمايد. براي مشترياني كه نياز به آب گرم پر فشار دارند توصيه مي شود كه از آبگرمكن هاي خورشيدي پمپدار يا ترموسيفوني پر فشار شرك سنگركار استفاده نمايند.

تعمیر آبگرمکن در تبریز

ويژگي های فنی آبگرمکن خورشیدی لوله خلاء

  • سازه ساده، عايق خوب، راندمان بالا با ميانگين روزانه بالاي 50 درصد
  • سيستم كمكي برقي با توان 1500 وات
  • طول عمر طولاني و پايداري بال

اصل ترموسيفون حرارتی

در يك سيكل بسته از سيال، درصورتيكه قسمتي از مدار كه در ارتفاع پائينتر قرار دارد گرمتر از قس مت بالاتر باشد، به دليل اينكه چگالي كمتري دارد به سمت بالا حركت ميكند و تداوم اين اختلاف دما و ارتفاع، باعث ايجاد جريان سيال در اين مدار مي شود و سيال به صورت طبيعي و بدون نياز به پمپ به گردش در مي آيد. به اين نوع جريان سيال، جريان ترموسيفوني می گويند.

آبگرمكن های خورشيدی ترموسيفونی

از اصل ترموسيفون حرارتي، در آبگرمكن هاي خورشيدي استفاده مي شود .بدين نحو كه يك مخزن دوجداره ذخيره آب را در بالاي كلكتور خورشيدي قرارداده و مابين جدار دوم مخزن ذخيره و لوله هاي كلكتور خورشيدي يك مدار بسته تشكيل مي شود. با تابش خورشيد بر روي سطح كلكتور خورشيدي، سيال داخل آن گرم شده و جريان ترموسيفوني مابين كلكتور و مخزن برقرار مي شود. گردش آب گرم در جداره دوم مخزن سبب گرم شدن آب داخل مخزن اصلي مي گردد و آب گرم با فشار در شبكه جاري مي گردد. حركت ترموسيفون تا زماني كه انرژي خورشيد موجود باشد ادامه دارد. اين حركت با افول خورشيد متوقف مي شود. عايق: مخزن ذخيره در آبگرمكن هاي ترموسيفوني بايد به خوبي عايق شود تا در طول شب، آب گرم ذخيره شده در آن گرم بماند. همچنين لوله هاي ارتباطي مابين مخزن و كلكتور نيز بايد به خوبي عايق شوند.

سيستم جبران ساز ( كمكی)

آبگرمكن هاي خورشيدي به منظور جبران كمبود احتمالي انرژي خورشيد، بايد داراي يك سيستم جبران ساز باشند. سيستم جبران ساز در آبگرمكن هاي خورشيدي ترموسيفوني يك المنت برقي است كه در داخل مخزن اصلي قرار دارد و در مواقع مورد نياز به صورت اتوم اتيك روشن ميشود. اين المنت برقي داراي يك ترموستات است كه ميتوان دماي دلخواه را توسط آن تنظيم كرد.

ويژگی ها و مزايای آبگرمكن های خورشیدی لوله خلاء

  • ساختار ساده و نصب راحت و سريع
  • كارآيی بالا با سهم خورشيدی روزانه به طور متوسط 60 درصد
  • دارای المنت برقی با تنظيم دمای دلخواه
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای مختلف تبریز محفوظ است و با ذکر منبع میتوانید از محتویات سایت استفاده نمایید.